Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
29-05-2008, 10:46 PM
Z pewnością każdy z nas, inwestorów obawia się sytuacji, w której okaże się osoba której pożyczyliśmy konto nie istnieje lub ktoś się pod nią podszył.

Niektórzy oszuści oferuja sprzedaz kont bankowych rzeczywistych osob. Posiadala ich skany dowodu osobistego lub prawo jazdy. Wyglada wiec na to, ze weryfikacja na podstawie konta bankowego moze sie okazac niewystarczajaca. Ponizej chcialbym przedstawic dwie propozycje na uszczelienie systemu weryfikacji uzytkownikow:

1. Przesłanie aktualnych rachunków (za energie elektryczna, telefon, czynsz) wystawionych na dane nazwisko i adres. Sposob weryfikacji rozpowszechniony szczegolnie na Zachodzie. Ma on jednak takze swoje ograniczenia (osoby wynajmujace mieszkanie)

2. Wysylka kodu na adres domowy (vide Allegro, Moneybookers)

Jeżeli macie jakieś inne pomysły lub widzicie słabe puntky wyżej zaproponowanych zapraszam do dyskusji.

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
Łatwy sposób na kredyt. Porównywarka kredytowa - kredytometr.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2008, 10:54 PM
RE: Weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy
Jeśli chodzi o pierwszy pomysł to mam mieszane uczucia. Wydaje mi się to dosyć kłopotliwe i mam wrażenie, że ta metoda nie zdobyła by uznania.
Natomiast druga metoda bardzo mi się podoba. Jest sprawdzona przez Allegro, którego początki pamiętam. Również było mnóstwo oszustów na początku. Taraz jednak mogę powiedzieć, że nie boję się tam robić zakupy. Myślę, że przyczynił się do tego w dużym stopniu ten dobrze przemyślany sposób weryfikacji.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
30-05-2008, 10:56 PM
Dysponując dowodem tożsamości można zamówić "przekierowywanie" korespondencji na poczcie na dowolny inny adres. Ale to zawsze jakieś utrudnienie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
31-05-2008, 10:07 AM
rasowy napisał(a):Dysponując dowodem tożsamości można zamówić "przekierowywanie" korespondencji na poczcie na dowolny inny adres. Ale to zawsze jakieś utrudnienie.

O tym calkowicie zapomnialem ...Czy w ogole istnieje gdzies jakis skuteczny system weryfikacji tożsamości?

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
Łatwy sposób na kredyt. Porównywarka kredytowa - kredytometr.pl
31-05-2008, 01:12 PM
Można powiedzieć inaczej - każdy system weryfikacji da się ominąć. Jak ktoś będzie miał zamiar oszukać to sobie poradzi. Oczywiście można mu to sporo utrudnić (weryfikacja konta, adresu, dochodów itp.) Jedyny w miarę skuteczny sposób weryfikacji tożsamości to ... na przykładzie Providenta wizyta w mieszkaniu pożyczkobiorcy i rozmowa osobista. Tylko że za to się płaci.
10-06-2008, 10:21 PM
Niestety sama weryfikacja może nie wystarczyć. Wydaje mi się, że jest duży odsetek ludzi nieodpowiedzialnych lub zdesperowanych. Ci pierwsi poprostu nie myślą i zaciągają pożyczki z zamiarem spłacenia, jednak szybko okazuje się, że nie ma takiej możliwośći gdyż ich na nie nie stać. Drudzy natomiast być może już są zadłużeni, mają beznadziejną sytuację finansową i próbują się ratować. Taki provident napuszcza na nich komornika i w danym momencie myślą tylko jak temu zapobiec, więc zaciągają kolejne pożyczki. Żaden bank im ich nie da ale w internecie jeszcze im się uda...

...And Justice For All
13-07-2008, 01:22 PM
Wydaję mi się,że wiele nadużyć popełnianych przez nieuczciwych PB jest spowodowane złudnym poczuciem anonimowości. W związku z tym proponuję,żeby Monetto wprowadziło obowiązek zamieszczania swojego zdjęcia przez PB. Oczywiście innego niż to z D.O. Pracownik Monetto zajmujący się weryfikacją danych,porównywałby także zdjęcie z profilu ze zdjęciem z dowodu. Ewentualnie możnaby było zrezygnować z obowiązku dodawania zdjęcia,ale wprowadzić dodatkową weryfikację na podstawie zdjęcia. Polegałoby to na tym,iż trzeba byłoby przesłać zdjęcie swojej osoby z kartką papieru na której wypisany byłby numer ID. Gdyby był to warunek przeprowadzenia weryfikacji danych,to napewno uniemożliwiłoby to,lub w znacznym stopniu utrudniłoby podszywanie się nieuczciwych PB pod cudze dane jak to podobno miało miejsce w wypadku @kanario.
15-07-2008, 07:02 PM
Ręczna weryfikacja na podstawie zdjęcia raczej nie wchodzi w grę. Nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek portal SL przeprowadzał weryfikację ręcznie (oprócz szczególnych przypadków). Wymagało by to bardzo dużej ilości ludzi zwłaszcza w przyszłości. Serwisy nie zdecydują się na taki przymus również dlatego, że straciłyby przez niego wielu klientów i to nie tylko tych nieuczciwych. Myślę, że wielu ludzi jednak ma opory przed wystawianiem swojego zdjęcia w internecie nawet jeśli są uczciwi.

...And Justice For All
03-09-2008, 02:00 PM
vincenco napisał(a):Z pewnością każdy z nas, inwestorów obawia się sytuacji, w której okaże się osoba której pożyczyliśmy konto nie istnieje lub ktoś się pod nią podszył.

Niektórzy oszuści oferuja sprzedaz kont bankowych rzeczywistych osob. Posiadala ich skany dowodu osobistego lub prawo jazdy. Wyglada wiec na to, ze weryfikacja na podstawie konta bankowego moze sie okazac niewystarczajaca. Ponizej chcialbym przedstawic dwie propozycje na uszczelienie systemu weryfikacji uzytkownikow:

1. Przesłanie aktualnych rachunków (za energie elektryczna, telefon, czynsz) wystawionych na dane nazwisko i adres. Sposob weryfikacji rozpowszechniony szczegolnie na Zachodzie. Ma on jednak takze swoje ograniczenia (osoby wynajmujace mieszkanie)

2. Wysylka kodu na adres domowy (vide Allegro, Moneybookers)

Jeżeli macie jakieś inne pomysły lub widzicie słabe puntky wyżej zaproponowanych zapraszam do dyskusji.

oprócz rachunków do swoich profili na portalch PB powinni dołączac skan dokumetu tozsamosci + 2 dokument ze zdjeciem.
zawsz to lepsze niz obecna weryfikacja.
03-09-2008, 08:02 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2008 10:37 PM przez CashCenter.)
Cały czas zastanawiam się nad tym problemem i mam wrażenie nakręcającej się spirali tzn sam jestem PD i chciałbym osiągać wysokie zyski bez obawy straty, tylko po piwerwsze co raz to dokładniejsza weryfikacja doprowadzi do zmniejszenia liczby PB będą musieli przedstawić więcej dokumentów niż w banku, zwiększenia liczby PD bezpieczniejsze transakcje i w efekcie bede miał jedną pożyczkę na 3 miesiące na 10% ale pewną??? No nie wiem jak dla mnie temat ciężki. Inne rozwiązanie będziesz miał opcje kupić od serwisu pakiet potwierdzający dane PB??
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm