SocLen.pl - niezalezne forum social lending
chce zaplacic podatek, ale nie moge!!! - Wersja do druku

+- SocLen.pl - niezalezne forum social lending (http://soclen.pl)
+-- Dział: Social lending (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Prawo i podatki (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: chce zaplacic podatek, ale nie moge!!! (/showthread.php?tid=738)

Strony: 1 2

chce zaplacic podatek, ale nie moge!!! - marcincie - 26-03-2009 12:41 PM

to jest skandal co sie dzieje w tym kraju. bylem u doradcy prawnego zeby zaplacic podatek od wzietych pozyczek. wyplenil mi jakas kartke. ide do urzedu skarbowego ze chce to zaplacic mowie co i jak , i pani mi tam mowi co ja chce;] mam przeniesc wsyzskoe umowy pozyczek (okolo 1000!!) i do kazdej wyplenic deklaracje . ahaha ciekawe jak to mam zrobic . chyba 10 lat to bede wypelniac i i tak nie wypl;enie. podpbno placi sie to do 14 dni . ok ale jak ja pracuje za granica i od kazdej pozyczki powyzje tych 25h nawet 50zl mom cos wypisywac i chopdzic do urzedu to jest to kpina. monetto nic nie sysyla do kokosa dzownilem to nawet babka nie wiedzila o co chodzi ze jest takie prawo i sie pytala gdzie to wyczytalem , powiedzilem ze np. na stronie kokosa. ktos mial zadzwonic i echo. z finansowo tez nie nie pomoze. jak mi prawnik wyplenil w sumie ile wziolem pozyczek i ile powinieniem zaplacic to w urzedzie powiedzilei ze to nie wazne. ten kraj jest chory, czlowiek chce cos zaplacic i nie moze. ktos sie rozliczal z tego? i wie jak to mome normalnie zrobic?

RE: chce zaplacic podatek, ale nie moge!!! - Moby04 - 26-03-2009 02:37 PM

A można prosić o polską wersję tej wypowiedzi?

RE: chce zaplacic podatek, ale nie moge!!! - konrad86 - 26-03-2009 03:30 PM

chodzi mu o podatek od czynności cywilnoprawnych, który musi odprowadzić pożyczkobiorca

RE: chce zaplacic podatek, ale nie moge!!! - Insekt - 26-03-2009 07:25 PM

kondziu napiszesz jak Ty składasz PIT jako PD?

RE: chce zaplacic podatek, ale nie moge!!! - konrad86 - 26-03-2009 08:33 PM

W innym watku pisalem, ze prawie rok temu moja znajoma nadala faks z redakcji do US z prosba o wyjasnienie co odprowdzac. Napisali, ze tylko belke od odsetek. Do tego czlonek mojej rodziny pracujacy w US od bardzo dawna zapewnil mnie, ze to nie jest dzialalnosc gospodarcza i ze mam tylko od odsetek. Co do PIT, to czytajac tą "sieke" w dziale podatki sam juz nie wiem na ktorym picie mam to wypisac, ale sie dowiem Smile

RE: chce zaplacic podatek, ale nie moge!!! - marcincie - 26-03-2009 09:34 PM

sory ale pisalem to na szybko a jak pisze szybko to seplenie o literki mi sie mieszaja Smile

w skrocie chodzi o to, ze przekroczylem 25000zl wzietych pozyczek i chcialem zaplacic podatek. poszedlem wiec do radcy prawnego zeby mi powiedzial jak to zdobic. wypisal ze mna para kartek a4 z roznymi danymi. zanioslem to do US i kobieta ktora tam pracuje powiedziala ze moge sobie to w dupe wsadzic Smile ze jak chce zaplacic podatek od pozyczek to mam jej przeniesc wszystkie umowy pozyczek (mam ich okolo 1000!) i ona wtedy zadecyduje czy mam placic podatek czy nie mam. mam wziete okolo 100k pozyczek wiec musze zaplacicSmile wyszlo na to ze mam wydrukowac 1000 umow pozyczek przeniesc je do US i do kazdej wyplenic deklaracje Smile ciekawe jak mam to zrobicSmile chyba bede musial rzucic prace i przestac splac to moze do konca roku zdarze;] porazka cale to prawo.

RE: chce zaplacic podatek, ale nie moge!!! - EwaKSart - 27-03-2009 11:12 AM

o ile rozumiem to chodzi tutaj o podatek płacony od wziętych pożyczek, a nie udzielonych?

RE: chce zaplacic podatek, ale nie moge!!! - marcincie - 27-03-2009 11:20 AM

tak chodzi o podatek od wzietych pozyczek.

RE: chce zaplacic podatek, ale nie moge!!! - martiann - 14-09-2016 01:19 PM

hej i jak się sprawa potoczyła ?
w razie czego polecam kontakt z biurem rachunkowym Libro.

RE: chce zaplacic podatek, ale nie moge!!! - mathiass9 - 31-10-2016 02:10 PM

Ciekawa sytuacja z tymi podatkami i aż tyle papierkowej roboty, udaj się do jakieś innej firmy..