Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Nicki PB na Smava.pl

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nicki PB na Smava.pl
30-11-2009, 10:44 PM
Nicki PB na Smava.pl
Witam ponownie Smile

Siedzę sobie wieczorem przed kompem przypijając to małą czarną bez cukru i rzuciło mi się w oczy coś dziwnego. Inwestuję od jakiegoś czasu na Smava, ale wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.

Sprawa 1. Wydaje mi się przynajmniej dziwne, że 90% nicków PB to jakieś imię i cyferka, albo nick i cyferka... przy czym cyferka nie ma nic wspólnego z wiekiem PB... wygląda to trochę sztucznie, jakby konta były numerowane. Jeżeli udało mi się z którymś PB porozmawiać to zazwyczaj był to ktoś o innym nicku niż te z cyfrą na końcu. Zupełnie inaczej sprawa ma się z PD, oni mają zupełnie dowolne nicki... Jak myślicie jakaś agencja finansowa zakłada konta swoim ewentualnym klientom??

Sprawa 2. Czy nie jest dla was dziwne, że 3/4 aukcji na smava to jakieś remonty, wymiany okien, zakupy bojlera, kaloryferów czy innych pieców CO... Co to Castorama SL Smile

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2009, 11:28 AM
RE: Nicki PB na Smava.pl
InwestBako napisał(a):Witam ponownie Smile

Siedzę sobie wieczorem przed kompem przypijając to małą czarną bez cukru

Widać nie miałes dość czasu przejrzeć to forum:

Cytat:Też miałem taki dylemat przy jednej z aukcji. Zauważyłem, że jeden z PB wystawił 3 kolejną aukcję na remont. Zaniepokoiło mnie to bo zainwestowałem w pierwszej aukcji pożyczkodawcy. Zadzwoniłem więc do Smavy aby upewnić się czy nie jest tak, że PB bierze pożyczkę aby spłacić poprzednią.
Okazało się, że PB chciał pożyczyć około 10k w jednej aukcji na remont mieszkania ale dostał z tego może 5 % więc Smava poradziła PB aby rozbił to na klilka mniejszych aukcji. Po zakończonej 1 aukcji np na 2,5k kolejna na 2,5k i tak do 10k. Wtedy szybciej finalizują się aukcje. Okazuje się, że rating i ZOZ w przypadku tego PB nie zmienia się ponieważ SMAVA ustala limit danego PB. Jak się okazało gość miał zdolonośc 10k wiec każda kolejna aukcja wystawiona przez niego w ocenie SMAVY nie obniżała jego zdolności spłaty.

Pożyjemy zobaczymy...
http://soclen.pl/showthread.php?tid=1274

Kim oni sa i jak działaja:
https://www.smava.pl/Start+223+Partnerzy...nsowy.html
01-12-2009, 06:55 PM
sprawa 1
Dziwne ale do przełknięcia. Może mają dużo nick-ów zarezerowowanych.

sprawa 2
To jest castosmava.pl Rzeczywiście bardzo dziwne. Jeśli do tego dodam jak wyglądały spłaty właśnie remontów na monetto to poradzę wam wszystko tylko nie remonty.

sprawa 3
Mnie osobiście śmieszy/smuci coś innego
listopad 2009 rata 10,59 zł 7,99 zł 18,58 zł W trakcie
Co znaczy w trakcie?Mam tak wszystkie pożyczki. Jest grudzień więc listopad albo jest opóźniony albo spłacony. Napiszę do nich co znaczy w trakcie.

ps Oni nie odpisują nigdy zawsze dzwonią. Może i narzekam ale jak będę chciał porozmawiać to sam zadzwonię.

[Obrazek: trzeci.png]
02-12-2009, 12:44 PM
fastb napisał(a):sprawa 1
Dziwne ale do przełknięcia. Może mają dużo nick-ów zarezerowowanych.

sprawa 2
To jest castosmava.pl Rzeczywiście bardzo dziwne. Jeśli do tego dodam jak wyglądały spłaty właśnie remontów na monetto to poradzę wam wszystko tylko nie remonty.

sprawa 3
Mnie osobiście śmieszy/smuci coś innego
Co znaczy w trakcie?Mam tak wszystkie pożyczki. Jest grudzień więc listopad albo jest opóźniony albo spłacony. Napiszę do nich co znaczy w trakcie.

ps Oni nie odpisują nigdy zawsze dzwonią. Może i narzekam ale jak będę chciał porozmawiać to sam zadzwonię.

do Fastb:

Podejrzewam że status pożyczki "w trakcie" mówi o tym że PB wpłacił juz pieniądze na konto SMAVY natomist nie są one zksięgowane jeszcze na koncie PD.
Jak cos sie dowiesz daj znac na forum. Tez mam takie statusy w moich pozyczkach. Data wymagalnosci pozyczki na 02.12.2009 a informacja " wtrakcie" pojawiła się juz 01.12.2009.
02-12-2009, 07:08 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2009 07:10 PM przez fastb.)
Co znaczy w trakcie?Mam tak wszystkie pożyczki. Jest grudzień więc listopad jest albo opóźniony albo spłacony.
Proszę o odpisanie na email. Nie dzwońcie.

Cytat:Witam,

Zgodnie z Regulaminem pożyczkobiorca ma obowiązek wpłacić do ostatniego dnia każdego miesiąca. Pieniądze przekazywane są inwestorom drugiego roboczego dnia miesiąca następnego, w związku z tym rata spłacona przez pożyczkobiorcę wymaga przetworzenia i rozdzielenia na wszystkich inwestorów - stąd status w trakcie. Dziś wieczorem status kontraktu zmieni się odpowiednio na albo "spłacany" albo "opóźniony", natomiast obok raty pojawi się komunikat "spłacony" lub "opóźniony", a w razie dokonania zapłaty po drugim dniu miesiąca pojawi się status "spłacony po terminie".

Proszę o cierpliwość, z końcem dnia dzisiejszego wszystkie raty otrzymają właściwy status i będzie Pan miał jasną informację, kto spłaca w terminie, a kto się spóźnia.

Pozdrawiam
Niby ok ale w trakcie jest bez sensu. Bo co ta zmiana skoro nie znaczy, że wpłacił. Pożyczka będzie zapłacona lub nie tyle znaczy w trakcie.

[Obrazek: trzeci.png]
15-12-2009, 07:58 AM
smava ma specyficzny sposób przekazywania pieniędzy od PB do PD. Ponieważ napisała sobie w regulaminie, że pieniądze na koncie PD maja znaleźć się do 2-go następniego miesiąca po miesiącu spłaty to tak robi. Bez względu na to, kiedy PB spłaci pożyczkę. MOjemu PB smava przetrzymała pieniądze przez miesiąc! Bo chciał spłacić wcześniej 1-szą ratę jako bonus dla PD. Jak się spytałem smavy, czemu przetrzymuje de facto moje pieniądze - powiedzieli mi, ze taki jest regulamin i dostanę pieniądze w określonym terminie...
Drugi kwiatek - jeśli PB zadeklaruje wczesniejszą spłatę całości, to smava naliczy odsetki jedynie za okres, kiedy PB miał pożyczkę czyli np. za kilka dni... I PD nic nie może zrobić, znaczy zgodzić się czy nie bo to smava tym zarządza...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm