Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Samopomoc

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samopomoc
21-09-2008, 10:34 PM
Samopomoc
Jak wiadomo społeczność finansowo trwa już niezłą chwilkę i coraz bardziej się rozrasta. I o to chodzi. Jedni chcą być jej członkami
a)bo akurat mają niewielkie zawirowania finansowe i bez pomocy utoną. Drudzy
b)są leniwi i nie chce się im pójść do banku, a inni
c)mają inne powody. Są też tacy
d)którzy chcą pomóc, tacy
e)co chcą dobrze zarobić. Jak już wiemy są też tacy,
f)którzy znaleźli niezłe miejsce do kolejnych swoich oszustw ale i tacy, g)którzy wykorzystując trudne położenie innych chcą im dodatkowo złoić skórę. Kto w tej wielkiej grupie trafi na kogo to już sprawa zupełnie odrębna.
Moja propozycja dotyczy chyba grupy a i d, ale nikogo nie wykluczam. Otóż osoby, które mają dłużnika, z którym chciałyby załatwić problem polubownie wpisywałyby jego nick w tym temacie i oczekiwały na wpis kogoś kto chce i może pomóc, np. mieszkającego w pobliżu lub przebywającego w pobliżu, lub też kogoś kto zna daną osobę. Dalsza wymiana informacji bardziej szczegółowych odbywałaby się już w prywatnych wiadomościach "aby łajdak nie burzył się, że jego dane są szargane na formum publicznym" ( to oczywiście żart bo gdyby nie był łajdakiem nikt by jego danych nie przekazywał). Później możnaby na tym temacie zamieścić dane o sposobie załatwienia sprawy. Ten sposób jest bardzo skuteczny.
Czyż nie miloby odczytać np. "sprawdziłem xxxx bo zalegał. Ustaliłem, że ................. - moja dalsza rekomendacja "pożyczć", "cierpliwie czekać", spłaci trzeba poczekać"
lub też np. "w profilu gwiazdor i biznesmen - zdjęcie sprzed ćwierć wieku - obecenie syn obsługuje komputer, bo ojcu się ręce trzęsą -.......
Ja zdaję sobie sprawę, że moja propozycja nie jest lekiem na całe zło, ale jeśli pomoże choćby jednej osobie to warto. Poza tym oczekuję, że ktoś mądrzejszy zmodyfikuje moją propozycję i może coś z tego wyjdzie. Denerwują mnie ciągłe narzekania, biadolenia itp. Chciałbym aby osoby kreatywne wykazały sie inicjatywą, która może nam wszystkim służyć. Dla zapewnienia poczytności tematu czyli tego do czego miałby służyć proponuję nazwę np. "pomóżcie!!!", "proszę o pomoc" lub też przekornie "pożar" lub "fajne laseczki" (po wejściu trzeba umieścić komunikat "laskę to sobie wystrugaj a teraz pomóż"). Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2008, 11:13 PM
RE: Samopomoc
Posłuchaj OKO. O życiu to Ty wiesz niewiele. Jeśli do powiedzenia masz tylko tyle co napisałeś to szkoda gadać...........
21-09-2008, 11:16 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2008 11:16 PM przez Asael.)
starzec196 napisał(a):Jak wiadomo społeczność finansowo (...)
Myślę, że pomysł jest dobry. Choć bardziej wg mnie warto byłoby uskuteczniać takie spotkania przed pożyczką.
Po fakcie nieoddania długu w terminie - taka samopomoc jako "rozpoznanie terenu" to też niezły pomysł. Przy czym - jeżeli PB nas zwodzi lub nie odbiera telefonu, to lepiej sięgać od razu po ostrzejsze środki.

http://www.social-lending.pl, GG: 4681701
22-09-2008, 09:44 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2008 10:28 PM przez vincenco.)
Zgadzam sie. Nie ma co narzekac. Trzeba wziasc sprawy w swoje rece.

Pomysl jest niewatpliwie dobry. Nalezy tylko zidentyfikowac potencjalne zagrozenia i dopracowac sposob dzialania. Jezeli macie dluznikow w Jedrzejowie (woj. swietokrzyskie) jestem chetny do pomocy. Jest kilka metod na skuteczna weryfikacje tożasmości dłużników.

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
Łatwy sposób na kredyt. Porównywarka kredytowa - kredytometr.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-09-2008, 10:19 AM
Jestem ZA pomysłem kolegi.

http://video.google.com/videoplay?docid=...6262119830
"Kiedy całe nasze życie zostanie sprowadzone do zarabiania i wydawania pieniędzy, staniemy się najbardziej nieszczęśliwymi, samotnymi i absurdalnymi istotami na świecie." Zygmunt Bauman
23-09-2008, 08:23 PM
Deklaruję pomoc w Wołominie i okolicy. Pozdrawiam[/align]
02-10-2008, 10:05 PM
Poszukuję pomocnika z rejonu Piasków k/Gostynia Poznańskiego lub niedaleko . Mam tam do sprawdzenia dłużnika. Czekam na pomocną dłoń.
23-10-2008, 06:19 AM
Dolny Śląsk mogę polować na tego co zapomni o inwestorze. Ja tam takiego to zgodnie z prawem scigne

a jak bedzie cwaniaczyl to i tak dostanie w pape Big Grin jak Miśki pojadą albo wpadne na kawe po kilku dniach - ale to wersja prywatna ;] No chyba ze bedzie mily bo wrzody mialem i nie moge sie stresowac ale jak juz sie zestresuje to lepiej niech w zebach oszust przynosi . I tak latam po regionie to komu moge sprawdzic, odebrac itp . pozdr

http://www.zdolnyslask.com http://www.zlodziejeczasu.com
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-11-2008, 07:08 PM
jeżeli ktoś potrzbuje pomocy na terenie Górniego Śląka to służe pomocą!!! Najbilższa wycieczka to Darek999 Katowice
13-11-2008, 07:03 PM
agulkab,
Jeśli da rade prosiłbym o pomoc, użytkownik "Czyżu", również Katowice. Teraz jak to ma wyglądać? Mam podać jego dane tutaj? Jeśli chodzi o mnie to służę pomocą w Szczecinie Wink
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm