Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Postulaty do finansowo.pl

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09-09-2008, 10:20 PM
Proponuje stworzyc liste postulatow do osoby/osob ktore zarzadzaja finansowo.pl . Postulatow majacych na celu poprawe dzialania tego portalu ( bo jak tak dalej pojdzie to wszyscy powoli przeniosa sie do konkurencji).
Wiem ze niektore co bardziej "obrotne" osby probowaly kontaktowac sie z adminami finansowo.pl co dalo raczej mizerne rezultaty.
Moze jakbysmy wieksza grupa to sprobowali daloby to jakis efekt.

Ja proponuje :
1. Niemozliwosc usuwania zdjec jesli PB zalega z zaplata ( tak samo odnosniki do n-k i allegro)
2. Zakaz posiadania wiecej jak jedno konto na osobe ( ew. koniecznosc poinformowania o takim fakcie w opisie )
3. Jakas dodatkowa weryfikacja PB ( jak to ma miejsce na innym portalu)
4.....

Mozna by tak stworzyc liste ( oczywiscie po przedyskutowaniu kazdego z punktow ) i wyslac do finansowa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2008, 10:37 PM
RE: Postulaty do finansowo.pl
Pomysł ciekawy. Na forum mamy oficjalnego przedstawiciela. Niestety nie zagląda zbyt często. Jednak jeśli będzie zainteresowanie takim tematem to może Finansowo zacznie się oficjalnie wypowiadać. W ostateczności przy braku odzewu można po jakimś czasie sporządzić taką listę i tak jak zaproponowałeś postarać się żeby Finansowo ją otrzymało chociaż dużo lepiej by było gdyby brali oni udział w samej dyskusji.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-09-2008, 11:12 PM
addi napisał(a):Proponuje stworzyc liste postulatow do osoby/osob ktore zarzadzaja finansowo.pl . Postulatow majacych na celu poprawe dzialania tego portalu ( bo jak tak dalej pojdzie to wszyscy powoli przeniosa sie do konkurencji).
Wiem ze niektore co bardziej "obrotne" osby probowaly kontaktowac sie z adminami finansowo.pl co dalo raczej mizerne rezultaty.
Moze jakbysmy wieksza grupa to sprobowali daloby to jakis efekt.

Ja proponuje :
1. Niemozliwosc usuwania zdjec jesli PB zalega z zaplata ( tak samo odnosniki do n-k i allegro)
2. Zakaz posiadania wiecej jak jedno konto na osobe ( ew. koniecznosc poinformowania o takim fakcie w opisie )
3. Jakas dodatkowa weryfikacja PB ( jak to ma miejsce na innym portalu)
4.....
Mozna by tak stworzyc liste ( oczywiscie po przedyskutowaniu kazdego z punktow ) i wyslac do finansowa.

TOTALNY ABSURD!!
Ad 1. Profil użytkownika w Finansowo.pl to nie indeks czy legitymacja szkolna, że raz się fotkę 'wklei' i zostaje pamiątka do grobowej deski he he heTongue
Ja jestem za tym, żeby w ogóle nie było opcji profilu z fotkami analogicznie jak ma to miejsce w Kokosie.pl
To czy ktoś chce sobie jeszcze bardziej urozmaicić profil wrzucając linki do innych serwisów to tylko i wyłącznie jego dobra wola ale dziś jest użytkownikiem np. Allegro a jutro już nie, zatem musi mieć możliwość aktualizacji swoich danych właśnie poprzez usunięcie nieaktualnych linków he he heTongue
A tak na marginesie - epatowanie wręcz tak dużą ilością danych na swój temat, kiedy uczestnictwo w serwisie tego absolutnie nie wymaga w moim odczuciu jest w moim odczuciu trochę na wyrost, a jak wszyscy wiemy nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu he he he
Ad 2. W serwisie Allegro użytkownicy posiadają po kilka kont z różnymi danymi kontaktowymi i absolutnie to nikomu nie przeszkadza pod warunkiem, że konta powiązane ze sobą nie przeprowadzają miedzy sobą fikcyjnych transakcji w celu podniesienia ratingu. O ile mi wiadomo, Finansowo.pl weryfikuje użytkowników na podstawie zgłoszonych danych osobowych, które muszą być adekwatne z przelewem z konta bankowego potwierdzającego weryfikację. Nie można więc tego samego konta bankowego wykorzystać w celu następnej rejestracji. Jeśli więc ktoś chce mieć kilka kont w Finansowo.pl musi niestety posiadać kilka różnych kont bankowych bo system go po prostu odrzuci, analogicznie z telefonem i adresem e-mail. Osobiście nie mam nic przeciwko posiadaniu kilku kont, pod warunkiem, że dane osobowe takiego użytkownika są prawdziwe i konta nie będą wykorzystywane w celach niezgodnych z regulaminem Finansowo.pl. Informowanie użytkowników serwisu, że posiada się kilka kont działa na niekorzyść i jest świetnym pretekstem do spekulacji i czynienia z aukcji takiego użytkownika zwykłego folwarku, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.
Ad3. Dodatkowa weryfikacja w Finansowo.pl chyba nie przejdzie, ponieważ straci na tym tylko Finansowo.pl, które w przeciwieństwie do innych serwisów SL nie pobierają prowizji od transakcji. Jedynym zarobkiem tego serwisu jest 1 zł, które każdy użytkownik musi wpłacić na konto serwisu w celu weryfikacji. Zatem wprowadzając bardziej szczegółową weryfikację zamiast zachęcić "przegonią" potencjalnych zainteresowanych he he he Tongue
Ad 4. W kwestii listy, punktów, skarg, życzeń i zażaleń może należałoby przedyskutować to ze wszystkimi użytkownikami Finansowo.pl a nie samemu podejmować za innych decyzje - no chyba, że nosisz się addi z zamiarem pozostania solo w tym serwisie he he he heTongue
10-09-2008, 05:59 AM
oko napisał(a):Ad3. Dodatkowa weryfikacja w Finansowo.pl chyba nie przejdzie, ponieważ straci na tym tylko Finansowo.pl, które w przeciwieństwie do innych serwisów SL nie pobierają prowizji od transakcji. Jedynym zarobkiem tego serwisu jest 1 zł, które każdy użytkownik musi wpłacić na konto serwisu w celu weryfikacji. Zatem wprowadzając bardziej szczegółową weryfikację zamiast zachęcić "przegonią" potencjalnych zainteresowanych he he he Tongue
Zarobkiem może być/jest nie tylko to 1zł. Portal może czerpać o wiele większe korzyści z ewentualnych reklam oraz innych umów partnerskich itp. Poza tym ktoś, kto go stworzył z pewnością zdobył/zdobywa duże doświadczenie, które również się bardzo liczy.
Bardziej szczegółowa weryfikacja działa na dłuższą metę, więc to Finansowo musi zdecydować czy im się to opłaca. Aktualnie łatwo jest wziąć pożyzkę ale i łatwo trafić na kogoś kto nie spłaci. Frustracja wśród użytkowników rośnie i może równie dobrze "zabić" portal.
oko napisał(a):Ad 4. W kwestii listy, punktów, skarg, życzeń i zażaleń może należałoby przedyskutować to ze wszystkimi użytkownikami Finansowo.pl a nie samemu podejmować za innych decyzje - no chyba, że nosisz się addi z zamiarem pozostania solo w tym serwisie he he he heTongue
Finansowo nie ma swojego forum, więc przedyskutowanie tych kwestii ze wszystkimi użytkownikami jest raczej nie możliwe. Link do naszego forum znajduje się na Finansowo, więc użytkownicy mają do niego dostęp (o czym świadczy również największa aktywność w dziale Finansowo). No i przede wszystkim nikt tu nie podejmuje decyzji. Są to wyłącznie rozważania i propozycje. Lepiej porozmawiać tu niż nigdzie. Jak już wspomniałem, samo Finansowo jest mile widziane w dyskusji.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-09-2008, 07:09 AM
Do OKO
Fajnie krytykowac samemu nic nie robiac ;P

1. Fotka to dodatkowe zabezpieczenie, bo
a. zawsze milo widziec komu sie pozycza ( jesli fotka prawdziwa)
b. wraz z rozwojem portalu i ilosci uzytkownikow jest szansa iz znajdzie sie ktos mieszkajacy obok danej osoby ktory sprawdzi wyglad/miejsce zamieszkania i w razie niescislosci powiadomi o tym finansowo
c. Tak samo allegro i n-k , przy rejestracji ludzie czesto dodaja (jesli maja kilka) najlepsze profile, co przy probie oszustwa moze sie okazac iz danej osobie szkoda konta na allegro (np. mocno tam handluje i ma dosc rozwiniete kontakty handlowe)
c. tak samo przez n-k i allegro PD moze sprawdzic czy naprawde PB podal swoje prawdziwe konta i dane

2. "...Finansowo.pl weryfikuje użytkowników na podstawie zgłoszonych danych osobowych, które muszą być adekwatne z przelewem z konta bankowego potwierdzającego weryfikację..."
no wlasnie nie do konca, i tu tkwi problem
Bo uzytkownik na jedny koncie pozycza od innych a na innym inwestuje. Nastepnie pierwsze konto robi "przekret", a drugie pozostaje nadal aktywne i spokojnie mozna zrobic to jeszcze raz...

3. patrz odpowiedz COB

4. klania sie czytanie ze zrozumieniem, nie napisalem ze moje postulaty to te jedyne i dobre a zaproponowalem dyskusje

oko, musisz byc OPTYMISTA od urodzenia....
10-09-2008, 10:27 AM
addi napisał(a):Do OKO
Fajnie krytykowac samemu nic nie robiac ;P

1. Fotka to dodatkowe zabezpieczenie, bo
a. zawsze milo widziec komu sie pozycza ( jesli fotka prawdziwa)
b. wraz z rozwojem portalu i ilosci uzytkownikow jest szansa iz znajdzie sie ktos mieszkajacy obok danej osoby ktory sprawdzi wyglad/miejsce zamieszkania i w razie niescislosci powiadomi o tym finansowo
c. Tak samo allegro i n-k , przy rejestracji ludzie czesto dodaja (jesli maja kilka) najlepsze profile, co przy probie oszustwa moze sie okazac iz danej osobie szkoda konta na allegro (np. mocno tam handluje i ma dosc rozwiniete kontakty handlowe)
c. tak samo przez n-k i allegro PD moze sprawdzic czy naprawde PB podal swoje prawdziwe konta i dane

2. "...Finansowo.pl weryfikuje użytkowników na podstawie zgłoszonych danych osobowych, które muszą być adekwatne z przelewem z konta bankowego potwierdzającego weryfikację..."
no wlasnie nie do konca, i tu tkwi problem
Bo uzytkownik na jedny koncie pozycza od innych a na innym inwestuje. Nastepnie pierwsze konto robi "przekret", a drugie pozostaje nadal aktywne i spokojnie mozna zrobic to jeszcze raz...

3. patrz odpowiedz COB

4. klania sie czytanie ze zrozumieniem, nie napisalem ze moje postulaty to te jedyne i dobre a zaproponowalem dyskusje

oko, musisz byc OPTYMISTA od urodzenia....

Skądże znowu !! jestem podobnym do Ciebie PESYMISTĄ, który wykorzystując anonimowość serwisu zgrywa się na skrajnego optymistę he he he. A na poważnie, bezpieczne inwestycje to tylko bank może zagwarantować, pozostałe opcje inwestowania to jedna wielka niewiadoma - dlatego nikomu nie pożyczam, a ponieważ na brak kasy nie narzekam, nie zabawiam się w pożyczkobiorcę. Przyglądam się tylko z boku, bo nie ukrywam, że SL to dla mnie coś nowego i widzę coś tragicznego w zachowaniu pożyczkodawców, szczególnie w serwisie Finansowo.pl. Pożyczkodawca nie ma zwyczaju poczekać aż pożyczkobiorca spłaci jego wcześniej udzieloną pożyczkę tylko bezmyślnie bierze udział w maratonie aukcji właśnie u tego konkretnego pożyczkobiorców. Gdzie tu sens, gdzie zdrowa logika, żeby pożyczać tylko ~~kasi bo ma ładną buzię, a aukcje ~~krysi olewać bo stara i gruba ??? he he he
Jakiś czas temu przeprowadziłem kilka udanych transakcji (jako kupujący) w Allegro i po wygraniu aukcji otrzymałem z serwisu tylko dane użytkownika do przelewu bankowego, adres e-mail, numer telefonu i dane adresowe i to wszystko!!! Nie było fotki, nie było linków do innych serwisów - nie było nic poza lakonicznym opisem produktu, kosztach transakcji i sposobu dostarczenia zamówionego produktu. Praktycznie więc w ciemno wysłałem pieniądze i o dziwo produkty do mnie dotarły! Spałem spokojnie, ponieważ wiedziałem, że jak druga strona transakcji z umowy się nie wywiąże mam prawo złożyć doniesienie na Policję, że zostałem oszukany!! O ile mi wiadomo Allegro w ogóle nie weryfikuje danych, tylko na adres wskazany pryz rejestracji wysyła pocztą tradycyjną KOD WERYFIKUJĄCY i to wszystko! Zatem Finansowo.pl jest zdecydowanie do przodu, bo weryfikuje dane osobowe użytkownika, które muszą się zgadzać z danymi konta bankowego!! I to spokojnie wystarczy na okoliczność sporu sądowego. Co zaś się tyczy adresów zameldowania i zamieszkania to podchodziłbym do tej kwestii z dużym dystansem, ponieważ nie od dziś wiadomo, że meldunek w naszym kraju to fikcja!! Wiadomo, że ok. 80 % użytkowników Finansowo nie mieszka tam gdzie jest zameldowana. A żeby przejść pozytywnie weryfikację, należy niestety podać adres zameldowania bo taki adres zawsze będzie figurował na rachunku bankowym użytkownika Finansowo. Zatem zabawa w wizję lokalną, jest w moim odczuciu śmieszna bo wiadomo, że w większości przypadków pytacz usłyszy, że pana/pana XYZ i owszem znam ale tu nie mieszka he he he.. I co ? Pobiegniesz złożyć doniesienie o przestępstwie, skoro XYZ jest uczciwym człowiekiem a tylko serwis Finansowo do dupencji bo nie ma opcji: adres do korespondencji lub adres zamieszkania??
No i pytanie zasadnicze jak to będzie wyglądało po nowym roku gdy w ogóle zostanie zniesiony obowiązek meldunkowy i z dowodów osobistych i prawa jazdy zniknie w ogóle informacja dotycząca miejsca zamieszkania??? Jak się do tego będzie miała weryfikacja tych biznesmenów, którzy proszą o skan dowodu osobistego he he he Tongue
10-09-2008, 11:52 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2008 11:54 AM przez Woo.)
oko napisał(a):Jakiś czas temu przeprowadziłem kilka udanych transakcji (jako kupujący) w Allegro i po wygraniu aukcji otrzymałem z serwisu tylko dane użytkownika do przelewu bankowego, adres e-mail, numer telefonu i dane adresowe i to wszystko!!! Nie było fotki, nie było linków do innych serwisów - nie było nic poza lakonicznym opisem produktu, kosztach transakcji i sposobu dostarczenia zamówionego produktu. Praktycznie więc w ciemno wysłałem pieniądze i o dziwo produkty do mnie dotarły! Spałem spokojnie, ponieważ wiedziałem, że jak druga strona transakcji z umowy się nie wywiąże mam prawo złożyć doniesienie na Policję, że zostałem oszukany!! O ile mi wiadomo Allegro w ogóle nie weryfikuje danych, tylko na adres wskazany pryz rejestracji wysyła pocztą tradycyjną KOD WERYFIKUJĄCY i to wszystko! Zatem Finansowo.pl jest zdecydowanie do przodu, bo weryfikuje dane osobowe użytkownika, które muszą się zgadzać z danymi konta bankowego!! I to spokojnie wystarczy na okoliczność sporu sądowego.

Tylko weź pod uwagę, że na allegro możesz sobie wybrać wysyłkę za pobraniem i wtedy płacisz za przesyłkę, która faktycznie do Ciebie przychodzi i wiesz co kupujesz. Na Finansowo takiej opcji nie ma. Jedyne zabezpieczenie, to fakt, że PB ujawni jak najwięcej swoich danych (zdjęcie, konta na innych serwisach, znajomych itp). W przypadku problemów zawsze można takiemu PB narobić "kichy".
10-09-2008, 12:49 PM
Woo napisał(a):
oko napisał(a):Jakiś czas temu przeprowadziłem kilka udanych transakcji (jako kupujący) w Allegro i po wygraniu aukcji otrzymałem z serwisu tylko dane użytkownika do przelewu bankowego, adres e-mail, numer telefonu i dane adresowe i to wszystko!!! Nie było fotki, nie było linków do innych serwisów - nie było nic poza lakonicznym opisem produktu, kosztach transakcji i sposobu dostarczenia zamówionego produktu. Praktycznie więc w ciemno wysłałem pieniądze i o dziwo produkty do mnie dotarły! Spałem spokojnie, ponieważ wiedziałem, że jak druga strona transakcji z umowy się nie wywiąże mam prawo złożyć doniesienie na Policję, że zostałem oszukany!! O ile mi wiadomo Allegro w ogóle nie weryfikuje danych, tylko na adres wskazany pryz rejestracji wysyła pocztą tradycyjną KOD WERYFIKUJĄCY i to wszystko! Zatem Finansowo.pl jest zdecydowanie do przodu, bo weryfikuje dane osobowe użytkownika, które muszą się zgadzać z danymi konta bankowego!! I to spokojnie wystarczy na okoliczność sporu sądowego.

Tylko weź pod uwagę, że na allegro możesz sobie wybrać wysyłkę za pobraniem i wtedy płacisz za przesyłkę, która faktycznie do Ciebie przychodzi i wiesz co kupujesz. Na Finansowo takiej opcji nie ma. Jedyne zabezpieczenie, to fakt, że PB ujawni jak najwięcej swoich danych (zdjęcie, konta na innych serwisach, znajomych itp). W przypadku problemów zawsze można takiemu PB narobić "kichy".

Problem w tym, że z tym robieniem kichy to można sobie samemu zaszkodzić ponieważ bezpośrednia windykacja jest karalna (nie wolno takiego PB nachodzić bez jego zgody, nie wolno "molestować" go telefonicznie, nie wolno wysyłać pogróżek etc). Profesjonalne firmy windykacyjne stosując "twarde" metody windykacji nie raz już płaciły słone odszkodowania ale ich przypadek jest inny: taka jest ich działalność. Ty natomiast nie będziesz miał absolutnie żadnych szans na obronę bo usłyszysz, że od prowadzenia śledztwa jest Policja, od stawiania zarzutów Prokurator a od ferowania wyroków Sądy! Tobie jako pokrzywdzonemu przed złożeniem wniosku o wszczęciu dochodzenia (zakładając, że masz do czynienia z oszustwem internetowym) wolno tylko rozmawiać drogą e-mailową bądź tradycyjną pocztą (za potwierdzeniem odbioru) w celu polubownego zakończenia potencjalnego sporu. Gdy nic nie osiągniesz pozostaje Sąd i komornik, niestety..
Mój znajomy gdy pożyczył koledze, który stracił pracę nie otrzymał zwrotu pożyczki sam się do niego pofatygował bez uprzedzenia, żeby tylko porozmawiać. Następstwem tej niespodziewanej wizyty było to, że został oskarżony za nachodzenie i egzekwowanie "fikcyjnego długu" (nie mieli podpisanej umowy pożyczki i nie było świadków przekazania pieniążków he he he.
10-09-2008, 12:59 PM
oko napisał(a):Problem w tym, że z tym robieniem kichy to można sobie samemu zaszkodzić ponieważ bezpośrednia windykacja jest karalna (nie wolno takiego PB nachodzić bez jego zgody, nie wolno "molestować" go telefonicznie, nie wolno wysyłać pogróżek etc). Profesjonalne firmy windykacyjne stosując "twarde" metody windykacji nie raz już płaciły słone odszkodowania ale ich przypadek jest inny: taka jest ich działalność. Ty natomiast nie będziesz miał absolutnie żadnych szans na obronę bo usłyszysz, że od prowadzenia śledztwa jest Policja, od stawiania zarzutów Prokurator a od ferowania wyroków Sądy! Tobie jako pokrzywdzonemu przed złożeniem wniosku o wszczęciu dochodzenia (zakładając, że masz do czynienia z oszustwem internetowym) wolno tylko rozmawiać drogą e-mailową bądź tradycyjną pocztą (za potwierdzeniem odbioru) w celu polubownego zakończenia potencjalnego sporu. Gdy nic nie osiągniesz pozostaje Sąd i komornik, niestety..
Mój znajomy gdy pożyczył koledze, który stracił pracę nie otrzymał zwrotu pożyczki sam się do niego pofatygował bez uprzedzenia, żeby tylko porozmawiać. Następstwem tej niespodziewanej wizyty było to, że został oskarżony za nachodzenie i egzekwowanie "fikcyjnego długu" (nie mieli podpisanej umowy pożyczki i nie było świadków przekazania pieniążków he he he.

To już oczywiście jest moje ryzyko. Poza tym idąc za ciosem niech mi ktoś udowodni, że ja kogoś nachodziłem, nękałem itp. Poza tym, jeżeli ktoś ma profil na n-k to mogę zawsze umieścić jakieś komentarze z informacją o nierzetelności lub poinformować jego znajomych, żeby nie pożyczali mu pieniędzy, bo nie oddaje. Nieprawdy nie napisze, więc nic mi nie może zrobić. Umieszczanie komentarzy jest dozwolone i nie ma określenia jakiej one muszą być treści.

Poza tym tak jak napisałem, chcę żeby serwis dawał mi informacje i możliwości, a co ja i inni PD z tym zrobią to już jest ich prywatny wybór.
10-09-2008, 01:02 PM
Właściwie dlaczego limity w Finansowie są tak wysokie?
Zaraz po założeniu konta można zgarnąć przy pomocy wysokobonusowych aukcji nawet 10k!
IMO limity zadłużenia są za duże, dla nowych użytkowników powinny być zdecydowanie niższe i ewentualnie podnoszone "z wiekiem" konta. Oczywiście w przypadku użytkowników, którzy płacą.

http://www.egeria.net.pl masaż, kręgarstwo - polecam!
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm