Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Pożyczkobiorcy zaciągający kolejne pożyczki

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pożyczkobiorcy zaciągający kolejne pożyczki
28-06-2008, 10:23 PM
RE: Pożyczkobiorcy zaciągający kolejne pożyczki
Przeglądam forum i nie wiem dlaczego znalazłem na nim moje imię i pierwszą literę nazwiska. Chciałbym coś tu wyjaśnić. Udzielono mi dwóch pożyczek po 1.000 tyś złotych każda, na łączną kwotę 2.000 tyś złotych. Nie rozumiem w czym problem? To tak samo jakbym wystawił jedną aukcje z pożyczkę na kwotę 2.000 tyś złotych i myślę, że również wtedy znalazłbym inwestorów ponieważ mój scoring jest na dobrym poziomie, poza tym nie mam żadnych zaległość w spłaceniu rat. Bardziej się dziwie inwestorom, którzy udzielają pożyczek osobom, które już mają zaległości w spłacaniu rat albo tym którzy spłacają miesięcznie po 1.500 - 2.000 przy ich dochodach około 2.000 tyś a takich jest dużo. Moim zdaniem serwis powinien wprowadzić blokadę do 3 pożyczek w miesiącu lub coś podobnego, ale to już nie mój interes.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-06-2008, 07:31 PM
Twoje aukcje zostały podane tutaj jako przykład pewnego zjawiska. Oczywiście nikt tutaj o nic nie oskarża, więc nie ma się czym martwić. Pożyczenie 2x 1000zł jest w tym kontekście czym innym niż pożyczenie 2000zł za jednym razem. O to właśnie w tym wątku chodzi. Jeśli najpierw pożyczysz 1000zł masz pewien scoring. Następnie pożyczasz kolejny 1000zł. Twój scoring na drugiej aukcji jest gorszy i tu jest wszystko ok. Jednak tak naprawdę w tym momencie pogarsza się również scoring dla osób z pierwszej aukcji co wcale nie oznacza, że jest on zły czy też ktoś kogoś próbuje oszukać. Pożyczając odrazu 2000zł sytuacja jest jasna.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-06-2008, 10:13 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2008 08:37 AM przez COB.)
rasowy napisał(a):Zauważyłem niepokojące zjawisko gwałtownego zadłużania się niektórych pożyczkobiorców. Jest to o tyle niepokojące, że uderza w pożyczkodawców, którzy zaufali osobom wcześniej zadłużonym w znacznie mniejszym stopniu. Pożyczają oni osobom z całkiem przyzwoitym WDD (np. 70%), by po dwóch tygodniach odkryć, że ich dłużnicy mają katastrofalne WDD (np. 300%).

Czy ktoś ma pomysł jak się przed tym bronić/przeciwdziałać?

Pozdrawiam

COB napisał(a):Twoje aukcje zostały podane tutaj jako przykład pewnego zjawiska. Oczywiście nikt tutaj o nic nie oskarża, więc nie ma się czym martwić. Pożyczenie 2x 1000zł jest w tym kontekście czym innym niż pożyczenie 2000zł za jednym razem. O to właśnie w tym wątku chodzi. Jeśli najpierw pożyczysz 1000zł masz pewien scoring. Następnie pożyczasz kolejny 1000zł. Twój scoring na drugiej aukcji jest gorszy i tu jest wszystko ok. Jednak tak naprawdę w tym momencie pogarsza się również scoring dla osób z pierwszej aukcji co wcale nie oznacza, że jest on zły czy też ktoś kogoś próbuje oszukać. Pożyczając odrazu 2000zł sytuacja jest jasna.

No tak tylko czasem łatwiej jest pożyczyć 1.000 tyś złotych na krótki okres niż od razu 2.000 tyś złotych, bo gdybym Ja był inwestorem to z pewnością pożyczyłbym 1.000 tyś złotych. Pozdrawiam !
29-06-2008, 10:20 PM
Masz rację łatwiej jest pożyczyć 1000zł. Jednak jeśli ktoś pożyczy 1000zł z ładnym scoringiem. Inwestor wpłaci pieniądze na takiego pewniaka a następnie ta sama osoba pożyczy jakoś 10000zł. Myślę, że wtedy inwestor z aukcji 1000zł poże czuć się oszukany bo okazuje się, że ten jego pewniak w tym momencie staje się już całkiem zadłużoną osobą ze sporymi ratami na głowie. Scoring pogarsza się drastycznie a pożyczkodawca nie ma na to wpływu.

...And Justice For All
30-06-2008, 09:54 PM
"
No tak tylko czasem łatwiej jest pożyczyć 1.000 tyś złotych na krótki okres niż od razu 2.000 tyś złotych, bo gdybym Ja był inwestorem to z pewnością pożyczyłbym 1.000 tyś złotych. Pozdrawiam !"

I właśnie dlatego kolejne pożyczki są tak nieprzyjemne dla pożyczkodawców w pierwszej.
30-06-2008, 10:02 PM
I dlatego osobiście jestem za wprowadzeniem priorytetyzacji spłat, tak aby pożyczki zaciągnięte wcześniej spłacane były najpierw. W ten sposób wprowadzona zostanie pewna ochrona pożyczkodawców, którzy zainwestowali wcześniej i widzieli lepszy scoring.

...And Justice For All
17-07-2008, 10:43 AM
COB napisał(a):I dlatego osobiście jestem za wprowadzeniem priorytetyzacji spłat, tak aby pożyczki zaciągnięte wcześniej spłacane były najpierw. W ten sposób wprowadzona zostanie pewna ochrona pożyczkodawców, którzy zainwestowali wcześniej i widzieli lepszy scoring.

Czytam te wasze wypowiedzi i dochodzę do smutnego wniosku - idea pożyczek społecznościowych przerasta was wszystkich!!!! W tego rodzaju pożyczkach nie tona zabezpieczeń lecz ZAUFANIE ma miejsce. Jeśli z góry zakładasz, że zostanie oszukany to daj sobie jeden z drugim raz na zawsze spokój z tego rodzajem udzielania pożyczek i nadwyżkę wolnych środków przekazuj do banku na lokaty.
To nie pożyczkobiorców należy się obawiać lecz właśnie pożyczkodawców, którzy nie dość, że uskuteczniają "lichwę" (nie pożyczą 100 zł dla 2,5 zł - zawsze trzeba dorzucić bonus minimum 10 zł, żeby łobuzy chcieli w to wejść!!!!!
W USA ludzie w ten sposób pożyczają olbrzymie pieniądze i na forum ich serwisów nie zauważyłem tak głupawych komentarzy.
Zacznijcie się wszyscy "mądrzy" leczyć na nogi bo na głowę w waszym przypadku jest już zdecydowanie za późno, niestety...TongueTongueTongue
17-07-2008, 10:50 AM
COB napisał(a):Twoje aukcje zostały podane tutaj jako przykład pewnego zjawiska. Oczywiście nikt tutaj o nic nie oskarża, więc nie ma się czym martwić. Pożyczenie 2x 1000zł jest w tym kontekście czym innym niż pożyczenie 2000zł za jednym razem. O to właśnie w tym wątku chodzi. Jeśli najpierw pożyczysz 1000zł masz pewien scoring. Następnie pożyczasz kolejny 1000zł. Twój scoring na drugiej aukcji jest gorszy i tu jest wszystko ok. Jednak tak naprawdę w tym momencie pogarsza się również scoring dla osób z pierwszej aukcji co wcale nie oznacza, że jest on zły czy też ktoś kogoś próbuje oszukać. Pożyczając odrazu 2000zł sytuacja jest jasna.

Nie wypowiadaj się więcej bo jesteś głupi jak but z lewej nogi!!!!
Powiem więcej, jeśli z góry zakładasz, że zostanie oszukany to nie zabawiaj się w pożyczanie kasy w tego rodzaju serwisach...
Robienie biznesu na udzielaniu tego rodzaju pożyczek zostaw durniu profesjonalistom, którym nie są potrzebne zdolności detektywistyczne, ponieważ wystarczy im sprawny kalkulator w mózgu, który lotem błyskawicy wyliczy same plusy (lichwiarski zysk) wchodzenia w ten biznesTongueTongue
17-07-2008, 11:30 AM
Jorgi - drobna rada, zainwestuj najpierw sam trochę pieniędzy w ten biznes, a po paru miesiącach jak zobaczysz swoje statystyki spłat to wtedy się wypowiadaj na temat pożyczkodawców i ich lichwiarskiego zysku.
17-07-2008, 02:01 PM
dj_manio napisał(a):Jorgi - drobna rada, zainwestuj najpierw sam trochę pieniędzy w ten biznes, a po paru miesiącach jak zobaczysz swoje statystyki spłat to wtedy się wypowiadaj na temat pożyczkodawców i ich lichwiarskiego zysku.

Dziecinko, ja inwestuję od ponad 20 lat i jak do tej pory nikt mnie nie WYROLOWAŁ!! Pewnie dlatego, że pożyczałem duże kwoty i nigdy z nastawieniem, że zostanę oszukany.
Ty natomiast potwierdzasz polską prymitywną mentalność: zachowujesz się tak, jakbyś otaczał się samymi złodziejami i masz już taką obsesję na tym punkcie, że wypisujesz bez zastanowienia pierdoły gdzie popadnie.
Zastanawiam się tylko, czy warto, skoro zamierzasz pożyczać 50 góra 100 zł?????????????????????Tongue
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm