Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Pytania do Finansowo

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do Finansowo
09-10-2008, 11:24 AM
RE: Pytania do Finansowo
@ Maryot

Słuszna uwaga. Robimy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2008, 12:52 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2008 11:48 AM przez vincenco.)
Czy użyczanie pieniędzy jest nielegalne
Chciałbym poruszyć problem działalności niektórych członków grupy VSOP, których sposób działania jest delikatnie mówiąc nieetyczny. Otóż nowi użytkownicy finansowo.pl otrzymują taką mniej więcej wiadomość:

"Z tej strony xxxxxxx xxxxxxxx - Inwestor z grupy xxxx. Chciałbym złożyć Pani propozycję pożyczki testowej (uwierzytelniającej nowych pożyczkobiorców na portalu) W przyszłości możliwe pożyczki na lepszych warunkach.
Proponuję Pani pożyczkę 200zł.
Pani wystawia aukcję na 200zł - ja wpłacam 150zł na Pani konto. Pani w terminie do 15 dni zwraca mi 200zł.
Jeżeli jest Pani zainteresowany takimi warunkami proszę o kontakt.
Pozdrawiam"

lub

"Moge miec dla Pana propozycje start up'u czyli otrzymania pierwszego pozytywnego komentarza,
jak wiemy trudnego do osiagniecia,dla pozyczkobiorcy,
a dla mnie pierwsza aukcja jest wysokiego ryzyka,o czym juz niejednokrotnie sie przekonalem.

Moja propozycja wyglada nastepujaco, Pan wystawia aukcje 100zl na 7dni,ja przelewam Panu 50zl,a Pan zwraca 100zl.

Po moim komentarzu gwarantuje naplyw inwestorow na Pana aukcje,gdyz nasza Firma jest znana calemu Finansowo i z tego co doszlo do mnie,kojarzona z duzym szacunkiem.
Jesli jest Pan zainteresowany moja propozycja prosze o kontakt,jesli nie reflektuje Pan...moge zaproponowac normalne warunki,lecz bede wymagal przeslania kilke dokumentow"

Stąd też pytania:
1. Co sądzicie Państwo o tego typu praktykach?
2. Czy w jakikolwiek sposób zamierzacie Państwo chronić nowych użytkowników przed tego typu "okazyjnymi" ofertami?
3. Czy zamierzacie je Państwo w jakikolwiek sposób ograniczyć?

Dodam tylko, ze problem został już poruszony na forum w następujących wątkach:
http://soclen.pl/showthread.php?tid=133
http://soclen.pl/showthread.php?tid=175

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
Łatwy sposób na kredyt. Porównywarka kredytowa - kredytometr.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-10-2008, 01:43 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2008 01:45 PM przez Aggressor.)
Cenna uwaga.
Ja chcialbym jeszcze nadmienic jeden fakt a wlasciwie 2.
Mianowicie czy nie daloby sie wylaczac licytacji (automatycznie zostawiac na 30% dla pierwszej osoby ) w momencie w ktorym jest okreslona kwota zwrotu ??? wyeliminowaloby to podkradanie aukcji z okreslonymi zwrotami przez (nzwijmy to po imieniu) hieny. Bo wg mnie licytacja traci sens jesli kwota zwrotu jest ustalona z gory przez PB. -- moze to wprowadzic w formie opcji dla PB przy wystawianiu aukcji i napisac obok "jesli sam ustalasz kwotę zwrotu wyłącz opcje licytacji" ??

I druga sprawa - generalnie czy pozyczanie na 0% jest legalne ?? bo kiedys obiło mi sie o uszy ze pozyczanie sumy na 0% to użyczanie pieniedzy a nie wiem czy to legalne ??? --- jesli mam racje to minimalna ilosc procent w licytacji powinna byc 1% (lub jesli jest jakas ustawa to taka jak w tej ustawie ). Prosilbym to sprawdzic.

Pozdrawiam
13-10-2008, 07:41 AM
Robsonik20 napisał(a):Pożyczka jest to operacja polegająca na udzieleniu przez osobę fizyczną lub instytucję określonej kwoty środków pieniężnych lub określonych przedmiotów do dyspozycji pożyczkobiorcy, na czas oznaczony. W przeciwieństwie do kredytu bankowego nie jest wymagane określenie celu na jaki pieniądze zostaną wydatkowane oraz naliczenie i pobranie odsetek.

Ciężko powiedzieć bo pożyczka to usługa (dla innych Inwestycja, patrząc na odnośniki w kokosie czy monetto), wykonujesz ją w celach zarobkowych. Z drugiej strony np inwestowanie na giełdzie, Forexie itp też jest w celach zarobkowych i przyjęte jest że płacimy 19% od profitów. Najlepiej jakbyście zmusili portale aby te skonsultowały się z US który interpretuje noty prawne. Musicie to od nich wymusić( jak widzę w regulaminach to nie są pośrednikami więc umywają sobie rączki i pewnie mało ich będzie obchodziło co z wami się stanie!!) niech wyślą zapytanie i niech US zinterpretuje to a następnie niech załączą skan odpowiedzi!!

Stawka podatku dochodowego od osób fizycznych od zysków kapitałowych wynosi 19 proc. W praktyce jednak wysokość podatku Belki znacznie odbiega od przepisów ustawowych. Wszystko za sprawą zasad zaokrąglania podatków do pełnego złotego, przewidzianych w Ordynacji podatkowej.

Formularz PIT-38 - przeznaczony podatników uzyskujących niektóre dochody kapitałowe(BELKI)
Formularz powinni wybrać podatnicy, którzy uzyskują przychody z objęcia udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną albo wkładów w spółdzielniach, w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część, a także z odpłatnego zbycia:
• papierów wartościowych;
• pożyczonych papierów wartościowych (tzw. sprzedaż krótka);
• pochodnych instrumentów finansowych oraz realizacji praw z nich wynikających;
• udziałów w spółkach mających osobowość prawną.

Do złożenia zeznania PIT-38 niezbędne będą:
• odpowiednie formularze, oraz
• informacje PIT-8c - informacja o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych;
• inne dowody uzyskania przychodów/dochodów.

Cechy charakterystyczne przychodów z kapitałów pieniężnych:

Podatnik osiąga je jako rezultat inwestycji polegających na powierzeniu pieniędzy wyspecjalizowanemu podmiotowi.

Podmioty te mają nadane mocą ustawy prawo (np. towarzystwa funduszy inwestycyjnych, banki, domy maklerskie) do przyjmowania pieniędzy od m.in. osób fizycznych i inwestowania ich.

Podatnik osiąga je wskutek samodzielnych inwestycji polegających na zakupie papierów wartościowych lub udziałów.

Przychody tego typu można też osiągnąć nie tylko kupując na tzw. wtórnym rynku akcje lub udziały, ale tworząc spółkę z o.o. jako jej udziałowiec lub spółkę akcyjną jako jej akcjonariusz.

Jako przychodu z kapitałów pieniężnych nie należy natomiast traktować odsetek od środków pieniężnych związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą.

dochody (przychodów), od których pobiera się 19 % zryczałtowany podatek dochodowy:

1) z odsetek od pożyczek, z wyjątkiem gdy udzielanie pożyczek jest przedmiotem działalności gospodarczej, MYŚLĘ ŻE JAK KTOŚ POŻYCZKI KILKU OSOBOM PO 500zł ROCZNIE NIC SIĘ NIE STANIE, GORZEJ JAK KTOŚ POŻYCZY KILKUDZIESIĘCIU OSOBOM PO 50ZŁ

2) z odsetek i dyskonta od papierów wartościowych,

3) z odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku podatnika lub w innych formach oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, prowadzonych przez podmiot uprawniony na podstawie odrębnych przepisów, z wyjątkiem środków pieniężnych związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą,

4) z dywidend i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych,

ZMUŚCIE PORTALE ABY ZAINTERESOWAŁY SIĘ TYM I ŻEBY PRZEDSTAWIŁY JASNĄ SYTUACJĘ NP UDZIELAM 30 POŻYCZEK ROCZNIE W CELACH ZAROBKOWYCH CZY NIE JEST TO DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA!! JESTEM W 99% PEWNY ŻE TO DG!!! GDYBY NIE BYŁA TO PROWIDENT MIAŁBY DUŻO ŁATWIEJSZE ZADANIEWink NASTĘPNIE NIECH ZAMIESZCZĄ SKAN ODPOWIEDZI Z US!! UWAŻAM ŻE RADCOSTWO TO NIE URZĄD SKARBOWY I MOGĄ INTERPRETOWAĆ TO NA SOJĄ KORZYŚĆ!! NIECH INTERPRETACJA WYPŁYNIE Z URZĘDU SKARBOWEGO!! PEWNIE WASZA SYTUACJA W RAZIE PROBLEMU BĘDZIE ICH NAJMNIEJ OBCHODZIŁA I BĘDĄ SIĘ WYMIGIWAĆ OD PODJĘCIA JAKICHKOLWIEK DZIAŁAŃ!! BO NIE SĄ ŻADNĄ ZE STRON!! ICH DZIAŁANIE WYGLĄDA JAKO PRZEKAZANIE OGŁOSZENIA ŻE KTOŚ POTRZEBUJE POŻYCZKI, ICH NIE OBCHODZI SKĄD MASZ KASE, TYLKO CHCĄ ZACHĘCIĆ PD JAK I PB ABY MIEĆ Z TEGO PROFITY!! JAK JUŻ BIZNES SIĘ ROZKRĘCI TO SPRZEDADZĄ TO JAK NASZĄKLASE CZY ALLEGRO ZA KILKA ŁADNYCH BANIEK....

POZDRAWIAM WSZYSTKICH INWESTORÓW!! UWAŻAJCIE NA NIEUCZCIWYCH!!Wink

ADMIN MAM PROŚBĘ, PRZEŚLIJ TO NA FORA MONETTO FINANSOWO I KOKOS BO NIESTETY NIE MAM TAM KONT A SŁYSZAŁEM ŻE JUŻ OD DAWNA ZACZĘŁA SIĘ BURZLIWA ROZMOWA. DZIĘKUJĘ!!

Proszę Finansowo o odniesienie się to tego postu i o interpretację US na temat udzielanych przez nas pożyczek i płacenia podatku od nich. Proszę także o to aby US wyraził swoją opinię na temat pożyczek, które nie zostały oddane. Czy są one opodatkowane , czy odlicza się niezwrócone pożyczki od dochodów uzyskanych z pożyczek oddanych. Zbliża się koniec roku więc te kwestie są dla PD WYJĄTKOWO WAŻNE.

http://video.google.com/videoplay?docid=...6262119830
"Kiedy całe nasze życie zostanie sprowadzone do zarabiania i wydawania pieniędzy, staniemy się najbardziej nieszczęśliwymi, samotnymi i absurdalnymi istotami na świecie." Zygmunt Bauman
13-10-2008, 08:45 AM
"Proszę także o to aby US wyraził swoją opinię na temat pożyczek, które nie zostały oddane. Czy są one opodatkowane , czy odlicza się niezwrócone pożyczki od dochodów uzyskanych z pożyczek oddanych. Zbliża się koniec roku więc te kwestie są dla PD WYJĄTKOWO WAŻNE."

Nie ma (poza bankami w niektorych sytuacjach) podmiotow, ktore moga zaliczac do KUP niezaplaconych naleznosci. Podobnie, odsetki sa przychodem w dacie otrzymania. Tak wiec ta czesc pytania jest bezpodstawna. Opodatkowujemy odsetki otrzymane faktycznie, niezwrocone pozyczki nie stanowia KUP.
13-10-2008, 08:48 AM
@ vincenco

Proceder przez Ciebie opisany jest jak najbardziej naganny. Niestety Zespół Finansowo nie jest w stanie monitorować każdej wiadomości przesyłanej między użytkownikami serwisu. Z drugiej strony pożyczkobiorcy nie zgłaszali do serwisu tego typu nadużyć.

Z pewnością zajmiemy się "chciwymi" inwestorami jeśli tylko pożyczkobiorcy będą nam zgłaszać takie sytuacje. Nie potrzebujemy w naszej społeczności takich praktyk.
13-10-2008, 09:58 AM
@ Aggressor

1) Bonus jest wyrazem tylko i wyłącznie dobrej woli pożyczkobiorcy. Serwis nie powstał po to aby dać możliwość szybkiego zarobku inwestorom czekającym na bonusy. Nie możemy więć wprowadzić opcji typu "kup teraz".

2) Tą sprawę musimy sprawdzić. Jeśli coś będziemy wiedzieć z pewnością tutaj to opiszemy.
13-10-2008, 03:07 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2008 03:09 PM przez Aggressor.)
Źle mnie zrozumieliście z tym 1 pytaniem , chodzi mi tutaj tylko o wyeliminowanie podkradania aukcji w momencie kiedy kwota zwrotu i tak jest ustalona - to ze bonus jest dobra wola pozyczkobiorcy to ja wiem i w zadnym wypadku nie chce blokowac aukcji , chodzi mi tylko o mozliwosc ewentualnie dodania opcji w ktorej aukcja bylaby automatycznie blokowana na 30% w momencie ustalonej kwoty zwrotu i to ta opcja bylaby wybierana przez PB - w takim sensie , bo jak ktos nie okresla kwoty zwrotu to jak najbardziej aukcja jest sensowna i wtedy licytacja jest ok.
Jeszcez raz powtazam chodzi mi tylko o wyeliminowanie podkradania przez PD sobie na wzajem aukcji gdzie i tak warunki sa ustalone z gory przez PB.
14-10-2008, 09:46 AM
@ Agggressor

Rozumiemy ten problem. Jednak takie działanie byłoby jawnym nakłanianiem do wystawiania aukcji typu "bierz teraz". Pamiętaj że serwis służy do transakcji finansowych przy max oprocentowaniu 30%. Bonusy to uboczny efekt stworzony przez samych użytkowników. Wprowadzając blokowanie aukcji wręcz nakłanialibyśmy do bonusowania aukcji. A do tego nie możemy dopuścić.
14-10-2008, 06:44 PM
Ok rozumie - trzeba bedzie pomyslec o czyms innym moze stworzeniu tematu o podkradajacych aukcje Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm