Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Fuzja na rynku SL ??

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fuzja na rynku SL ??
15-01-2011, 05:07 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2011 05:09 PM przez SLEND.pl.)
Fuzja na rynku SL ??
Witam,

"Najbliższe zmiany
[...]Planowane jest również nawiązanie współpracy z dwoma portalami, jednak nie udało mi się dowiedzieć z jakimi. Jakaś fuzja na rynku SL ??
"

http://slend.pl/?p=61

Administratorzy mi nie zdradzili tajemnicy, może jakoś wspólnie rozwiążemy zagadkę? Smile

Pozdrawiam,
Slend
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2011, 06:50 PM
RE: Fuzja na rynku SL ??
Może Finansowo.pl i Priva.pl.
15-01-2011, 08:43 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2011 08:44 PM przez maxter.)
RE: hłe??
Gallipoli napisał(a):Może Finansowo.pl i Priva.pl.
Priva?! a pomyslales jaki sens jest zakladac fuzje z portalem ktory w ogole nawet nigdy nie istniał?! Tongue
15-01-2011, 08:55 PM
Słowa padły od administratora Sekrata.pl...także chyba finansowo i priva odpadają
17-01-2011, 06:17 PM
Sekrata+Ducatto+Nachwilke

Inne opcje o wiele mniej prawdopodobne. No chyba, że Zakra zastąpi jeden z wspomnianych.

Staszek szybki jest... pracuje w tajemnica, istnieje w cienia
17-01-2011, 09:04 PM
RE: hłe??
maxter napisał(a):Priva?! a pomyslales jaki sens jest zakladac fuzje z portalem ktory w ogole nawet nigdy nie istniał?! Tongue

Mędrku forumowy...
Fuzji się nie "zakłada", fuzję się przeprowadza. Poza tym ja na tym "nigdy w ogóle nie istniejącym portalu" loguję się co jakiś czas, żeby sprawdzić, jak moi PB wywiązują się ze swoich zobowiązań. Zapewne więc ja też nigdy nie istniałem, a Tobie tylko wydaje się, że czytasz te słowa.
A sens fuzji jest choćby taki, że prawdopodobnie jednak taniej jest utrzymywać jeden portal SL zamiast dwóch.
17-01-2011, 09:08 PM
Staszek napisał(a):Sekrata+Ducatto+Nachwilke

Inne opcje o wiele mniej prawdopodobne. No chyba, że Zakra zastąpi jeden z wspomnianych.

Operatorem Ducatto.pl jest bank, a w przypadku Nachwilke.pl mamy do czynienia z jakąś partyzantką, a nie poważnym portalem. Nie wierzę, żeby poważna instytucja chciała się przeprowadzić fuzję swojego portalu z wydmuszką, która funkcjonuje tylko siłą rozpędu.
17-01-2011, 10:11 PM
@Gallipoli:

Nie jest tak jak zakładasz. Owszem, właściciel Ducatto jest powiązany z siecią banków (a nie jest bankiem) ale serwis powstał przez zakup licencji a nie samodzielnie stworzone przedsięwzięcie. Co w mojej ocenie jest nie aż tak poważne jak by sie mogło wydawać. Po przejęciu Smavy przez, zdawałoby się mniej poważny Kreativ.pl, nie sądzę by było to niemożliwe. Jednak czas pokaże.

Staszek szybki jest... pracuje w tajemnica, istnieje w cienia
18-01-2011, 02:54 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2011 02:55 AM przez crazy.)
Cytat:Operatorem Ducatto.pl jest bank, a w przypadku Nachwilke.pl mamy do czynienia z jakąś partyzantką, a nie poważnym portalem. Nie wierzę, żeby poważna instytucja chciała się przeprowadzić fuzję swojego portalu z wydmuszką, która funkcjonuje tylko siłą rozpędu.

Operatorem Ducatto.pl nie jest żaden bank. Właściciel serwisu to firma Newco sp. z o.o. zarejestrowana 3 września 2010 roku, Prezes Zarządu i posiadacz 33 udziałów – Pan Marek Ściborski pozostałe udziały należą do spółki BEEF SAN ZAKŁADY MIĘSNE S.A. z siedzibą w Sanoku przy tej samej ul. Mickiewicza 29, która to na walnym zgromadzeniu 4 listopada 2010 roku zmieniła nazwę na PBS FINANSE S.A.

Jednym z udziałowców byłych Zakładów Mięsnych a aktualnie PBS Finanse jest jeden bank (nie potężna grupa bankowa) - Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku. Pisząc, że to grupa bankowa być może Ducatto.pl miało na myśli kilka placówek Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

Reasumując Podkarpacki Bank Spółdzielczy z pewnością nie wie o tym, że jest kołem napędowym dla serwisu Ducatto.pl za pośrednictwem BEEF SAN ZAKŁADY MIĘSNE S.A., których zresztą sytuacja finansowa nie jest najlepsza, mianowicie:
Na tym samym walnym posiedzeniu, na którym zakłady mięsne przeistoczyły się w podmiot oferujący usługi finansowe, spółka obniżyła kapitał zakładowy o kwotę 37.627.200,00 zł przez obniżenie wartości jednej akcji z jednej złotówki na 28 groszy.
Obniżenie kapitału zakładowego następuje celem pokrycia strat za rok 2009, która wynosiła 21 mln zł z groszami…

Dokumenty ogólnie dostępne w internecie.
18-01-2011, 10:06 AM
Ciekawe informacje, crazy

http://slend.pl/?p=102

Pozdrawiam,
Slend
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm