Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
ZASADY WERYFIKACJI
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZASADY WERYFIKACJI
24-11-2010, 07:55 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2010 07:57 AM przez ducatto.pl.)
Post: #1
ZASADY WERYFIKACJI
Zasady weryfikacji


1. Użytkownicy serwisu Ducatto.pl podlegają weryfikacji, w ramach której potwierdzana jest zgodność danych zamieszczonych w formularzu rejestracyjnym, dotyczących:

adresu zamieszkania
dowodu osobistego
rachunku bankowego
numeru telefonu
zatrudnienia
wpisu do Krajowego Rejestru Długów
wpisu do bazy ERIF
wpisu do bazy InfoMonitor
wpisu do bazy CEDR
weryfikacji finansowej
weryfikacji allegro
weryfikacji społecznościowej


2. Weryfikacje danych dzielą się na obowiązkowe i opcjonalne

a) WERYFIKACJA OBOWIĄZKOWA - ma na celu sprawdzenie poprawności podstawowych danych Pożyczkobiorcy. Podlegają jej również Inwestorzy, jednakże w dużo mniejszym stopniu niż Pożyczkobiorca, gdyż obowiązuje ich tylko weryfikacja rachunku bankowego oraz dowodu osobistego. Do weryfikacji obowiązkowych zalicza się:


Weryfikację rachunku bankowego – polega na dokonaniu przez Użytkownika przelewu w kwocie 1,00 z konta bankowego Użytkownika. Weryfikacja rachunku jest obligatoryjna dla Pożyczkobiorcy i Inwestora. Zgodnie z regulaminem Ducatto.pl Użytkownik musi posiadać konto bankowe zarejestrowane na siebie. W sytuacji, gdy dane osobowe z konta będą niezgodne z danymi podanymi w formularzu rejestracyjnym, weryfikacja otrzyma status „weryfikacji negatywnej”. Weryfikacja konta bankowego wygasa po okresie 365 dni. Po jej wygaśnięciu należy przeprowadzić ponowną weryfikację.

Weryfikację dowodu osobistego – polega na sprawdzeniu zgodności danych podanych przez Użytkownika w formularzu rejestracyjnym z danymi znajdującymi się w jego dowodzie osobistym. Aby tego dokonać Użytkownik musi przesłać na serwer Administratora skan dowodu osobistego (awers i rewers). Okres ważności weryfikacji wynosi 4 miesiące, jeśli w tym czasie dane znajdujące się w dowodzie osobistym nie uległy zmianie. Zgodnie z regulaminem Użytkownik ma obowiązek bezzwłocznego poinformowania Ducatto.pl o wszelkich zmianach danych Użytkownika wpisanych w formularzu rejestracyjnym. Dodatkowo w weryfikacji zawiera się sprawdzenie w systemie dokumentów zastrzeżonych – proces obowiązkowy dla Pożyczkobiorcy oraz Inwestora. Polega na sprawdzeniu czy przedstawiony przez niego dowód osobisty nie został zastrzeżony (wskutek kradzieży lub zagubienia). Weryfikacja ważna przez 4 miesiące.

Weryfikację telefonu – jest obligatoryjna dla Pożyczkobiorcy. Polega na wysłaniu przez Administratora na podany przez Użytkownika w formularzu rejestracyjnym numer telefonu wiadomości sms z kodem. Weryfikacja uzyska status „pozytywnej” po wpisaniu przez Użytkownika otrzymanego kodu w miejscu wskazanym przez Administratora. Ważność weryfikacji wynosi 4 miesiące.

Weryfikację ERIF, InfoMonitor, KRD – jest obowiązkowa dla Pożyczkobiorcy. Administrator wyśle, w oparciu o udzielone mu przez Użytkownika upoważnienie, zapytanie do KRD, ERIF oraz InfoMonitor mające na celu sprawdzenie czy Użytkownik jest wpisany do bazy dłużników. Za pomocą tych systemów można sprawdzić czy osoba ubiegająca się o pożyczkę posiada już niespłacone zobowiązania. Ważność weryfikacji wynosi 3 miesiące.

Weryfikację CEDR – jest obowiązkowa dla Pożyczkobiorcy. Polega na sprawdzeniu czy Pożyczkobiorca został umieszczony na liście osób, które nie spłaciły swoich zobowiązań zaciągniętych na portalu typu social lending . Ważność weryfikacji 3 m-ce.


b) WERYFIKACJA OPCJONALNA – to weryfikacja nieobowiązkowa. Może z niej skorzystać Pożyczkobiorca, który chce zwiększyć swoją wiarygodność. Do weryfikacji opcjonalnej zalicza się:


Weryfikację adresu zamieszkania – Administrator Ducatto.pl wyśle pocztą na podany w formularzu rejestracyjnym adres zamieszkania Użytkownika kod. Weryfikacja uzyska status „pozytywnej” po wpisaniu przez Użytkownika otrzymanego kodu w miejscu wskazanym przez Administratora. Weryfikacja ta jest ważna przez 4 miesiące.

Weryfikację zatrudnienia - Procedura sprawdzenia polega na weryfikacji i potwierdzeniu zatrudnienia Pożyczkobiorcy. Aby tego dokonać Użytkownik przesyła na serwer Administratora odpowiednie dokumenty potwierdzające zatrudnienie. Zweryfikowane dane mają ważność 4 miesięcy. Dokumenty nie mogą być starsze niż 1 m-c.

Weryfikację finansową - to weryfikacja, którą posłużyć może się Pożyczkobiorca. Polega na weryfikacji przez Ducatto.pl strony finansowej zatrudnienia po przesłaniu wymaganych przez Ducatto.pl dokumentów. Weryfikacja ważna przez 4 miesiące.

Weryfikacja Allegro – to dodatkowa opcja dla Pożyczkobiorcy, stworzona w celu sprawdzenia systemu komentarzy Allegro. Weryfikacja wykaże ilość pozytywnych i negatywnych opinii na tymże portalu. Ważność sprawdzonych informacji wynosi 6 miesięcy.

Weryfikacja społecznościowa – polega na podaniu przez Pożyczkobiorcę linków do stworzonych przez siebie profili na platformach społecznościowych, takich jak: goldenline, twitter, nk.pl, facebook.com, kokos.pl, zakra.pl. Dzięki czemu potencjalny Inwestor będzie mógł przejrzeć profil Pożyczkobiorcy.


3. Status weryfikacji:

weryfikacja pozytywna – oznacza zgodność danych Użytkownika podanych w formularzu rejestracyjnym
weryfikacja negatywna – oznacza niezgodność danych Użytkownika podanych w formularzu rejestracyjnym
weryfikacja zakończona niepowodzeniem - oznacza, że Administratorowi nie udało się uzyskać wymaganych informacji
dane nie zweryfikowane - oznacza, że Użytkownik nie zweryfikował tych danych
weryfikacja straciła ważność – oznacza, że minął już termin ważności weryfikacji


4. Koszty poszczególnych weryfikacji zawarte są w cenniku Ducatto.pl.

5. W przypadku uzyskania statusu „weryfikacja negatywna” lub „weryfikacja zakończona niepowodzeniem”, Administrator nie zwraca Użytkownikowi opłaty uiszczonej za usługę weryfikacji.

6. Weryfikacja zostanie przeprowadzona po uprzednim zaksięgowaniu przez Ducatto.pl należnej opłaty.

Ducatto.pl Pożyczki i inwestycje w twoim domu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm