Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Pożyczkobiorcy zaciągający kolejne pożyczki

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pożyczkobiorcy zaciągający kolejne pożyczki
17-07-2008, 03:06 PM
RE: Pożyczkobiorcy zaciągający kolejne pożyczki
A czy inwestowałeś kiedykolwiek na jakimś portalu social lending? Jestem pewien, że nie bo widać, że nie jesteś świadomy statystyk spłat i ogólnie realiów.
Cytat:Dziecinko, ja inwestuję od ponad 20 lat i jak do tej pory nikt mnie nie WYROLOWAŁ!!
Bo nie pożyczałeś w systemie SL. Oczywiste jest, że jak pożyczałeś z porządną umową dużemu powiedzmy przedsiębiorcy, który ma odpowiednie zabezpieczenie to szansa, że zostaniesz oszukany była praktycznie równa zero. Tutaj sytuacja jest zgoła inna.
Cytat:Zastanawiam się tylko, czy warto, skoro zamierzasz pożyczać 50 góra 100 zł?????????????????????
A jakie znaczenie ma inwestowana kwota? Każdą powinno się zwrócić. Nie wszyscy odrazu wpakowali w SL miliony (i całe szczęście).

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2008, 10:29 PM
COB napisał(a):A czy inwestowałeś kiedykolwiek na jakimś portalu social lending? Jestem pewien, że nie bo widać, że nie jesteś świadomy statystyk spłat i ogólnie realiów.
Cytat:Dziecinko, ja inwestuję od ponad 20 lat i jak do tej pory nikt mnie nie WYROLOWAŁ!!
Bo nie pożyczałeś w systemie SL. Oczywiste jest, że jak pożyczałeś z porządną umową dużemu powiedzmy przedsiębiorcy, który ma odpowiednie zabezpieczenie to szansa, że zostaniesz oszukany była praktycznie równa zero. Tutaj sytuacja jest zgoła inna.
Cytat:Zastanawiam się tylko, czy warto, skoro zamierzasz pożyczać 50 góra 100 zł?????????????????????
A jakie znaczenie ma inwestowana kwota? Każdą powinno się zwrócić. Nie wszyscy odrazu wpakowali w SL miliony (i całe szczęście).

Ok. ale nie oceniajcie innych zbyt pochopnie. Ja tu widzę, jak inni wycierają sobie gębę z góry zakładając, że mają do czynienia z oszustami. Ja na miejscu tych użytkowników, których nicki są podawane ostentacyjnie jako potencjalny złodziej - wytoczyłbym proces, nie serwisowi lecz właśnie tym, którzy zapominają, że oszustem jest ten, któremu się udowodni przestępstwo. Nie muszę również dodawać, że od stawiania zarzutów jest prokurator a od ferowania wyroków Sąd!!! Zatem "małolaty" nie przypisujcie sobie kompetencji których nie posiadacie i przeproście wszystkie agatki, milaxy etc., które w waszym odczuciu są oszustkami tylko dlatego, że wystawiają dużo aukcji!!! Nie musisz durniu uczestniczyć w ich aukcjach i zajmij się czymś bardziej pożytecznym, bo zaglądanie do kieszeni innych jest bardzo nieetyczne, a stawianie w negatywnym świetle, tych, którzy na to nie zasługują, jest zwykłym pomówieniem - NOTABENE KARALNYM!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-07-2008, 10:55 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2008 08:49 AM przez COB.)
W zadnym poscie na forum nie widzialem niczyich danych osobowych. Jezeli sie pojawiaja sa natychmiast usuwane. W rozumieniu ustawy o danych osobowych nick w jakimkolwiek serwisie, czy aukcji nie nalezy do danych osobowych.
Tak wiec w skrocie: mamy prawo dzielic sie swoimi spostrzezeniami nawet jesli komus jest to nie na reke. Tym bardziej celowe jest zwracanie uwagi na niedobre tendencje w serwisach social lending (np. wielokrotne zadluzanie sie) i palcem wskazywac podejrzane aukcje.

@ Jorgi - przyjelismy Twoje zastrzezenia do wiadomosci. Jezeli dalej bedziesz uzywal naszego forum do obrazania innych uzytkownikow zarobisz bana. Jezeli dalej bedziesz pisal off topic twoje posty beda kasowane.

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
Łatwy sposób na kredyt. Porównywarka kredytowa - kredytometr.pl
25-07-2008, 07:42 PM
a co myślicie o zerowaniu długów np każdy PB dochodząc do progu 10 000 musi spłacić wszystkie pożyczki zanim zrobi kolejną aukcje?
25-07-2008, 07:59 PM
jak dla mnie to nie przejdzie w zadnym serwisie, nie po to robia rankingi zeby ludziom zerowac zadluzenie. jak dla mnie to jest w gestii PD nie pozyczac powyzej konkretnego progu ludziom.

http://forum-farmaceutyczne.org - Internetowe Forum Farmaceutyczne
10-08-2008, 09:06 PM
Takie dodatkowe utrudnienia działają na niekorzyść serwisu. Już teraz w kokosie żeby pożyczyć 10000zł w Kokosie trzeba spełnić wiele warunków. Takie 10000zł to wcale nie taka duża kwota jeśli wziąć pod uwagę ceny samochodów lub mieszkań. Wprowadzanie dodatkowych ograniczeń zniechęca poważnych pożyczkobiorców. Ja osobiście raczej nie wyobrażam sobie pożyczania drobnych kwot. Pod tym względem jestem zwolennikiem oszczędzania. Wyobrażam sobie jednak pożyczkę większej kwoty na samochód, gdyż takiej nie odłożę w krótkim czasie i jeśli potrzebuję go w danym momencie to jest to jedyne wyjście. Jeśli okaże się, że pożyczkę muszę planować przez pół roku w serwisie to nie ma to sensu bo w tym czasie zaoszczędzę potrzebne pieniądze.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm