Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Pytania do Finansowo

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do Finansowo
22-09-2008, 05:24 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2008 11:14 PM przez vincenco.)
Pytania do Finansowo
Witajcie,

W tym temacie możecie zamieszczać pytania do zespołu finansowo.pl. Tutaj także oficjalny przedstawiciel serwisu będzie udzielał na nie odpowiedzi.

Jednocześnie bardzo prosimy o zachowanie poziomu dyskusji i merytoryczne wypowiedzi.

Wasz admin

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
Łatwy sposób na kredyt. Porównywarka kredytowa - kredytometr.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-09-2008, 10:57 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2008 11:09 PM przez vincenco.)
RE: Pytania do Finansowo
witam
ja mam właśnie takie pytanie co w takiej kwestii: aukcja sfinalizowana a pozyczkodawca od 4 dni nie przelał pieniedzy. Chodzi o sumę 50 złoty. PD nie odpowiada na moje maile. Pisałam ze jeśli chce niech odkreci, ale a nie będe spłacała pozyczki której nie dostałam od niego. Prosze o odpowiedz jak mam postąpić w takim przypadku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-09-2008, 04:13 PM
Witam. Mam takie pytanie - czy nie możnaby zrobić tak aby kosztami windykacji obarczyć nieuczciwego pożyczkobiorce ???np windykacja doliczałaby do kwoty pozyczki swoje koszty , bylaby to zarazem świetna kara dla nieuczciwych PB ,bo co to za kara skoro on oddaje tylko tyle co pożyczył + odsetki ??? tylko inwestor w takim wypadku jest pokrzywdzony :/
Proszę o odpowiedź.
24-09-2008, 09:07 AM
@ ona24

Zgodnie z punktem 17 FAQ :

Cytat:17. Co zrobić gdy Pożyczkodawca zwleka z przelewem pieniędzy na konto po sfinalizowaniu Aukcji?

Umowy zawarte z pośrednictwem Finansowo.pl mają w pełni prawnie wiążący charakter. Jeżeli użytkownik będzie uchylał się od wywiązania ze swoich zobowiązań, Pożyczkobiorca może wystawić kontrahentowi negatywny komentarz. Jest również uprawniony by dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej.
24-09-2008, 09:29 AM
@ Aggressor

Obciążenie kosztami postępowania pożyczkobiorcy możliwe jest na drodze windykacji sądowej.

Na Finansowo.pl mamy do czynienia z windykacja polubowną. Ta jednak nie umożliwia takiej ewentualności. Nawet gdybyśmy chcieli wprowadzić takie metody musielibyśmy postępować wbrew prawu. a tego nie chcemy.

Tak więc kosztami windykacji będą obciążeni pożyczkodawcy. Przypominamy jednak że każdy może "na własną rękę" dochodzić swoich racji.

Pozdrawiam,
24-09-2008, 12:49 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2008 12:51 PM przez Spookie.)
Rolleyes RE: Pytania do Finansowo
Kiedy można liczyć na zwiększenie "funkcjonalności" serwisu finansowo ?

Sporo rzeczy brakuje a niektóre są irytujące.

Przykładowo

opcja: "wyślij wiadomość" po wysłaniu wiadomości nie ma śladów tj. "email" idzie do danej osoby ale sama wiadomość nie zapisuje mi się nigdzie...przydała by się poczta wewnętrzna taka jak w N-K lub opcja "Wyślij kopię tego e-maila również do mnie" jak w allegro. Z uwagi na brak takiej funkcji czasem można komuś wysłać wiadomość 2 razy a o innej osobie zapomnieć.

Brak powiadomień o akceptacji nowego "znajomego"; komunikat również nie występuje jeżeli ktoś kogoś usuwa z list znajomych.

Brak weryfikacji profili do innych serwisów. Aby móc dodać np. profil allegro do naszego profilu w finansowo powinno to być jakoś weryfikowane np. tak jak w Kokosie...a tatko mamy np. w profilu link do N-K z danymi np. Jan Kowalski a dane do przelewu np. Jan Nowak

I tak by można jeszcze przytaczać kolejne przykłady.
25-09-2008, 08:11 AM
@ Spookie

Cały czas pracujemy nad poprawą funkcjonalności naszego serwisu. Co zresztą ostatnimi czasy widać.

Jesteśmy w trakcie planowania i przygotowania się do realizacji zagadnień związanych z wysyłaniem wiadomości oraz komunikatów o akceptacji bądź usunięciu z grupy znajomych. Wydaje nam się że zmiany powinny wejść w życiu w niedługim czasie.

Co do weryfikacji kont podawanych w profilu użytkownika sprawa wymaga głębszej analizy. Ale z pewnością weźmiemy ją pod uwagę.

Jeśli macie inne uwagi to zapraszam o dyskusji.
25-09-2008, 12:20 PM
Mam jednen taki (wydaje mi się konkretny) pomysł.

Czy jest szansa aby finansowo.pl , kokos.pl oraz monetto.pl weszły we małą współprace ??
Tzn . jesli osoba mialaby np windykacje , niesplacane pozyczki itp na ktoryms z portali to automatycznie nie moglaby zalozyc konta na innym np. Pani X ma windykacje na kokos.pl przez co nie moze zalozyc konta na finansowo.pl (dzieki porozumieniu finansowo.pl z kokos.pl).
Lub jesli dana osoba mialaby konto na innym serwisie a zalozyla jednoczesnie to czy moglaby byc jakas ikonka u niej na profilu ???

Myślę że byłby to duży skok w przód dla wszystkich 3 serwisów.
25-09-2008, 02:17 PM
W związku z różnymi problemami dotyczącymi wywiązywania się z pożyczek niektórych użytkowników i problemem wystawienia adekwatnego komentarza, czy nie moglibyście Państwo dodać możliwość wystawiania komentarzy neutralnych, jak ma to miejsce w serwisach aukcyjnych? Otóż nie każdemu chce się czytać wszystkie komentarze i cześć inwestorów za spłaconą pożyczkę z opóźnieniem wystawia pozytyw z podaniem inormacji o nieterminowości. Nie chcą wystawić negatywa, bo pożyczka została spłacona. Neutral aż się tu prosi, bo nie jest to ktoś, kto jest solidny, ani ktoś kto chce wyłudzić kasę.
25-09-2008, 03:36 PM
Spookie napisał(a):opcja: "wyślij wiadomość" po wysłaniu wiadomości nie ma śladów tj. "email" idzie do danej osoby ale sama wiadomość nie zapisuje mi się nigdzie...przydała by się poczta wewnętrzna taka jak w N-K lub opcja "Wyślij kopię tego e-maila również do mnie" jak w allegro. Z uwagi na brak takiej funkcji czasem można komuś wysłać wiadomość 2 razy a o innej osobie zapomnieć.

Brak powiadomień o akceptacji nowego "znajomego"; komunikat również nie występuje jeżeli ktoś kogoś usuwa z list znajomych.
Funkcje te zostaly wlasnie wprowadzone: https://www.finansowo.pl/nowosci/#2008-09-25
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm