Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
BEZPIECZEŃSTWO
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BEZPIECZEŃSTWO
24-11-2010, 07:54 AM
Post: #1
BEZPIECZEŃSTWO
Bezpieczeństwo
Ducatto.pl jest portalem społecznościowym typu social lending, dla którego bezpieczeństwo Użytkowników jest najważniejsze. Pożyczki społecznościowe zawsze kojarzone są z ryzykiem, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, by zniwelować te stereotypy. Stworzyliśmy system w taki sposób, aby nasze usługi były godne zaufania i finalizowały się zadowoleniem zarówno Inwestorów jak i Pożyczkobiorców.Techniczne zabezpieczenie danych.

Ducatto.pl zadbało o zabezpieczenie danych osobowych wszystkich rejestrujących się Użytkowników poprzez zaszyfrowanie wszystkich podanych informacji za pomocą Secure Socket Layer (SSL). Posiadamy Certyfikaty CERTUM SSL, dzięki czemu zapewniamy poufność danych przesyłanych pomiędzy zabezpieczaną stroną WWW a komputerami osób ją odwiedzających.

Ponadto nasz serwis spełnia wszystkie wymogi GIODO (Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych). Wszystkie zabezpieczenia techniczne sprawiają, że każdorazowe zalogowanie się na naszym portalu przebiega sprawnie i bezpiecznie.Zabezpieczenie poprzez weryfikacje

Użytkownicy serwisu Ducatto.pl podlegają weryfikacji, w ramach której potwierdzana jest zgodność danych zamieszczonych w formularzu rejestracyjnym ze stanem faktycznym, dzięki czemu Inwestor może mieć pewność co do tożsamości Pożyczkobiorcy.

Pożyczkobiorca przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aukcji zmuszony jest przeprowadzić szereg weryfikacji obowiązkowych, które dają całkowitą pewność poprawności przedstawionych przez niego danych.

Wśród weryfikacji udostępniamy weryfikacje obowiązkowe (obligatoryjne dla każdego Pożyczkobiorcy) oraz weryfikacje opcjonalne (nieobowiązkowe).

W ramach weryfikacji obowiązkowych sprawdzany jest: adres zamieszkania, dowód osobisty, rachunek bankowy, numer telefonu, zatrudnienie, wpis do Krajowego Rejestru Długów, wpis do bazy ERIF, wpis do bazy InfoMonitor (ZBP oraz BIK), wpis do bazy CEDR (baza niesolidnych Użytkowników innych portali typu social lending) oraz wpis do bazy Dokumentów Zastrzeżonych.

Pożyczkobiorca, chcąc zwiększyć swoją wiarygodność, może skorzystać z oferowanych przez nas weryfikacji opcjonalnych, wśród których wyróżnia się weryfikację finansową, weryfikację Allegro oraz weryfikację społecznościową.

W przypadku, gdy weryfikacja najważniejszych danych Pożyczkobiorcy nie uzyska statutu weryfikacji pozytywnej, Pożyczkobiorca nie będzie mógł wystawić swojej aukcji, co jest jednoznaczne z brakiem możliwości kontaktu Inwestora z niezweryfikowanym Pożyczkobiorcą.

W sytuacji, gdy Pożyczkobiorca przejdzie pozytywnie weryfikację wyżej wymienionych danych, ale widnieje na listach dłużników KRD, ERIF, InfoMonitor wówczas w jego ratingu wyświetli się czerwona gwiazdka. Jest to istotny sygnał dla Inwestora, a jednocześnie ważna informacja na temat Pożyczkobiorcy.Zabezpieczenie poprzez Rating

Rating jest niezależną i obiektywna oceną ryzyka kredytowego osoby zaciągającej Pożyczkę. Innymi słowy jest to opinia dotycząca możliwości obsługi zobowiązań płatniczych zaciąganych przez określony podmiot. W istocie rating polega na przyznawaniu gwiazdek w zależności od stażu Użytkownika w Ducatto.pl oraz jego punktualności w spłacaniu rat kredytu.

Rating jest także odzwierciedleniem odpowiedzialności Pożyczkobiorcy w stosunku do Inwestorów. Zasada jest prosta – im więcej gwiazdek posiada Pożyczkobiorca, tym większa jest jego wiarygodność finansowa.

Każda gwiazdka jest efektem długotrwałego budowania swojej opinii przez osobę zaciągającą i spłacającą Pożyczkę, a każda nieterminowość w spłacie rat odbija się na Ratingu Użytkownika. Kwota Pożyczki jest uwarunkowana ilością gwiazdek. Takie rozwiązanie powoduje, że nowy Użytkownik nie może zapożyczać się na wysokie kwoty. Jest to możliwe dopiero po upływie określonego w Ratingu czasu i przy nienagannej spłacalności rat.Zabezpieczenie przez Dywersyfikację

Kolejną formą zabezpieczenia funduszy Inwestora jest Dywersyfikacja Inwestycji. Dzięki temu jeden Inwestor nie dostarcza Pożyczkobiorcy całej kwoty kredytu. Pożyczka finansowana jest przez kilku Inwestorów, a każdy z nich może zainwestować na poczet jednego Pożyczkobiorcy minimalnie 50 złotych, a maksymalnie 5000 złotych.

Takie rozwiązanie jest niezwykle ważne dla Inwestora, gdyż w razie trudności z odzyskaniem wierzytelności od jednego Pożyczkobiorcy, pozostałe raty spłacane są terminowo.Zabezpieczenie przez Ubezpieczenie

Ważnym zabezpieczeniem Aukcji jest jej Ubezpieczenie. Ubezpieczenie wykupuje Pożyczkobiorca, co przynosi obopólne profity:

dla Pożyczkobiorcy – gdyż zwiększył swoją wiarygodność i bezpieczeństwo aukcji,
dla Inwestora – gdyż ma pewność odzyskania zainwestowanych pieniędzy.


Zabezpieczenie poprzez Windykację

Ostateczną formą zabezpieczenia Inwestycji jest oferowana przez portal Ducatto.pl Windykacja, która uruchamia się w skrajnych i rzadko mających miejsce
przypadkach niespłacania przez Pożyczkobiorcę rat kredytu.

W przypadku zaniechania przez Pożyczkobiorcę spłaty rat swojej Pożyczki, operator wzywa do ich uregulowania. Jeżeli wezwania nie przynoszą oczekiwanego skutku, wówczas przybiera ono status bezzwłocznej wymagalności, co wiąże się z oddaniem Pożyczkobiorcy do windykacji, w celu odzyskania należności.

Firma windykacyjna ma jasno określony cel - odzyskanie całości należności w maksymalnie krótkim okresie czasu i przy minimalnych nakładach na proces Windykacji. Początkowo jest to Windykacja Polubowna, prowadzona za pośrednictwem Ducatto.pl, a jej celem jest jak najszybsze odzyskanie przeterminowanych wierzytelności bez wchodzenia na drogę sądową. Działania firmy windykacyjnej na tym etapie odzyskania wierzytelności, polegają na zastosowaniu kompleksowych działań i technik windykacyjnych skłaniających dłużnika do uregulowania swojego zobowiązania. Ostatecznością jest skorzystanie z Windykacji Sądowej, opierającej się na dochodzeniu zapłaty należności na drodze postępowania sądowego. Procedura odbywa się bez udziału Inwestora, jednakże za jego zgodą.


Reasumując należy podkreślić, iż portal Ducatto.pl zadbał o maksymalne bezpieczeństwo swoich Użytkowników, korzystając z wszystkich współcześnie dostępnych możliwości ochrony danych osobowych jak i protekcji Inwestora.

Dzięki temu Inwestor może w komfortowy i beztroski sposób pożyczać swoje pieniądze, a wszelkie działania na naszym serwisie są dla niego nie tylko bezpieczne ale i rentowne.

Ducatto.pl Pożyczki i inwestycje w twoim domu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2011, 06:02 PM
Post: #2
RE: BEZPIECZEŃSTWO
Zgodnie z sugestią naszych inwestorów dodaliśmy nową weryfikację. Podczas weryfikacji będziemy mogli sprawdzić czy telefon jest na kartę czy na abonament. Nowa weryfikacja powinna w jeszcze większym stopniu podnieść bezpieczeństwo inwestycji. Niebawem kolejne istotne zmiany, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa inwestycji na ducatto.pl

Ducatto.pl Pożyczki i inwestycje w twoim domu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-01-2011, 05:52 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2011 06:12 PM przez ducatto.pl.)
Post: #3
RE: BEZPIECZEŃSTWO
Wprowadzona została kolejna zmiana mająca na celu podniesienie bezpieczeństwa inwestycji. Modyfikacja polega na rozszerzeniu weryfikacji obowiązkowych dla osób posiadających w ratingu czerwoną gwiazdkę (zalegających w bazie infomonitor,ZBP,BIK a także w bazie CEDR, a więc nie spłacających terminowo pożyczek na innych portalach SL).Dla osób z czerwoną gwiazdką w ratingu obowiązkowa jest również weryfikacja zamieszkania oraz zatrudnienia.
Niebawem kolejne zmiany dla inwestorów.
Czekamy jak zwykle na państwa opinie..

Ducatto.pl Pożyczki i inwestycje w twoim domu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2011, 10:58 AM
Post: #4
RE: BEZPIECZEŃSTWO
ducatto.pl napisał(a):Wprowadzona została kolejna zmiana mająca na celu podniesienie bezpieczeństwa inwestycji. Modyfikacja polega na rozszerzeniu weryfikacji obowiązkowych dla osób posiadających w ratingu czerwoną gwiazdkę (zalegających w bazie infomonitor,ZBP,BIK a także w bazie CEDR, a więc nie spłacających terminowo pożyczek na innych portalach SL).
Czekamy jak zwykle na państwa opinie.

Moja opinia jest taka, że CEDR nic nie daje. Ten dżentelmen:
https://ducatto.pl/user/hajduk-damian.html

Ma bardzo ciekawą historię (braku) spłat na Finansowo.pl:
https://www.finansowo.pl/profil/663812

Próbował też brać pożyczki na Zakra.pl. Jedną wziął i na razie nie spłaca:
https://zakra.pl/pozyczka/id/1123610/1

Na portalu Nachwilke.pl jako Dejmian ma jedną ratę spłaconą po terminie (tutaj linka nie podam, trzeba sobie go samemu odnaleźć). Mimo tego wszystkiego w CEDR ten człowiek jest zweryfikowany pozytywnie. Po co więc ta weryfikacja, która nie pozwala wyłapać takich przypadków? Ona nic nie daje poza informacją, że na Kokos.pl ten człowiek się ze swoich zobowiązań wywiązuje (zapewne na koszt pożyczkodawców z innych portali SL) i daje złudne poczucie, że wszystko jest OK.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2011, 11:02 PM
Post: #5
RE: BEZPIECZEŃSTWO
niestety z CEDR oprócz nas współpracuje tylko kokos.pl

Ducatto.pl Pożyczki i inwestycje w twoim domu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2011, 12:04 PM
Post: #6
RE: BEZPIECZEŃSTWO
ducatto.pl napisał(a):niestety z CEDR oprócz nas współpracuje tylko kokos.pl

Jest jednak trochę lepiej. Podobno weszło w to też Finansowo.pl, co powinno zwiększyć przydatność tej weryfikacji. Oczywiście o ile zostaną zgłoszeni do bazy ci wszyscy niesolidni PB, których zaległości powstały zanim Finansowo.pl przystąpiło do CEDR-u.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm