Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Sugestie i propozycje

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sugestie i propozycje
31-12-2008, 04:26 PM
RE: Sugestie i propozycje
priorytetowe:
1. Interface
- sortowanie trwajacych aukcji po aktualnym zadluzeniu wystawiajacego
- sortowanie aukcji po kwocie aktualnych aukcji danego uzytkownika
2. Ograniczenia
- wielkosci pozyczanej kwoty (moze krokowa weryfikacja?)
nowi uzytkownicy 1000/ weryfikacja I 3000/ weryfikacja II 5000/ weryfikacja III 10000/...
(bank raczej nie pozycza 10000 poniewaz ktos ma konto)
- zmniejszenie liczby mozliwych do wystawienia aukcji (3/5?)
(duzo spamu sie generuje a i tak malo posiada oferty przeciwstawne)
- uzaleznienie czasu trwania aukcji od kwoty i/lub zmiana mechanizmu konczenia aukcji
(trzeba zablokowac kwote na koncie, ktora sie zaoferowalo i czekac od 0-N dni na finalizacje)
3. Konsolidacja
- tworzenie mechanizmu wspolnego pozwu sadowego w przypadku problemow
(bylo walkowane)

opcjonalne
1. Interface
- graf przedstawiajacy rozklad pozyczek w czasie dla znajomego,
pozyczone: kwota (dzien), splacone kwota (dzien), jako os X miesiac opcjonalnie
(ja uzywam: grep | awk | perl (ten brzydki format daty) | gnuplot, moze tez bylibyscie w stanie?
albo wersja minimalistyczna: plik txt ktory moglbym wrzucic do exel'a, albo od razu xls?
- sortowanie aukcji po liczbie aktualnych aukcji danego uzytkownika
- sortowanie trwajacych aukcji po akutalnym stanie komentarzy
2. Ograniczenia
inwigilacyjne : zmniejszyc/dodac stopien prywatnosci w pytaniach : widoczne dla znajomych
- 48 godzinny/14 dniowy wymog przelewu powinien ulec zmianie na 2 dwa dni robocze
(osoba ktora w piatek 2.1.2009 o 14:00 wygrala aukcje zgodnie z regulaminem moze w niedziele stwierdzic o 14:00,
iz przelew nie doszedl).
Punkt VI.12 Pożyczkodawca zobowiązany jest do przekazania środków określonych w Ofercie na konto Pożyczkobiorcy w terminie 48 godzin od finalizacji Aukcji.
Ja osobiscie bym zmienil na przelew powinen byc zrealizowany najpozniej drugiego dnia roboczego po sfinalizowaniu aukcji.
Podobne odczucia mam z Punkt VI.10. (14 dni zamrozenia na koncie) i Punkt VI.13 (14 dni niepewnosci/pozyczy nie pozyczy - a w przypadku pozyczek bezposrednich czas ma znaczenie), moze jakas mozliwosc zmniejszenia tych wartosci per aukcja/moje konto?

wiem ze w Wojsku Polskim z regulaminem sie nie dyskutuje, regulamin mozna tylko akceptowac/cytowac : - DDDDD

3. Konsolidacja
chwilowy brak natchnienia

Moze cos jeszcze przyjdzie mi do glowy, w koncu serwisu uzywam tydzien.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-01-2009, 06:09 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2009 06:21 AM przez abaradus.)
obowiązek podawania w profilu informacji o kontach na portalu najbliższej rodziny...notorycznie powtarza się ze najpierw mąż zadłuża się na 10k a potem zona....np. pytanie: Czy na portalu ma konto osoba z twojej najbliższej rodziny? jeśli pb skłamie można by go wtedy pociągnąć go pod:

Art. 286 §1 k.k. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

oczywiście rozumiem ze tego finansowo nie zrobi bo poprawiło by to statystyki spłat portalu i przez to by było mniej windykacji.....tak samo jak z prośba o mniejszy limit pożyczki dla nowych PD, ktora jest ciagle olewana....jestem ciekawy dlaczego....jaki interes ma w tym finansowo żeby nie zrobić limitu, az tak bardzo zależny wam na ........
pozwolę sobie w tym miejscu zacytować Nikona:
Nikon napisał(a):W tym celu praktycznie "od zawsze" prosze o mozliwość ZBIOROWEJ windykacji sądowej POPRZEZ Finansowo.pl która dla sądu / komornika jest / będzie bardziej wyrażista niż indywidualna.
02-01-2009, 10:31 AM
1. W dziale: Nieoficjalne statystyki spłat - proponowałbym wyliczenie procentowego udziału użytkowników z czarną kropką do ilosci wszystkich pozyczkobiorców - myślę że byłoby to niezmiernie ciekawe.
2. I oczywiscie przyłaczam sie do pojawiającego sie juz w postach wielu osób apelu o wprowadzenie windykacji sądowej.
3. Zwracam sie z prośbą do finansowo.pl o ustosunkowanie sie do osiągnięcia windykacji polubownej - zwindykowano 0,3 proc.
02-01-2009, 07:35 PM
Powinniśmy mieć możliwość wysyłania krótkiej wiadomość razem z zaproszeniem.

- Jakiej wiadomości misiu?

Takiej, żeby na przykład użytkownik przed akceptacją zaproszenia zajrzał do naszego profilu
lub takiej, że po akceptacji chcemy zdjęcie jego dowodu.
02-01-2009, 08:18 PM
wetzlar napisał(a):1. W dziale: Nieoficjalne statystyki spłat - proponowałbym wyliczenie procentowego udziału użytkowników z czarną kropką do ilosci wszystkich pozyczkobiorców - myślę że byłoby to niezmiernie ciekawe.
Nieoficjalne statystyki zostały przygotowane przeze mnie, więc prosiłbym o sugestie w tamtym temacie. Niedawno zamieśćiłem histogram, który zawiera podobny podział. Jeśli chodzi o prosty współczynnik to również nie ma problemu.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-01-2009, 12:32 PM
uwagi wylistowane. Siadamy do analizy Smile

Pozdr
07-01-2009, 03:56 PM
aha czyli nie otrzymamy odpowiedzi
07-01-2009, 04:54 PM
Odpowiedzi na jakie pytanie ? Bo może cos przeoczyłem ;/

Dziś przewiesiliśmy dosłownie pół dnia nad sprawa windykacji. Mamy juz pierwsze ciekawe spostrzeżenia Smile
07-01-2009, 11:21 PM
finansowo napisał(a):Dziś przewiesiliśmy dosłownie pół dnia nad sprawa windykacji. Mamy juz pierwsze ciekawe spostrzeżenia Smile
Jak coś macie, to się podzielcieSmile Czekamy w napięciu...

"Nie musisz być wielki, aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim" Les Brown

Idee, które mogą zmienić życie. Takiej okazji jeszcze nie było!
08-01-2009, 01:22 PM
Problem lezy w jednej kwestii. Skuteczna windykacja wiąże się z kosztami które musi w pierwszej kolejności podjąć investor. Dlatego chcemy wynegocjować jak najciekawsze warunki.

Pozdrawiamy,
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm