Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Jak pozyskać wiarygodność?

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
19-09-2008, 12:30 PM
Zastanawiam się w jaki sposób wg Was potencjalny pożyczkobiorca może zyskać zaufanie inwestorów?

Pytanie dotyczy przede wszystkim finansowo.pl

W tym momencie polega to chyba głównie na ujawnianiu przez PB skanów (lub też fotek) przeróżnych dokumentów typu: dowód osobisty, rachunki, paszport, czasem przelewy na konto. Tyle, że wg mnie takie dokumenty potwierdzają jedynie, że mamy do czynienia z tą a nie inną osobą.

Wierzymy w człowieka czy bardziej w zaoferowany przez niego bonus? Jeśli w bonus - to jaki powinien być "sensowny i wiarygodny" bonus?

http://www.social-lending.pl, GG: 4681701
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2008, 08:55 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2008 09:02 PM przez Spookie.)
RE: Jak pozyskać wiarygodność?
Asael napisał(a):Zastanawiam się w jaki sposób wg Was potencjalny pożyczkobiorca może zyskać zaufanie inwestorów?

1. W miarę normalny "nick" coś w stylu "ddas43jnfsd56" jednak odstrasza, najlepiej nick w formie :Imię_Nazwisko / "ksywa"
2. Porządny opis profilu.
-wstęp
-może być coś od siebie
-w jaki sposób zarabiamy na siebie i ilę Wink
3. Pozytywne komentarze, w "podobnych aukcjach".
4. Pasuje aby osoba miała AKTYWNE profile/konta allegro / nasza klasa / goldenline.
-jeżeli ktoś jest aktywny "online" mile widziane linki np. do jakiegoś profilu na forum dyskusyjnym, prowadzi swojego bloga czy innej działalności itp.
5. Real foto w profilu.
6. Cel pożyczki jest istotny; "oddam 103%" jakoś nie specjalnie zachęca; pasowało by napisać na co...
6. Inne...

Dziwne strategie PD typu: zaczynamy aukcje 2000 zł/rok - nikt się nie zgłasza to 1000zł/6mc i tak aż do 50 zł/7 dni to też nie zachęca; jeżeli PB ma no. 1000 zł spłat 5000 zł pożyczone i zaciąga nadal pożyczki również nie jest dlamnie przekonujący...

To jest taki prawie "idealny klient" wiadomo jedni bardziej kryją swoją prywatność inni mniej...
29-09-2008, 09:12 PM
Spookie napisał(a):
Asael napisał(a):Zastanawiam się w jaki sposób wg Was potencjalny pożyczkobiorca może zyskać zaufanie inwestorów?

1. W miarę normalny "nick" coś w stylu "ddas43jnfsd56" jednak odstrasza, najlepiej nick w formie :Imię_Nazwisko / "ksywa"
2. Porządny opis profilu.
-wstęp
-może być coś od siebie
-w jaki sposób zarabiamy na siebie i ilę Wink
3. Pozytywne komentarze, w "podobnych aukcjach".
4. Pasuje aby osoba miała AKTYWNE profile/konta allegro / nasza klasa / goldenline.
-jeżeli ktoś jest aktywny "online" mile widziane linki np. do jakiegoś profilu na forum dyskusyjnym, prowadzi swojego bloga czy innej działalności itp.
5. Real foto w profilu.
6. Cel pożyczki jest istotny; "oddam 103%" jakoś nie specjalnie zachęca; pasowało by napisać na co...
6. Inne...

Dziwne strategie PD typu: zaczynamy aukcje 2000 zł/rok - nikt się nie zgłasza to 1000zł/6mc i tak aż do 50 zł/7 dni to też nie zachęca; jeżeli PB ma no. 1000 zł spłat 5000 zł pożyczone i zaciąga nadal pożyczki również nie jest dlamnie przekonujący...

To jest taki prawie "idealny klient" wiadomo jedni bardziej kryją swoją prywatność inni mniej...

Zgadzam się z tym w 100%. Tez tak uważam. Sądzę, że niektórzy PD sami doprowadzają do sytuacji braku spłat (pomijam bezmyślość PB). Bo jak nikt nie chce pozyczyc na dłuższy okres, to PB ratuje sie jak może. No i potem trudno o wypłacalność.
17-10-2008, 01:08 PM
Hmmm gorzej bedziej jak ten spis przeczyta potencjalny oszust Smile
09-11-2008, 01:31 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2008 01:39 PM przez dszmaj.)
A przeczyta z pewnością.....

Jak dla mnie to możliwość sprawdzenia delikwenta we wszystkich najpoważniejszych SL w Polsce jest sprawą kluczową. Weryfikuje się wtedy ile pożyczek już mu udzielono i jak sumiennie spłacał Tongue
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
20-11-2008, 10:19 AM
hej, wlasnie zainteresowalam sie tematem spolecznych pozyczek..obecnie zainwestowalam 1150 zlotych i zobacze jak sie sytuacja rozwinie....tak sie zastanawialam i nie wiem czemu wydaja mi sie wiarygodne osoby ktore nie maja zawartych aukcji, bo nikt na poczatku nie chce narobic sobie minusow...nie wygladaja u mnie wiarygodnie osoby, ktore pisza ze maja dochody np: 300 do ilustam tysiecy, wlasne interesy itp a potem wystawiaja aukcje po 50 zlotych hehehe, jak ktos jest powazny nie bawi sie w pierdolySmile
20-11-2008, 05:31 PM
Hellenka napisał(a):tak sie zastanawialam i nie wiem czemu wydaja mi sie wiarygodne osoby ktore nie maja zawartych aukcji, bo nikt na poczatku nie chce narobic sobie minusow...

Właśnie czekam na spłatę od takiego nowego usera. Kontakt z nim jest doskonały, ale zapomniał, ze pożyczył, więc o spłacie w terminie też zapomniał...

http://www.egeria.net.pl masaż, kręgarstwo - polecam!
15-01-2009, 07:00 PM
Witam.Mam wiadomosc dla wszystkich uzytkownikow finansowo.pl....Radze dokladnie przyjzec sie uzytkownikowi o nicku bodzio152.Widnieje on w BIK jako nie wyplacalny.Ma kredyty w wielu bankach i raczej proponuje nie pozyczac mu pieniedzy......
Pozdrawiam goraco
15-01-2009, 10:57 PM
darek303 napisał(a):Witam.Mam wiadomosc dla wszystkich uzytkownikow finansowo.pl....Radze dokladnie przyjzec sie uzytkownikowi o nicku bodzio152.Widnieje on w BIK jako nie wyplacalny.Ma kredyty w wielu bankach i raczej proponuje nie pozyczac mu pieniedzy......
Pozdrawiam goraco

Proszę admina o przeniesienie wątku do finansowo o uzytkownikach. Chyba, że Pan sam wpisze jeszcze raz. Jest to z pewnościa bardzo ważna informacja.
17-12-2012, 07:27 PM
bardzo ważna informacja,dzięki niej unikniemy kłopotów i zbędnych nerwów.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm