Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Podatek pcc płaci PD?
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podatek pcc płaci PD?
28-01-2011, 04:54 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2011 04:56 PM przez skrzypu.)
Post: #1
Podatek pcc płaci PD?
Ustawa dnia 9.09.2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych mówi, że obowiązek podatkowy ciąży tylko i wyłącznie na pożyczkobiorcy.

Ja się więc zapytam dlaczego w umowie pożyczki jest zapisane:

"§ 6
Podatek od czynności cywilno - prawnych strony opłacą po połowie strony."

Dlaczego to nie jest zmienione pomimo obietnic? Taka umowa jest niezgodna z prawem!

Tak się niestety moja współpraca poprzez ten portal zakończyła i dopóki nie zostanie to zmienione na pewno tam nie wrócę.
I jeszcze jedno pytanie? W jakim sposób mogę wypłacić grosze z subkonta, ani przecinek ani kropka nie działają?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2011, 08:04 PM
Post: #2
RE: Podatek pcc płaci PD?
skrzypu napisał(a):Taka umowa jest niezgodna z prawem!

Według mojej wiedzy taka umowa jest zgodna z prawem. Przepis mówi o tym, kto ma obowiązek rozliczyć się z podatku, a nie z czyjej kieszeni ten podatek ma zostać zapłacony. Można zawrzeć skuteczną umowę, zgodnie z którą nawet całą kwotę podatku opłaci pożyczkodawca. Tylko wtedy i tak z urzędem rozlicza się pożyczkobiorca.

A swoją drogą, żeby powstał obowiązek płacenia podatku trzeba pożyczyć ponad 5000 zł tej samej osobie łącznie w ciągu 3 kolejnych lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2011, 08:37 PM
Post: #3
RE: Podatek pcc płaci PD?
Gallipoli napisał(a):
skrzypu napisał(a):Taka umowa jest niezgodna z prawem!

Według mojej wiedzy taka umowa jest zgodna z prawem. Przepis mówi o tym, kto ma obowiązek rozliczyć się z podatku, a nie z czyjej kieszeni ten podatek ma zostać zapłacony. Można zawrzeć skuteczną umowę, zgodnie z którą nawet całą kwotę podatku opłaci pożyczkodawca. Tylko wtedy i tak z urzędem rozlicza się pożyczkobiorca.

A swoją drogą, żeby powstał obowiązek płacenia podatku trzeba pożyczyć ponad 5000 zł tej samej osobie łącznie w ciągu 3 kolejnych lat.

To się mylisz - jeżeli w umowie jest zapisane, że PD ma zapłacić podatek to jest już niezgodna z prawem - poczytaj ustawę o której napisałem to po pierwsze.

Po drugie te 5k w ciągu 3 lat lub 25k od wielu osób. Logicznie myśląc powiedz mi w Twoim rozumowaniu co w następującej sytuacji masz zrobić.

Osoba A pożyczyła w ciągu ostatniego roku 25k od wielu różnych osób - nikt nie płacił pcc bo każdy mieścił się w limicie. Teraz Ty mu pożyczasz 1k i skąd wiesz czy miałbyś zapłacić podatek? Gość Ci może powiedzieć, że nie pożyczał od nikogo kasy ostatnio. Ty wierzysz i nie płacisz podatku a potem kontrola + kara i co powiesz? Bo ja nie wiedziałem - ŚMIECH!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2011, 08:52 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2011 09:03 PM przez Dobrodziej.)
Post: #4
RE: Podatek pcc płaci PD?
skrzypu napisał(a):I jeszcze jedno pytanie? W jakim sposób mogę wypłacić grosze z subkonta, ani przecinek ani kropka nie działają?

no to teraz konta nie usuniesz ;D
Cytat:Usuwanie konta z portalu Sekrata.pl
Aby usunąc konto użytkownika na portalu Sekrata.pl należy wysłać e-mail z adresu zarejestrowanego na portalu Sekrata.pl z prośbą o usunięcie konta. Kasowane konto nie może być uczestnikiem aukcji jako inwestor, nie może posiadać niespłaconych pożyczek oraz założonych nowych aukcji, nie może oczekiwać na spłaty rat od pożyczkobiorców, a suma pieniędzy na subkoncie użytkownika musi wykazywać 0 PLN.

2 dni temu mieli jeszcze w regulaminie max oprecontowanie wynoszące 20 % Big Grin. teraz tego zapisu nie widze Big Grin. wyglada na to, ze zmienili regulamin nie informujac uzytkownikow

kolejny kwiatek
Cytat:Miejsce pracy- podane przez Ciebie dane pracodawcy zostaną zweryfikowane przez naszych pracowników w ciągu 3 dni roboczych od daty zgłoszenia prośby o weryfikację. UprzedĹş swojego pracodawcę o telefonie od naszej firmy celem szybszej weryfikacji. Jeżeli pracodawca potwierdzi Twoje zatrudnienie, weryfikacja jest pozytywna.
Cytat:Weryfikacja numeru konta- przelew na subkonto w serwisie Sekrata.pl musi odbyć się z tego samego konta bankowego, które zostało podane w danych osobowych. Jeżeli numer konta się zgadza, weryfikacja jest pozytywna.
czyli tylko numer konta musi sie zgadzac? dane osobowe juz nie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2011, 02:00 PM
Post: #5
RE: Podatek pcc płaci PD?
skrzypu napisał(a):To się mylisz - jeżeli w umowie jest zapisane, że PD ma zapłacić podatek to jest już niezgodna z prawem - poczytaj ustawę o której napisałem to po pierwsze.

Nie czytałem ustawy, ale czytałem artykuł nt. PCC pisany przez prawnika. Ustawa, jak rozumiem, nakłada obowiązek podatkowy, czyli wskazuje, kto ma się z podatku rozliczyć i kogo US weźmie za d... jeśli się nie rozliczy. Natomiast to, jak się strony umowy zechcą podzielić kwotą podatku między sobą, jak sądzę, skarbówki już nie obchodzi.
Nie chce mi się tego artykułu szukać w Sieci, bo raz, że to nie mój problem, a mnie nie zależy na tym, żeby Cię do swoich racji przekonywać. A dwa, to za bardzo żeś się rozindyczył i dlatego wolę tą wypowiedzią skończyć dyskusję z Tobą niż dowodzić swoich racji.
A Ty jak jesteś pewien swego, to idź z tą umową do sądu, zamiast skarżyć się na forum i obrażać na serwis.

skrzypu napisał(a):Po drugie te 5k w ciągu 3 lat lub 25k od wielu osób. Logicznie myśląc powiedz mi w Twoim rozumowaniu co w następującej sytuacji masz zrobić.

Osoba A pożyczyła w ciągu ostatniego roku 25k od wielu różnych osób - nikt nie płacił pcc bo każdy mieścił się w limicie. Teraz Ty mu pożyczasz 1k i skąd wiesz czy miałbyś zapłacić podatek? Gość Ci może powiedzieć, że nie pożyczał od nikogo kasy ostatnio. Ty wierzysz i nie płacisz podatku a potem kontrola + kara i co powiesz? Bo ja nie wiedziałem - ŚMIECH!!

Zakręciłeś się jak naleśnik. Skoro obowiązek podatkowy ciąży na PB, to tylko jego kontrola może ukarać, jeśli się z niego nie wywiązał. A jeśli w umowie jest napisane, że podatkiem dzielicie się po połowie, to najwyżej on może Cię potem ścigać za Twoją połowę. Skarbówkę to w takiej sytuacji guzik obchodzi, czy Ty zapłaciłeś swoją działkę zgodnie z umową czy nie. Dla niej nie jesteś stroną w sprawie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-01-2011, 02:27 PM
Post: #6
RE: Podatek pcc płaci PD?
Gallipoli napisał(a):
skrzypu napisał(a):To się mylisz - jeżeli w umowie jest zapisane, że PD ma zapłacić podatek to jest już niezgodna z prawem - poczytaj ustawę o której napisałem to po pierwsze.

Nie czytałem ustawy, ale czytałem artykuł nt. PCC pisany przez prawnika. Ustawa, jak rozumiem, nakłada obowiązek podatkowy, czyli wskazuje, kto ma się z podatku rozliczyć i kogo US weźmie za d... jeśli się nie rozliczy. Natomiast to, jak się strony umowy zechcą podzielić kwotą podatku między sobą, jak sądzę, skarbówki już nie obchodzi.
Nie chce mi się tego artykułu szukać w Sieci, bo raz, że to nie mój problem, a mnie nie zależy na tym, żeby Cię do swoich racji przekonywać. A dwa, to za bardzo żeś się rozindyczył i dlatego wolę tą wypowiedzią skończyć dyskusję z Tobą niż dowodzić swoich racji.
A Ty jak jesteś pewien swego, to idź z tą umową do sądu, zamiast skarżyć się na forum i obrażać na serwis.

skrzypu napisał(a):Po drugie te 5k w ciągu 3 lat lub 25k od wielu osób. Logicznie myśląc powiedz mi w Twoim rozumowaniu co w następującej sytuacji masz zrobić.

Osoba A pożyczyła w ciągu ostatniego roku 25k od wielu różnych osób - nikt nie płacił pcc bo każdy mieścił się w limicie. Teraz Ty mu pożyczasz 1k i skąd wiesz czy miałbyś zapłacić podatek? Gość Ci może powiedzieć, że nie pożyczał od nikogo kasy ostatnio. Ty wierzysz i nie płacisz podatku a potem kontrola + kara i co powiesz? Bo ja nie wiedziałem - ŚMIECH!!

Zakręciłeś się jak naleśnik. Skoro obowiązek podatkowy ciąży na PB, to tylko jego kontrola może ukarać, jeśli się z niego nie wywiązał. A jeśli w umowie jest napisane, że podatkiem dzielicie się po połowie, to najwyżej on może Cię potem ścigać za Twoją połowę. Skarbówkę to w takiej sytuacji guzik obchodzi, czy Ty zapłaciłeś swoją działkę zgodnie z umową czy nie. Dla niej nie jesteś stroną w sprawie.

Jak nie chcesz prowadzić dyskusji to się nie odzywaj, podyskutuje z osobami, które mają na to ochotę. Poszukaj prawnika przez duże P i potem się wypowiedz

nara
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-02-2011, 05:13 PM
Post: #7
RE: Podatek pcc płaci PD?
Treść umowy została zmieniona zgodnie z sugestią inwestorów.

Przepraszamy za zamieszanie,
Sekrata.pl

[Obrazek: sekratareklama.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2011, 11:53 PM
Post: #8
RE: Podatek pcc płaci PD?
Długo Wam to zajęło...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm