Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Kalkulator Pożyczkodawcy - aplikacja

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
02-08-2008, 11:02 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2009 11:00 PM przez COB.)
Wątek ten chciałbym poświęcić aplikacji, którą stworzyłem w celu ułatwienia zarządzania pożyczkami. Przy większej ilości inwestycji ciężko jest to wszystko ogarnąć nie mówiąc już o liczeniu na bieżąco statystyk. Część inwestorów stosuje arkusze kalkulacyjne, które świetnie sprawdzają się w tej roli. Jednak nie jest wcale łatwym zadaniem stworzenie dobrego arkusza, który zapewni odpowiednią elastyczność oraz wygodę użytkowania. Stąd pomysł stworzenia aplikacji.

1. Instalacja
Proces instalacji jest bardzo prosty. Sprowadza się on do kliknięcia Install w poniższym okienku. Program wymaga systemu Windows XP lub nowszego oraz środowiska uruchomieniowego .NET. Jeśli w komputerze nie jest zainstalowane to środowisko to aplikacja automatycznie ściągnie je z internetu i zainstaluje.

.jpg  instalacja.JPG (Rozmiar: 27,04 KB / Pobrań: 729)
Zaraz po instalacji program zostaje uruchomiony. Od tej pory znajduje się on w pasku Start->Programy->Kalkulator Pożyczkodawcy.

2. Funkcjonalność

.jpg  main.JPG (Rozmiar: 38,49 KB / Pobrań: 6)
Aplikacja składa się z głównego menu, w którym wyświetlane są informacje o pożyczkobiorcach oraz pożyczkach. Możliwe jest dodawanie, edytowanie oraz usuwanie zarówno pożyczkobiorców jak i pożyczek. W celu usunięcia/edycji należy zaznaczyć wybrany rząd na liście i kliknąć na odpowiedni przycisk.
Zakładka plik umożliwia zapis i odczyt danych dotyczących pożyczek z pliku.

2.1. Okno Dodaj osobę/Edytuj osobę

.jpg  dodajOsobę.JPG (Rozmiar: 13,53 KB / Pobrań: 612)
.jpg  edytujOsobę.JPG (Rozmiar: 13,85 KB / Pobrań: 612)
Okna te służą do wprowadzenia informacji o nowym pożyczkobiorcy do bazy lub edycji obecnego wpisu. Aby przeprowadzić edycję należy Zaznaczyć wybrany rząd i kliknąć Edytuj lub kliknąć dwukrotnie na rząd.

2.2. Okno Dodaj pożyczkę/Edytuj Pożyczkę

.jpg  nowaPożyczka.JPG (Rozmiar: 22,53 KB / Pobrań: 615)
.jpg  edytujPożyczkę.JPG (Rozmiar: 19,97 KB / Pobrań: 625)
Okna te służą do wprowadzenia informacji o nowej pożyczce do bazy lub edycji obecnego wpisu. Należy pamiętać, żeby przed wciśnięciem opcji Dodaj najpierw zaznaczyć jakiegoś pożyczkobiorcę z listy, któremu pożyczka została udzielona. Aby przeprowadzić edycję należy Zaznaczyć wybrany rząd i kliknąć Edytuj lub kliknąć dwukrotnie na rząd.

2.3. Okno Filtr

.jpg  filtr.JPG (Rozmiar: 16,67 KB / Pobrań: 608)
Pożyczki mogą być filtrowane za pomocą filtrów dostępnych po wybraniu opcji Filtry.

2.4. Okno Statystyki

.jpg  statystyki.JPG (Rozmiar: 29,26 KB / Pobrań: 617)
Po wybraniu opcji statystyki wyświetlane jest okno zawierające wszelkiego rodzaju statystyki wyliczone na podstawie pożyczek zawartych na liście pożyczek (po zastosowaniu filtrów). Część Raty z okresu umożliwia obliczenie statystyk za dany okres np. w wybranym miesiącu. Na samym dole obliczana jest wysokość podatku.

3. Uwagi
Program jest darmowy. Zastrzegam jednak, że rozpowszechnianie go może odbywać się wyłącznie za pomocą tego forum.Oczywiście jest on w pełni bezpieczny jednak zastrzegam, że nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikające z jego używania.

Zapraszam do komentowania i dyskusji na temat zmian i ulepszeń, które chcielibyście wprowadzić. Jestem otwarty na wszelkie propozycje i zamierzam aktywnie dodawać je do nowych wersji programu.

Instalator spakowany ZIPem:
Wersja instalacyjna 4.6:
.zip  setup4.6.zip (Rozmiar: 660,44 KB / Pobrań: 96)
Wersja binarna 4.6:
.zip  wersja_binarna4.6.zip (Rozmiar: 1,15 MB / Pobrań: 10) (bez instalacji, możliwość uruchomienia poprzez mono na Linuxie)
Wersja instalacyjna 4.7:
.zip  setup4.7.zip (Rozmiar: 663,87 KB / Pobrań: 80)
Wersja binarna 4.7:
.zip  wersja_binarna4.7.zip (Rozmiar: 1,16 MB / Pobrań: 13) (bez instalacji, możliwość uruchomienia poprzez mono na Linuxie)

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-08-2008, 08:30 PM
RE: Kalkulator Pożyczkodawcy - aplikacja
super kalkulatorek, już wprowadziłem swoje inwestycje. Tak na gorąco, co od razu rzuciło mi się w oczy - fajnie byłoby, gdyby na liście pożyczek były również ich numery, albo gdyby była możliwość wyświetlenia tej listy tylko jako listy numerów pożyczek. Pozdrawiam i dziękuję za kalkulatorek Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-08-2008, 08:37 PM
Dzięki za wskazówki. Już mam pomysł. Proponuję kolejne filtry ale dotyczące tego co jest wyświetlane odnośnie każdej pożyczki na liście tak żeby można było włączyć dane, które chcemy widzieć na niej odrazu a wyłączyć te, których nie potrzebujemy.

...And Justice For All
04-08-2008, 08:38 PM
no tak, to będzie to Smile
04-08-2008, 08:41 PM
Wprowadzę tą zmianę raczej w najbliższym czasie. Obecna wersja powstała dosyć błyskawicznie i nie dopracowałem jeszcze w niej tego typu walorów użytkowych. Głównie zależało mi na statystykach.

...And Justice For All
04-08-2008, 08:54 PM
Nie wątpię, że kalkulator będzie coraz lepszy, ku chwale jego twórcy Tongue
05-08-2008, 04:29 PM
szkoda ze oparłeś to na .net bo z góry ograniczasz możliwość dostępu do tej aplikacji użytkownikom innych systemów niż windows. gdyby to było QT mógłbym ja z tego też skorzystać

http://forum-farmaceutyczne.org - Internetowe Forum Farmaceutyczne
05-08-2008, 07:25 PM
Ja również używam głównie Linuxa. Jednak użyłem .NET, gdyż nie mam za dużo czasu na programowanie a w .NET poprostu robię to najszybciej. Aplikacja nie wymaga żadnych specjalnych funkcji także u mnie raczej bez problemu działa pod mono (implementacja .NET pod Linuxa). Wystarczy tylko ściągnąć wersję binarną i wpisać pod linuxem w terminalu "mono KalkulatorPozyczkodawcy.exe".

p.s. Zamieściłem nową wersję poprawioną wg. sugestii użytkownika Full. W przyszłości zamierzam również wprowadzić możliwość zapisu konfiguracji.

...And Justice For All
05-08-2008, 10:09 PM
jak to tylko zadziala na mono u mnie dostaniesz cala liste rzeczy ktore ja implementowalem dla siebie w oobase ale z racji nieprzenosnosci zarzucilem projekt

http://forum-farmaceutyczne.org - Internetowe Forum Farmaceutyczne
05-08-2008, 10:36 PM
bardzo dziękuję, już zasysam nową wersję Smile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm