Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Bankructwo Monetto? Spytajmy Banacha

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
07-07-2009, 09:35 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2009 06:31 AM przez COB.)
Witajcie serdecznie,

Z tej strony Daniel Kotowski z Dziennika Internautów (di.com.pl). Ostatnimi czasy zająłem się tematem problemów serwisu Monetto.pl. To, że w serwisie źle się dzieje jest niestety faktem.

Postanowiłem zainteresować się sprawą i aby podjąć próbę wyjaśnienia problemu potrzebuję waszej pomocy. Rozmawiacie między sobą o tym czy Monetto updało czy nie, spróbujmy zjednoczyć siły i spytać o to Pana Banacha.

Na PW wysłałem do kilku, wg mnie zorientowanych w temacie osób pytanie o zarzuty wobec serwisu. Poniżej zmieszczam najbardziej istotne:

1. Błędy w serwisie

2. Dane finansowe nie są obliczane prawidłowo

3. Sprzeczność działań windykacyjnych z umowa pożyczki. Umowa mówi o możliwości przekazania do windykacji zaległych rat, a umowy windykacyjne jakie Monetto wysyłało do ludzi zawierały windykacje całej pożyczki, a nie tylko zaległości jak określała to umowa.

4. Możliwość windykowania pożyczki w całości istnieje w przypadku wypowiedzenia umowy pożyczkowej, co jest tam zapisane. Niestety Monetto nie dostarczyło mechanizmów do wypowiedzenia pożyczki (pomimo, ze umowa pożyczki zawiera zapis o mechanizmach jakie dostarcza Monetto)

5. Oszukiwanie ludzi, ze pożyczki zostały przekazane do windykacji

6. Zatrudnianie rzekomych ludzi od marketingu i PR pokrzykujących na klientów zdezorganizowanego serwisu (Mowa tutaj o Paulinie Kraklio i Adrianie Łaźniewskim.)

7.Banach kilkakrotnie występował na forum pod innymi identyfikatorami użytkownika symulując, ze w Monetto pracuje więcej osób w pomocy technicznej niż to miało miejsce.

8. blokada konta, uniemożliwiająca dostęp do środków pieniężnych użytkownika

9. Preparowanie dokumentów w celu wprowadzenia klientów w błąd.

10. weryfikacja userów - praktycznie jej brak,

11. Brak odzewu: pomocy technicznej, Livechat, brak reakcji na emaile, cenzura na forum i późniejsza jego likwidacja, utrudnianie użytkownikom spłaty zadłużenia,

Teraz wasza część zadania. Potrzebne mi są dowody na 11 powyższych punktów. Czyli konkretne przypadki, kopie dokumentów, opis przypadków, screeny itp.

Szczególna prośba o support do fastb oraz Orzel@, do których nie mogłem dotrzeć, a którzy są dobrze zorientowani. Im szybiciej uda nam się zgromadzić materiały tym szybiej będe się kontaktował z Banachem w celu ustalenia szczegółów.

Zachęcam do współpracy.
DK
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2009, 12:52 PM
RE: Bankructwo Monetto? Spytajmy Banacha
Ze swojej strony moge dodac, ze dokumenty oraz screeny jakie posiadam przeslalem do Daniela jako przyklady dzialalnosci Monetto wymienionej w powyzszych punktach.

Ze wzgledu na to, ze przesylalem dokumenty w takiej formie jak je posiadam (pelne dane osobowe, detale pozyczek, itp.) nie bede publikowal tych samych dokumentow tutaj.

Postaram sie natomiast w ciagu nastepnego tygodnia lub dwoch (zaleznie od czasu) przygotowac mozliwa do upublicznienia wersje dokumentacji.
08-07-2009, 03:04 PM
Spam na PW panie redaktorze jest też karalny.....
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
20-07-2009, 04:40 PM
ja mam dowód na pkt 11: brak reakcji na maile, utrudnianie spłat
27-07-2009, 11:50 AM
coś się ruszyło, środki, które przelałem 10 dni temu w końcu pojawiły się na Monetto. wypłata testowa, którą zrobiłem też się powiodła...tylko, że naliczyli mi opłatę 15 zł za opóźnienie, które powstało w wyniku tego, że nie zaksięgowali wpłaty na czas...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm