Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Reinwestowanie odsetek

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reinwestowanie odsetek
01-06-2008, 10:12 PM
RE: Reinwestowanie odsetek
Masz rację są co miesiąc ale ja rozumiem, że razowy uprościł to i przyjął, że spłaty są co sześć miesięcy co raczej nie ma wpływu na całe rozumowanie.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2008, 10:17 PM
Według mnie we wzorze FV uwzględnione są już miesięczne raty.

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
Łatwy sposób na kredyt. Porównywarka kredytowa - kredytometr.pl
02-06-2008, 10:34 AM
vincenco napisał(a):Według mnie we wzorze FV uwzględnione są już miesięczne raty.

FV jako drugi parametr ma liczbe platnosci - od tej liczby zalezy stopa w parametrze pierwszym (przyjmujesz 2 platn rocznie, stopa = rocznej / 2, jako parametr 2 podajesz 2). Jezeli platnosci jest 12, to i stopa i ten 2. parametr sa inne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-06-2008, 11:35 AM
pepetoja napisał(a):
vincenco napisał(a):Według mnie we wzorze FV uwzględnione są już miesięczne raty.

FV jako drugi parametr ma liczbe platnosci - od tej liczby zalezy stopa w parametrze pierwszym (przyjmujesz 2 platn rocznie, stopa = rocznej / 2, jako parametr 2 podajesz 2). Jezeli platnosci jest 12, to i stopa i ten 2. parametr sa inne.

Dokladnie. Czyli w przypadku kokosowych pożyczek przyjmujac 1/6 oprocentowania i 6 rat kredytu otrzymujemy FV dla 6-miesięcznej pożyczki.

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
02-06-2008, 06:54 PM
No dobra, panowie Kokosiarze, czaicie się jak do pies do jeża. A tu trzeba przeprowadzić symulację: Big Grin
http://kordulewski.pl/repozytorium/symul...kos.pl.ods
Jest to arkusz kalkulacyjny w otwartym formacie ods. Szczerze powiedziawszy nie wiem czy najnowszy MS Office go obsługuje (powinien!), więc polecam darmowy, dobry i polskojęzyczny Open Office dostępny na różne platformy.

W arkuszu znajdują się symulacje inwestycji na dowolną kwotę i dowolne oprocentowanie dla pożyczek 3-,6-,9- i 12-miesięcznych. Jedyne założenia to te techniczno-organizacyjne (że wszystkie pożyczki zostają należycie spłacone i w przelewach nie ma opóźnień) oraz kluczowe założenie inwestowania na to same oprocentowanie i ten sam czas. Zasymulowałem reinwestowanie kapitału i odsetek przez pierwsze 12 miesięcy, potem już tylko zwrot z inwestycji.

Uwzględniłem bardzo istotny czynnik jakim jest niepłynnie skalowana wielkość inwestycji (wielokrotności 50 zł), co jak się przekonacie ma kluczowe znaczenie w drobnych pożyczkach s-l poprzez Kokos.pl i Finansowo.pl

Polecam porównać inwestycję małego kapitału (np. 1'000 zł) przy warunkach rzeczywistych (kokosowych) i przy warunkach modelowych (bez ograniczenia co do wielokrotności 50zł).

- pierwszy arkusz zawiera założenia i krótki opis
- cztery kolejne arkusze to symulacja inwestycji dla Kokos.pl
- dwa ostatnie to symulacja inwestycji 3-miesięcznych i 12-miesięcznych, gdyby można było inwestować dowolną kwotę a nie tylko wielokrotności 50 zł.

miłej zabawy Big Grin

pzdr, Michał
Kalkulator RRSO
02-06-2008, 07:27 PM
No pięknie. Jestem pełen podziwu. Miałem przeprowadzić podobną symulację ale aktualnie nie mam czasu. Potwierdziłeś wniosek, że lepiej udzielać pożyczek na 12 miesięcy. Co do ograniczenia 50zł to myślę, że aż tak bardzo w rzeczywistych warunkach nie wpływa ono na wyniki, gdyż większość inwestorów podczas ciągłych inwestycji dokłada kapitał i wtedy ten problem można zniwelować. Jeszcze raz dzięki.

...And Justice For All
02-06-2008, 09:50 PM
Dobra robota Michael. Jeżeli COB jest pod wrażeniem to musi być dobre.

Niestety moj ms office nie obsluguje tego formatu. Załączam prosty kalkulator w ms office, który na szybko zrobiłem.

17-06-2008, 01:52 PM
Oczywiście te modele są fajne ale warto by zrobić taki, z zalożeniem odpowiednio np. 1%, 5%,10%, 15% czy 20% NIESPŁACONYCH rat (kapitałowych i odestek) i wtedy zobaczyć jak kształtuje się stopa zwrotu, mniemam że jest mniejsza niż 6% w POLBANKU, a pewno nawet ujemna ...
17-06-2008, 01:58 PM
Na dzień dzisiejszy moja z pewnością jest ujemna. Nawet przy założeniu że wszystkie pozostałe raty innych użytkowaników będą spłacone.

...And Justice For All
05-02-2009, 07:32 PM
Reinwestowanie to dość poważna sprawa.
Założyłem następujące rzeczy:
- nie biorę pod uwagę opłat, podatków
- każda pożyczka spłacona, żadnych pożyczek spłacanych wcześniej
- przez pierwsze 12 miesięcy inwestuje po 1000zł
- reinwestuje 100% uzyskanych spłat z odsetkami przez 24 miesięcy zaczynając od drugiego miesiąca
- każda pożyczka jest na 12 miesięcy, oprocentowanie 15%
Wynik jest przerażający (chyba, że źle liczę), w 37 miesiącu tej idealnej inwestycji, w której wkład początkowy był równy 12 000zł - mam 61 417,36zł. Wink
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm