Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Sekrata.pl czyli pożycz u siebie i oddaj kiedy Ci się podoba

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
01-08-2011, 02:05 PM
Witam
Pozwolę sobie opisać dość ciekawą sytuację…Hmmm… Ciekawą, żenującą.
Zaczyna się ingerencją w ,,drobiazgi”
A skończy zapewne nie lepiej : https://kokos.pl/aukcje?id=42742
A więc zacznijmy od początku dziś zacząłem sprawdzać mojego niedoszłego PB Pana Mateusza H. tj. Aquarel lub jak kto woli Sekrata-Mateusz.
Okazało się ze Pan Mateusz ma zaległość 4 dniową wynikającą z aukcji: https://www.sekrata.pl/kredyt/10650.html , której termin wymagalności był ustalony na dzień 28.06.2011.
Po ingerencji u Pana Prezesa portalu Sekrata.pl, który poniekąd sam nie widział lub nie chciał wiedzieć ze ww. Pan Matusz jest jego wspólnikiem. Może ze względu na zaległości może z innych względów, nie rozstrzygajmy.
Tak więc Pan Prezes skontaktował się z Panem ,,Zaległym”, który twierdził iż zaległość jest uzgodniona z PD ascobra i skrzypu. Po magicznej chwili termin ww. aukcji samoczynnie przekształcił się na 06.08.2011 (chodź w rubryce Okres pożyczki dalej widnieje 1 miesiąc )
Nie ujmując już znikającym komentarzom w którym Pan Skrzypu… Pytał portal jak przebiega u nich windykacja.
Kontakt z Panem Mateuszem doszedł do skutku i pomimo niechęci co do rozmowy na temat przesuwania terminów spłat ,,nie moich inwestycji” udało mi się przedstawić konsekwencja ww. postępowań. Jakie są skutki każdy widzi… Smród jednak czuć…
Jak już jesteśmy przy wątku prywatnego konta obsługi to chętnie naświetlą jak to jest pożyczać u siebie i spłacać/ albo i nie spłacać jak ,,mi” się podoba”
1.
https://www.sekrata.pl/kredyt/10701.html
Okres pożyczki:2 miesiące
Data pierwszej spłaty:29.07.2011

Harmonogram spłaty
Kwota Termin spłaty Wpłata Data wpłaty
2 504.17 zł 06.08.2011
2 504.17 zł 29.08.2011

2.
https://www.sekrata.pl/kredyt/10700.htm
Data pierwszej spłaty:29.07.2011

Harmonogram spłaty
2 504.17 zł 06.08.2011
2 504.17 zł 29.08.2011
3.
https://www.sekrata.pl/kredyt/5602.html
Okres pożyczki:3 miesiące
Data pierwszej spłaty:05.06.2011

Harmonogram spłaty

400 05.06.2011
5 500.00 zł 05.08.2011

4.
https://www.sekrata.pl/kredyt/8125.html
Data pierwszej spłaty:06.07.2011

Harmonogram spłaty
2 504.17 zł 06.08.2011
2 504.17 zł 06.08.2011

5.
https://www.sekrata.pl/kredyt/8126.html

Harmonogram spłaty
500.83 zł 06.08.2011
500.83 zł 06.08.2011

6.
https://www.sekrata.pl/kredyt/8125.html

Harmonogram spłaty
2 504.17 zł 06.08.2011
2 504.17 zł 06.08.2011

Byłoby tego jeszcze więcej ale już chyba sposób pożyczania u siebie został naświetlony…
Pozdrawiam
Dkab

PS. Panie Mateuszu proszę już nie ingerować w terminy spłat ponieważ PrtScn ww. aukcji zostały zrobione i zachowane w razie ewentualnego postępowania karnego/cywilnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-08-2011, 12:31 PM
RE: Sekrata.pl czyli pożycz u siebie i oddaj kiedy Ci się podoba
Dziękuje za taki portal, ww PB sam ustalił kiedy spłaci mi pieniądze (a mimo wszystko nie dotrzymał dwóch deklarowanych terminów). Niedługo zacznie zmieniać kwoty pożyczek. Pożyczysz 5000, a do zwrotu będziesz miał 500+odsetki. Miałem już pewny przypadek-moje subkonto puste, idzie spłata raty 258zł i zamiast tego miałem 90zł na subkoncie!!, chwile później się poprawiło, ale już kilka razy były zabierane małe kwoty z subkonta o które musiałem się upominać...
02-08-2011, 04:34 PM
Ja tez mam ciekawa kolekcje printscreenów Smile może nie dokładnie o te same akcje chodziło, ale też byłem zszokowany że tak można bez skrępowania robić... gdyby nie to że da się tu pogadać, pośmiać i czasem nawet zarobić, to byłbym wyłącznie na kokosie...

Na plus można zapisać portalowi tylko pełna integrację z znpd.pl (odpowiednie API, gdzie widać sporo więcej niż kiedyś, np. oszołamiające kwoty bierzących inwestycji niektórych SUPERINWESTORÓW Tongue :@)

Miejmy nadzieje że takie wpisy i dowody powstrzymają portal przed powtórkami tych i podobnych akcji. Niby ich baza danych i mogą ją edytować Tongue ale mam swój ładny prtscreen gdzie mam -70 pln na subkoncie Tongue dlatego ja na wszelki wypadek spłaty robię kilka dni wcześniej na tych moich nielicznych pożyczkach, bo tyle trwa opierdalanie działu wpłat i odpowiednia korekta lub wyciśnięcie wyjaśnienia dlaczego jest tak a nie inaczej, moim zdaniem wszystkie korekty powinny zostać wykonane równocześnie z mailem opisującym dlaczego zostały wykonane i na podstawie jakich informacji czy dokumentów czy co się zdarzyła za pomyłka (mi np. dwa razy zaksięgowali spłaty jakiejś pożyczki mojego PB), a korektę dowalili mi w momencie jak chciałem inwestować drobna kwotę, a tu nagle... zong, brak śodków i minus na subkoncie Tongue Pełen profesjonalizm po prostu Tongue
03-08-2011, 07:22 PM
Ale od tych akcji jest szkodliwsze moim zdaniem przeciąganie pisania APi dla inwestorów korzystających z znpd.pl - i blokowanie pożyczkodawcom możliwości szybkiego weryfikowania PB pod kątem zadłużenia na wielu portalach SL równocześnie.

Zakra jak już mija miesiąc pisze to API, to na ten czas mogliby albo przekazywać odpowiedni zrzut danych np. 2 razy dziennie na ftp-a znpd.pl, albo odwiesić do czasu oddania APi do użytku takie pobieranie danych jak było wcześniej, np. w godzinach nocnych, np. 4 rano a potem 23 wieczorem i było by na razie ok... a tu zonk, dalej grilują... bo praca nad takim api nie powinna przekroczyć przy okrojonych danych wystarczających dla znpd.pl max 3 dni, a dla zdolnego programisty ze 3 godziny Tongue

To tak dla równowagi żeby nie dowalać tylko sekracie Tongue
04-08-2011, 06:10 PM
dlaczego nie ma odpowiedzi od S.?
Mateusz - chciałbym byś coś odpisał na te zarzuty...
04-08-2011, 11:08 PM
Witam,

Rzeczywiście w przypadku jednej pożyczki pojawił się problem ze spłatą, który pojawić się nie powinien. Było to związane z urlopem oraz problemami technicznymi (brak stałego dostępu do internetu oraz brak roamingu w telefonie na który przychodzą potwierdzenia sms przy przelewach). Inwestorzy otrzymali wiadomość, że spłata zostanie uregulowana w poniedziałek, wypłaciłem nadprogramowe odsetki za opóźnienie jeszcze przed spłatą całości. Termin został przesunięty, aby pożyczka nie świeciła na czerwono. Przez zwykłą pomyłkę ustawiłem 6 sierpnia zamiast 1 sierpnia - dzień w którym została dokonana spłata.

Odnośnie pozostałych aukcji i harmonogramów - są one indywidualnie ustalone z poszczególnymi inwestorami. Ponadto w każdej aukcji znajduję się dokładny opis jak przebiegać będzie spłata i jeżeli porównamy opis + harmonogram dane się pokrywają.

Zdaję sobie sprawę, że w/w sytuacja nie powinna mieć miejsca, jednak w tym momencie już nic zrobić nie można.

Przepraszam za zaistniałą sytuację.

Pozdrawiam
05-08-2011, 12:35 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-08-2011 12:36 AM przez Daniel.)
Aquarel napisał(a):Termin został przesunięty, aby pożyczka nie świeciła na czerwono.

Pomimo, ze Wasz lubie Panowie z Sekraty - za entuzjazm i do tej pory fajna obsluge klienta. to wezcie mnie nie rozmieszajcie. rownie dobrze mogliscie za miesiac przesunac termin, aby pozyczka nie weszła w windykacje
05-08-2011, 05:40 AM
@Daniel, nie myli się ten kto nic nie robi... Panowie z sekraty zapewne nie popełnia więcej takiej pomyłki, uczą się jeszcze na swoich błędach, choć wolałbym żeby na cudzych, ale sam czasem je popełniam, bo nie każdy p. Danielu jest nieomylny (choć znam jeden wyjątek mający się za papieża SL-u Tongue i nie mówię tu o Panu).

Nie powiem sam swego czasu zrobiłem dymy ze 2-3 razy jak mi się coś na sekracie nie podobało, ale jak porównuje wygodę działania na sekracie w porównaniu z innym portalem X, to poza brakiem zakładania grup dla userów i przydzielania im ikonek i kilku funkcji statystycznych niewiele mi już tam brakuje.

Dla równowagi powiem że dawno bym tez inwestował na ZAKRA poważniejsze środki niż obecnie gdyby nie zrobili głupiego błędu z blokada dla bota znpd.pl i tego że tak długo piszą API żeby w inny sposób udostępniać zbiorcze dane całej społeczności inwestorów którzy z tego korzystają, a także tym PB którzy od czasu do czasu też inwestują swoje nadwyzki finansowe.

Zresztą przy moich apelach o to potraktowali mnie jak drobnego pętaka z piatka w kieszeni, sugerując się moimi drobnymi u nich inwestycjami (ja każdy portal muszę chwile potestować, jak działa obsługa portalu, windykacja, jacy są PB na danym portalu, od razu nie wale kasy wiadrami), a poza tym nie ukrywam że interesują mnie te portale które przy przyzwoitej windykacji przynoszą tez przyzwoite zyski.

ZAKRA była na dobrej drodze a potem mnie tą blokadą znpd.pl odstraszyła od siebie... bo jak juz kiedyś tłumaczyłem nie mam czasu weryfikować PB w 4 miejscach, po prostu ich userów omijam jeżeli chcą pożyczyć na tych portalach gdzie obecnie inwestuje i będę tak robił do czasu az oni nie załatwią w końcu do końca sprawy z wymiana danych z znpd.pl, co robią już ponad miesiąc gdy temat jest na max 3 dni... zapewne spłacalność czy płynność ich PB na tym lekko cierpi... bo wiem że nie tylko ja jestem wygodny i mam mało czasu spośród PD.
05-08-2011, 01:20 PM
Aquarel napisał(a):Było to związane z urlopem oraz problemami technicznymi (brak stałego dostępu do internetu oraz brak roamingu w telefonie na który przychodzą potwierdzenia sms przy przelewach).

Termin był ustalony, więc planując urlop dobrze wiedziałeś kiedy jest spłata i się na nią przygotować, a nie olać, bo masz urlop. Całkowicie zlekceważyłeś termin spłaty

Aquarel napisał(a):Inwestorzy otrzymali wiadomość, że spłata zostanie uregulowana w poniedziałek, wypłaciłem nadprogramowe odsetki za opóźnienie jeszcze przed spłatą całości.

Odsetki wpłaciłeś, ale dopiero po naszym kontakcie napisałeś w piątek, że spłata będzie "dzisiaj" czyli w piątek, a nie poniedziałek.

Aquarel napisał(a):Termin został przesunięty, aby pożyczka nie świeciła na czerwono.

Powinineś to zostawił wg mnie, niech widzą, że masz zaległości, wtedy może bardziej zmobilizowałbyś się do spłaty

Aquarel napisał(a):Ponadto w każdej aukcji znajduję się dokładny opis jak przebiegać będzie spłata i jeżeli porównamy opis + harmonogram dane się pokrywają.

Kłamstwo na kłamstwie. Trzy wpisy "warunki ustalone" to jest dokładny opis jak ma przebiegać spłata? - bzdura. Ale na przykładzie naszej aukcji, nie przypominam sobie, żebyś ze mną ustalał, że spłata ma być 6.08, czy 1.08. Ustaliliśmy 28.07 i koniec, na inny termin NIGDY nie wyraziłem zgody.

Aquarel napisał(a):Zdaję sobie sprawę, że w/w sytuacja nie powinna mieć miejsca, jednak w tym momencie już nic zrobić nie można.

Można, możesz zmienić z powrotem termin na 28.07, a termin spłaty zostawić tak jak było, niech każdy widzi, że jak masz urlop to spłata terminowa Cię nie obowiązuje. No i przywrócić mój komentarz, bo usunięcie jego było delikatnie mówiąc nie w porządku.
05-08-2011, 07:43 PM
Cóż pozostaje pokiwać głową.
Nic się nie stało tylko szambo się wylało.
A najgorzej na tym wyszedł Pan Skrzypu i Ascobra bo to niby umawiali się a nie umawiali.
Kto jest kłamcą ten co poprawia daty czy ten co po prostu pożycza komuś swoje pieniądze.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm