Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
co ma zrobic uczciwy PB??

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
21-07-2009, 07:04 PM
Witam,

W zwiazku z nieaktywnoscia monetto mam problem ze splatami pozyczki... zglosil sie do mnie jeden z PD z prosba o wplacanie rat bezposrednio na jego konto bankowe... ok, ale co ze splatami dla reszty - jesli zaczne splacac tylko jemu bezposrednio to i tak bede musial ta sama kwote wplacac co miesiac tez na monetto (w lacznej racie dla wszystkich PD), z drugiej strony jesli przestane placic do monetto to pozostali PD nie beda mieli swoich wplat... (bo niestety monetto jest juz tak nieaktywne, ze nie mam kontaktu ze wszystkimi PD) jak rozwiazac sprawe, zeby nikt nie mial klopotow???

ps: bardzo prosze o kontakt PD, ktorzy inwestowwali w moje pozyczki : martinbiel na monetto... kontakt na priv...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-07-2009, 05:22 PM
RE: co ma zrobic uczciwy PB??
martinbiel napisał(a):Witam,

W zwiazku z nieaktywnoscia monetto mam problem ze splatami pozyczki... zglosil sie do mnie jeden z PD z prosba o wplacanie rat bezposrednio na jego konto bankowe... ok, ale co ze splatami dla reszty - jesli zaczne splacac tylko jemu bezposrednio to i tak bede musial ta sama kwote wplacac co miesiac tez na monetto (w lacznej racie dla wszystkich PD), z drugiej strony jesli przestane placic do monetto to pozostali PD nie beda mieli swoich wplat... (bo niestety monetto jest juz tak nieaktywne, ze nie mam kontaktu ze wszystkimi PD) jak rozwiazac sprawe, zeby nikt nie mial klopotow???

ps: bardzo prosze o kontakt PD, ktorzy inwestowwali w moje pozyczki : martinbiel na monetto... kontakt na priv...

Puki monetto dokonuje spłat, nie warto dokonywać spłat bezpośrednio na konto PD. Zgodnie z umową jaką zawarł pan z monetto spłaty dokonywane muszą być na konto prender-a.
17-10-2009, 01:54 AM
Jak spłacić ma uczciwy PB zaległości skoro monetto księgując przelewy po czasie, pożyczki zyskały status windykacja w związku z tym nie ma możliwości jakiejkolwiek spłaty, ani kontaktu z serwisem i PD.
17-10-2009, 07:52 AM
Po pierwsze to warto być uczciwym do końca i nie zapominać o tym zobowiązaniu, bo w przyszłości może się to zemścić jak pożyczkodawca zgłosi się z odsetkami za kilka lat. Proponowałbym założenie tematu na forum, gdzie uczciwe osoby, które nie mogą dokonać spłat będą wstawiać swoje nazwy użytkowników oraz ewentualnie swoich pożyczkodawców. Być może w ten sposób uda się do nich dotrzeć. Ja mogę temat przykleić. Tak czy inaczej, jeśli były liczne próby kontaktu z serwisem i pozostały bez odpowiedzi to proponuję żeby jednak zgłosić sprawę do odpowiednich i najlepiej by było zrobić to jakąś większą grupą, tak aby problem został dostrzeżony. Serwis działał tak a nie inaczej i za korzystanie z niego pobierane były opłaty. W związku z tym ich obowiązkiem jest zapewnienie obsługi do końca. To nie jest jakaś fotka czy nasza klasa, które mogłyby zniknąć z dnia na dzień i nikomu by się krzywda nie stała.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-10-2009, 02:24 PM
Proszę założyć temat i osoby posiadające jakąś wiedzę lub będące w podobnej sytuacji będą miały możliwość skontaktowania się. Problem jest duży, mimo uzyskania kontaktu z paroma PD, niewiele z tego wynika, bo nikt nie wie jak ma się odbyć spłata i jak się mają naliczane odsetki i status windykacja, w końcu możliwość spłaty zobowiązań zawsze prawnie powinna być, a dodatkowo jeden z PD pisząc do mnie podaje nr konta i wymaga wpłaty poza Monetto, a ja nie strasz sądem o "głupie" 200zł, nie wiem co w takiej sytuacji ma zrobić uczciwy PB, który nie uchyla się od spłat, a spłacić nie może tylko ze względu na status windykacja bo przelewy nie dochodziły na czas w Monetto, wiele osób powinno mieć podobne problemy, ale nie widzę prawie żadnej porady, może ktoś ma kontakt z jakimś prawnikiem i wie jak można to rozwiązać poza serwisem. Na dodatek Monetto blokuje system wiadomości, co za tym idzie brak możliwości kontaktu, jedynie co można wyłapać kogoś kto ma weryfikację Allegro, więc jak w takiej sytuacji można obwiniać uczciwego PB, który nie uchyla się od spłat.
17-10-2009, 04:08 PM
Proponuję:
1. z kim można się dogadać - to to zrobić i spłacić poza Monetto, na konto danego PB. Trzeba znać nicki osób, które licytowały i kwoty.
Owszem, jest problem z procentem, ale jak się go jakoś zaokrągli, to nie ma problemu. PD po spłacie oświadczy, że wszystko jest już rozliczone i sprawa zamknięta.
2. Jeśli się już przekazało kasę do spłaty rat na Monetto, a oni ich nie rozliczyli i z tego powodu jest problem: patrz pkt 1, natomiast Monetto trzeba pozwać i niech zwracają kasę PB, który przez nich ma problem.
Zbierzcie się w grupę i razem pozwijcie Monetto.
3. Może ktoś ma inny pomysł, ale ten pomysł wydaje mi się najbardziej rozsądny - PB rozliczy się z PD, nie lecą mu już odsetki i jest czysty, a Monetto będzie mieć problem w sądzie za swoje zaniedbania, bo bez względu na to, co się podziało, oni mają obowiązek do końca być fair, a nie utrudniać.
17-10-2009, 04:17 PM
Przede wszystkim nie ma się co przejmować tym, że pożyczka miała być spłacana przez Monetto. Ten serwis już nie działa i jeśli pożyczka będzie spłacona poza stroną to nic się nie stanie. Nie ma się co martwić dalej naliczanymi tam odsetkami lub tym, że pożyczka jest w windykacji (której fizycznie nie ma, gdyż umowa z firmą już dawno została przerwana). Jeśli jednak spłata była wykonana na konto Monetto i nie została zaksięgowana to jak najbardziej trzeba sprawę zgłosić.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-10-2009, 09:41 PM
Spłata poza, ale problem taki, że nawet nie idzie uzyskać kontaktu z PD, Monetto zablokowało system wiadomości, a i w umowach podawane są tylko imię i nazwisko, problem się jeszcze komplikuję gdy pożyczka ma kilku PD.

Czyli uważacie, że w przypadku złapania kontaktu z PD i umówienia się na spłatę poza jest dobrym rozwiązaniem? bez żadnej umowy? musiałaby być spisana stosowna umowa, może ktoś ma jakiś pomysł, tak by PD i Monetto później nie wymagało spłat rat, rosnących odsetek i zrobienia kogoś dłużniekiem w jakim rejestrze.

Nawet jeśli tą drogą uda się coś spłacić to to będzie mniej niż 50%, jak rozwiązać wszystkie zadłużenia, jeśli ktoś chce mieć spokój z Monetto i spłacić zobowiązania, które wynikły z winy Monetto, a nie uchylania się od spłat.
17-10-2009, 09:47 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2009 09:51 PM przez kupmipralke.)
Spłata poza monetto to jedyne sensowne wyjście wg mnie. Już jedna osoba spłaciła mi w ten sposób 1000 zł i nie miała żadnych wątpliwości. W razie czego ma przecież dowód przelewu długu (z banku) na moje konto, więc nie mogę jej zaskarżyć o to, że nie spłaciła. dla mnie to logiczne.

Probowałem namówić Pana "martinbiel" do spłaty bezpośredniej , lecz nie dało się. W efekcie czego z konta monetto wypłacam pieniądze i otrzymuję je na swój rachunek po 3-4 tygodniach (paranoja) Marzę o tym, by zamknąć raz na zawsze temat monetto
22-10-2009, 02:48 PM
bez przesady Big Grin to PB są w 90% sk******mi , a nie PD
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm