Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Kalkulator Pożyczkodawcy - aplikacja

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalkulator Pożyczkodawcy - aplikacja
10-08-2008, 06:56 AM
RE: Kalkulator Pożyczkodawcy - aplikacja
Zainstalowałem wersję 1.1 Kalkulatora, może być całkiem przydatny jednakże albo robię coś nie tak, albo nie działa on za dobrze - dodaję pożyczkę na monetto o dacie zawarcia w przeszłości np. 2007-01-01, okres 12 miesięcy to spodziewam się, że data zakończenia będzie na początku 2008 roku podczas gdy na formatce widnieje data zakończenia 2009-08-10 (czyli dzisiaj + rok), harmonogram spłat sugeruje, że spłata powinna się zacząć 2008-09-10 a nie 2007-02-01... Może program mógłby przy jego próbie zamknięcia zasugerować zapisanie bazy danych do pliku, bo można o tym zapomnieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-08-2008, 07:58 AM
Masz rację. Jest to błąd. Nie testowałem części Monetto, gdyż ten serwis jest mi obcy stąd te przeoczenie. Poprawię to ale dopiero za jakieś dwa tygodnie. Druga sugestia odnośnie zapisania bazy przed wyjściem również jest bardzo dobra. Myślę, że wprowadzę właśnie coś takiego. Dzięki.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-08-2008, 07:19 PM
Właśnie zamieściłem na pierwszej stronie nową wersję aplikacji. Poprawiłem zgłoszony błąd i wprowadziłem zmianę dotyczącą pytania o zapis przed wyjściem.

...And Justice For All
26-08-2008, 08:25 PM
Sprawdziłem nową wersję 1.2, odistalowałem starą, zainstalowałem nową, ale po uruchomieniu ciągle miałem wersję 1.1. Ściągnąłem wersję binarną, odpalam i nagłówku okienka widnieje poprawnie wersja 1.2. Błąd z harmonogramem pożyczki na monetto jest poprawiony, dziękuję. Jednakże źle ustalane jest oprocentowanie - zawsze będzie to 7% zamiast tego co ustawie. Właściwie to nie zawsze będzie to 7% po prostu na starcie 7% jest ustawione na radiobuttonach dla kokosa a wychodzi na to, że program zawsze bierze kokosowe oprocentowanie a nie to co ustawie dla monetto.
26-08-2008, 08:39 PM
Dzięki termakos za znalezienie kolejnego błędu. Oczywiście miałeś rację. Już poprawiłem. Powinno być ok. Mam nadzieję, że teraz wersja instalacyjna działa poprawnie.

...And Justice For All
26-08-2008, 08:50 PM
Wersja instalacyjna działa ok, mam wersję 1.3. Niestety poprawka dla monetto jest tylko połowiczna, w textboxa Oprocentowanie wpisana jest poprawna wartość jednak harmonogram spłat jest zbudowany dla oprocentowania kokosowego.
26-08-2008, 09:04 PM
Ponownie masz rację. Przepraszam ale przeoczyłem ten fragment kodu. Teraz już naprawdę powinno być ok.

...And Justice For All
26-08-2008, 09:36 PM
Dla wersji 1.4 z instalatora: dodając nową pożyczkę w pole uwagi zapisują się uwagi dodane do użytkownika a nie te dane do pożyczki. Dla monetto nie działa przełączanie "Wyświetl dane pożyczki / pożyczkobiorcy" (co działa dla pożyczki kokosowej). Coś u mnie ciągle wysokość raty dla pożyczki na monetto używa oprocentowania ustawionego na kokos przykładowo: pożyczka na 1 rok 400 zł, wybieram kokos, ustawiam oprocentowanie 0% (nie dodaje pożyczki), wybieram monetto, ustawiam oprocentowanie 29%, dodaje pożyczkę, przechodzę na jej szczegóły - rata wynosi 33,33zł a nie 43zł. Fajnie by było jakby taborder był sensownie ustawiony, aktualnie naciskając tabulator skacze po kontrolkach pewnie w kolejności w jakiej były one dodawane na formatkę.
26-08-2008, 10:36 PM
Termakos: taki debugger jak Ty to skarb Smile. Wydaje mi się, że poprawiłem błędy. Taborder jest już również lepszy.

...And Justice For All
27-08-2008, 10:40 AM
Wersja 1.5: Poprzednie błędy poprawione, dziękuję. Źle wygląda harmonogram spłat dla pożyczki na monetto, np: zawarta 31 lipca na okres 18 miesięcy spłaty 2008-08-31, 2008-09-30, 2008-10-30 (źle), 2008-11-30, 2008-12-30 (źle), 2009-01-30 (źle), 2009-02-28, 2009-03-28 (źle i te 28 będzie już do końca). Z drobiazgów: wydaje mi się, że combobox w spłaty powinno nie umożliwiać wpisywania tekstu a jedynie wybór daty z listy rozwijanej. Na "zarządzaniu pożyczkami" w grupie "Wyświetlane na liście" kliknięcie "Usuń" lub przycisk "w dół" rzuci wyjątkiem jeśli nie zaznaczono nic na liście wyświetlanych pól. Może jakieś pytanie czy użytkownik na pewno chce usunąć pożyczkobiorce / pożyczkę. Dla niektórych pożyczek jest kilku groszowa rozbieżność w wysokości ostatniej raty w kalkulatorze i harmonogramie na stronach monetto, np. 1780 PLN na 24.00% na 18 miesięcy w kalkulatorze wszystkie raty są po 134,49zł a na stronach monetto ostatnia ma 134.47 PLN a cała reszta 134,49.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm