Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Monetto zbankrutowało?

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monetto zbankrutowało?
27-04-2009, 11:08 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-04-2009 11:13 PM przez qf3l3k.)
RE: Monetto zbankrutowało?
Wyglada na to, ze jednak to nie outage ISP, ale Monetto zdechlo na dobre. Znowu sie strona nie wczytuje.
Ciekawe z jakiego powodu. Podolaczek juz nie jest moderatorem grupy "Social Lending" na Golden Line, Monetto sie nie wczytuje... to zdaje sie koniec.

I gdzie tu zlowa inwestora o tym, ze z pewnoscia portal nie zostanie zlikwidowany?

Przy probie pingowania informacje "Destination host unreachable".

No to zaczyna sie teraz problem. Nie ma Monetto, nie ma informacji o finansach prowadzonych przez portal. Pozostaje wiec prokuratura i odszkodowanie jedynie.

[edit]
Jednak sie w koncu wczytala ta smutna strona. Z wielkimi problemami. Forum niestety dalej nie ma i pewnie juz nie powroci.
[/edit]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-04-2009, 01:04 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2009 01:11 AM przez Warllock.)
Niestety tak jak to przewidywałem , szkoda ludzi... Nie wiem jak wygląda umowa na Monetto ale sądzę że zbiorowy pozew przeciw firmie nie jest głupim pomysłem. Raczej pewne jest że przynajmniej część PB płaci raty , tylko zostają one w Monetto a to już chyba zabór mienia. Tak czy siak współczuję inwestorom , a i PB będą mieli kłopoty - nawet ci najuczciwsi.
A swoją drogą jakie to śmieszne - miało być naj naj... no i wyszło - najgorsze , najszybciej upadające. Mnie wyrzucili podczas rejestracji bo "ukryłem" że w infomonitorze mam 332 zł zaległości za telefon.... ciekawe ile to teraz zaległości ma właściciel serwisu Monetto.
28-04-2009, 10:45 AM
Znalazłem coś takiego http://flaker.pl/f/1393604

"ponosimy odpowiedzialność jako inwestor, nie wiedzieliśmy co się dzieje w spółce prender (btw. może nazwa pretender byłaby lepsza?), teraz wiemy, że powinniśmy bardziej monitorować poczynania tej spółki"

Na monetto wyłączenie forum i grup to działanie celowe i nieprzypadkowe.
W źródle strony odnośniki do forum i grup są zakomentowane Smile
28-04-2009, 01:25 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2009 01:29 PM przez qf3l3k.)
No tak, ale nie ma ani kiedy to zostalo powiedziane i przez kogo. Generalnie ostatnia oficjalna wypowiedz inwestora to jakis belkot bez ladu i skladu w rodzaju opowiesci podolaczka.

A poza tym mogli cos podejrzewac... kiedys i to dobre pare miesiecy temu raportowalem do inwestora, ze podolaczek zablokowal mi dostep do konta, co tak naprawde bylo rpzestepstwem... tymniemniej inwestor dal sie omamic opowiesciom podolaczka zamiast zaczac od razu sie przygladac sytuacji.

Poprostu mieli to gdzies i tyle... zarowno podolaczek, zeby zrobic cos sensownego jak i inwestor, zeby interweniowac w pore.

Ostatni stek bzdur od inwestora mozna poczytac tutaj:
http://www.idg.pl/news/339612_2/Upadek.M...ozwoj.html

I wcale nie wyglada to na jakiekolwiek przyznanie sie do burdelu jaki powstal, a raczej wtorowanie podolaczkowi czesciowo i malowanie trawy na zielono.
Na etapie kiedy IIF publikowal ta wypowiedz znane byly juz przypadki podszywania sie i blednej weryfikacji tozsamosci. To poprostu zwykly belkot marketingowy ze strony IIF.

Oczywiscie mozemy w tym artykule przeczytac, ze to zly PB wszystko sfalszowal i wyslal do Monetto wiec co mialy biedaczki zrobic. Monetto dzieki wspanialym mechanizmom ma te same osoby z roznymi adresami i innymi danymi w bazie .. oczywiscie to tez nie ich wina.

Natomiast caly czas chetnie poznalbym zrodlo informacji jaka pojawila sie na flaker.pl.. niestety to jedyne miejsce gdzie mozna to znalezc.
07-05-2009, 11:07 PM
Czesc dyskusji odnośnie braku współpracy monetto z policją (źródło: forum monetto):

@ fastb

Uważam, że zostałem oszukany przez "Maria" na monetto. "Maria" zeznała na policji, że pożyczki nie brała. Wobec powyższego policja wystąpiła pisemnie do monetto o podanie numeru konta na które poszły pieniądze z pożyczki. Monetto nawet nie odpowiedziało na pismo. Telefony nie działają.Taką informację dzisiaj otrzymałem z policji.

OSTRZEGAM wszystkich przed monetto!

@ kkris

To juz wszyscy wiemy no prawie )) bo nadal pokazuja sie otumanieni pozyczkodawcy (samobójcy) , którzy chca tu umoczyc kasę.
Ciekawe jak prezesik sie zachowa po otrzymaniu wezwania sądowego a to juz zapewne niedługo - czekam w kolejce )).

@ qf3l3k

W swietle jego opowiesci o rozwoju, a jednoczesnie w tym samym czasie nie odpowiadanie na kluczowe zapytania od policji prowadza do jednego wniosku Smile

Banach to oszust dzialajacy na szkode klientow i coraz wiecej materialu sie zbiera, zeby mozna bylo go oskarzyc Smile

Jego marzenia o tym, ze pozostanie bezkarny zaczynaja odchodzic w niepamiec Smile w koncu nie moze byc wymowka, ze szukal nowej pracy i dlatego nie odpowiedzial policji i nie udostepnil dokumentow co Smile

@ orzel

Tutaj się szykuje wielka afera, ten podolaczek już nie tylko na nogi chory ale na mózg również

fastb, jak możesz podaj mi który odział Polcji prowadzi tą sprawę, jeśli masz numer tel to bardzo bym prosił, pozdrawiam

@ fastb

Współpraca monetto z policją jest o tyle ważna, że to monetto wskazuje rachunek, którym dysponowała "Maria". Monetto wcale nie odpowiedziało i z tego względu jest problem z uzyskaniem nakazu sądowego aby prześledzić wszystkie operacje na rachunku bankowym.

Prowizję było komu skasować a teraz napisać policji numer rachunku bankowego to nie ma nikogo.

@ qf3l3k

No a jakies metody, zeby zmusic Monetto do udzielenia tego typu informacji?

W koncu jest wielki pajac podolaczek i do tego IIF swojego prokurenta wsadzil do tego burdelu.

Jest wiec ktos kto moze odpowiedziec na zapytanie policji.

@ gazprom

zauważyłem że w panelu "moje konto" ukazał sie tytuł "podatek" - teraz każdy moze sie rozliczyć ... podolaczek, cieniasie, w kwietniu taka usługa to trochę późno ... ale kolejny krok w kierunku rozwoju żeś zrobił ... pozostaje pytanie, czy naliczone odsetki są aby poprawnie obliczone ... bo ogólnie ten panel jest do bani ... radzę każdemu sprawdzić aby nie zapłacił za duży podatek .... sam to zrobie ...

@ orzel

Umnie podatek prawie się zgadza, zawyżony jest o 20 zł ale wiem chyba skąd to się wziełoSmile

Psycholu w czas to zrobiłeś, jak PIT mój już od miesiąca znajduje się w skarbówce

@ qf3l3k

No to w koncu byla niesamowicie skomplikowana wartosc do obliczenia Smile
To tez zajelo naszemu przyglupowi tyle czasu.

Pewnie sam podolaczek teraz siedzi i koduje.. zupelnie jak na poczatku. A swoja droga to ciekawe w ilu przypadkach bedzie zle podatek obliczony Smile

PS. Ostatnio przegladalem archiwalne video z podolaczkiem w telewizji i ten koles od poczatku gadal kompletne bzdury i slogany nie podajac zadnych konkretow.

http://video.google.com/videoplay?docid=...&q=monetto

Opowiada o bezpieczenstwie, a nie jest w stanie po peselu okreslic plci. Nie mowiac o tym, ze jego opis systemu prowizji jest kompletna bzdura.

Szkoda, ze tego nie widzialem na poczatku bo po tym co ten pajac tutaj opowiada z pewnoscia bym na monetto nie wlozyl pieniedzy.

@ rudin

Taaa, super, u mnie to już w ogóle cuda pokazuje Wink Stan konta mam wyzerowany, zwrot z inwestycji 0%, a podatek do zapłacenia jest. Nie wiem jak oni to liczą, ale z moich wcześniejszych wyliczeń samodzielnych (gdy jeszcze nie miałem wyzerowanego konta) wynikała inna kwota spłaconych rat. Radzę każdemu samodzielne zliczenie i sprawdzenie.

@ gazprom

brawo podolaczek - 713,38 złotych przychodu z odsetek zgadza sie co do grosza ... 70 złotych z odsetek karnych, które przez was zostały naliczone i które otrzymałem, już nie ma w tym przychodzie ... ale to jest szczegół ... moje pytanie jest inne ...zauważyłem że pieniądze, które odzyskała windykacja w 2009 roku zostały naliczone za 2008 (czyli wstecz), bo w tym czasie miały one termin spłaty ... ale co będzie jak windykacja odzyska pieniądze za rok 2008 po 30 kwietnia (po złożeniu pitu) ... wtedy będziemy pisać korekty pitów??? a może będą naliczane na 2009 rok??? tylko wtedy musielibyśmy rozliczyć sie dokładnie 30 kwietnia ... ciekawe czy nad tym pomyślałeś???

@ qf3l3k

podolaczek nie pomyslal, bo kretynem jest i to za skomplikowane dla niego w jaki sposob powinno sie robic okreslone wyliczenia.

to prosty dzieciuch, ktoremu malutki rozumek juz sie dawno przegrzal. on tak naprawde nie rozumie rzeczy o ktorych pieprzy w telewizji i innych mediach. nie mowiac o tym, ze nie rozumie jak powinien byc jego przywalony portalik skonstruowany.

podolaczek - czyz nie mam racji? za glupis, zeby wiedziec co wogole czynisz lub co powinienes czynic.

@ kaaza

Ludzie kochani POŻYCZKODAWCY to co się dzieje w tym MONETO? Czy wogóle ktoś jest zainteresowany potrebami ludzi? Czy na MONETO ktos jest w stanie pomóc potrzebującym? Jakoś nie widac chętnych?

@ null

hehe
kaaza umieść tu numer konta, to się zrzucimy i Ci wyślemy w prezencie kasę
nie musisz oddawać

tak będzie prościej a wyjdzie na to samo

Big Grin

@ qf3l3k

Szkoda nawet pisac o tych dzieciakach....

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
Łatwy sposób na kredyt. Porównywarka kredytowa - kredytometr.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-05-2009, 08:39 AM
Nalezalo by jeszcze dodac, ze od czasu kiedy Banach wraz z inwestorem opowiedzieli wzruszajaca historie o rozwoju badziewia jakie jeden zrobil przy finasowaniu drugiego, ani jeden ani drugi nie odpowaida na maile, nie ma notek prasowych, zamkniete zostalo forum uzytkowniko na Monetto.

Nie wiem skad sie biora takie kreatury jakie tworza IIF, ze nie potrafia napisac nigdzie o tym, ze popelnili blad i co wiecej nie wyszli z zadna propozycja jak zamierzaja go naprawic.
Jedyne co dostalismy to kupa bzdur od IIF-u, o tej samej tresci jak sciemy Banacha.

Mozemy trzymac kciuki, ze niedlugo subskrypcja domeny sie skonczy i wielki portalik zniknie z mapy Internetu.
08-05-2009, 04:16 PM
no oby na razie ta stronka nie znikala, bo jak na dodatek zniknie z nia baza danych to niby jak udowodnimy istnienie pozyczek?
sa w formie elektronicznej, ale nawet bez podpisow elektronicznych, wiec sa zwiazane z icbh baza danych, bez bazy danych to nic niewarte pliki pdf raczej, ktore kazdy mogl sobie generowac i podrabiac.

dzwonilam dzisiaj do kaczmarski inkasso i dowiedzialam sie, ze od dluzszego czasu nie wspolpracuja juz przy windykacji, tak wiec maile generowane automatycznie z monetto o windykacji sa bez znaczenia.

i teraz pytanie - czy namawiac dluznikow na splaty do monetto, czy zrywac z nimi umowe i zawiazywac nowa z wplatami juz bezposrfednio do mnie?
dodzwonilam sie dzisiaj do pana Dobrzewinskiego Smile i obiecal wplate, ale podalam mu konto monetto, bo jednak raty do mnie splywaja z monetto regularnie rozne, tak wiec system dziala i po co sobie robic klopot ze zmiana sposobu wplacania.
20-05-2009, 09:23 AM
Sytuacją Monetto zainteresowała się Gazeta Wyborcza. Pojawił się tam ciekawy artykuł na temat kondycji serwisu Monetto.pl (podejrzewam, że sami użytkownicy dostarczyli informacji na ten temat).

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
20-05-2009, 03:02 PM
Może mi Państwo odpowiecie na to pytanie. W tej chwili mam jedna pożyczke w windykacji i teraz mam problem jak ja splacic? Dzownilem do Incasso i z tego co sie dowiedzialem oni nie wspolpracuje juz z monetto. Moge sie skontaktowac z PD i wplacic im kase na ich prywatne konta no ale w koncu mnie wiaze umowa z monetto a nie z PD tak wiec po killku miesiacach to monetto moze odemnie chciec ta kase. Help !
20-05-2009, 04:05 PM
Z pewnością możesz spłacić pożyczkę bezpośrednio pożyczkodawcom, bo umowę zawarłeś z nimi. Tak więc z nimi możesz dokonać dowolnych aneksów umowy. Możecie się umówić na spłaty poprzez nowego pośrednika lub bezpośrednio.

Dość interesujący jest fakt, że spółka Prender łącząca strony przygotowuje umowę... a następnie nakłania do jej niedotrzymania. § 3 ust. 4 za jedyny możliwy sposób spłaty uznaje przelew bankowy, zaś w systemie transakcyjnym udostępnia możliwość spłaty wieloma innymi kanałami, które jednak nie są zgodne z postanowieniami umowy. Tak przynajmniej mam w dostępnych umowach.

pzdr, Michał
Kalkulator RRSO
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm