Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Sugestie i propozycje

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sugestie i propozycje
11-01-2009, 02:02 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2009 01:53 AM przez abaradus.)
RE: Sugestie i propozycje
finansowo napisał(a):Odpowiedzi na jakie pytanie ? Bo może cos przeoczyłem ;/

Dziś przewiesiliśmy dosłownie pół dnia nad sprawa windykacji. Mamy juz pierwsze ciekawe spostrzeżenia Smile
np. ma to ...................podkreślam ze użyłem: "np."
wetzlar napisał(a):3. Zwracam sie z prośbą do finansowo.pl o ustosunkowanie sie do osiągnięcia windykacji polubownej - zwindykowano 0,3 proc.

ja się na stukam w klawiaturę a wy sobie napiszecie jedno zdanie, mogę wam odpłatnie napisać bota który co jakiś czas wklei tekst do postu w odpowiedzi na sugestie i propozycje użytkowników finansowo

proponuje poprawić weryfikacje, szczegóły problemu tutaj:
http://soclen.pl/showthread.php?tid=207&page=last
jestem ciekawy co powie na to finansowo bo w sumie za zaniedbania można odpowiedzieć w sadzie, a wasza weryfikacja jest do d**y, nie jest to odosobniony przypadek, ja na szczęście nie wtopiłem ale coś mi się wydaje ze jak pozew trafi do sadu to może okazać się ze finansowo poniesie jakieś konsekwencje, i co wy na to....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-01-2009, 11:30 AM
Proponuję, by finansowo:
1. poprawiło umowę pożyczki oferowaną PD - dodając zapis o odsetkach karnych (procent do ustalenia na forum przez wszystkich) po terminie spłaty zaciągniętej pożyczki.
Jak na razie dzięki temu, że umowa wygląda jak wygląda, PB są górą - bo po terminie płatności obowiązują ich o wiele mniejsze odsetki, niż w terminie.
2. koniecznie proszę o wprowadzenie oprócz umowy pożyczki - załączania weksla do podpisu dla PB (PD ustala, kiedy chce zabezpieczyć się w taki sposób). Ta opcja powinna być dostępna również po udzieleniu pożyczki, gdy są problemy z PB. Do przedyskutowania można zostawić (jeśli jest problem) jak ten podpis PB ma wyglądać.
Czy jest szansa, żeby edytować dokument tak, by można było użyć programu Paint do podpisu?/oprócz podpisu takiego jak umowa pożyczki jest podpisywana do tej pory: logujesz się, klikasz zakończenie aukcji tzn. podpisujesz udzielenie pożyczki.
3. by finansowo nie usuwało kont - można konto zamknąć (po spłacie wszystkich pożyczek i poprosić o usunięcie danych), można konto zawiesić (bez możliwości usuwania danych - gdy nie są spłacone pożyczki), ale nie można go usunąć, jeśli jest się PB.
11-01-2009, 11:45 AM
Weryfikacja?
Ciekawe jak weryfikowane są zdjęcia? Skoro skan dokumentu nie jest wymagany.
Skan dowodu zawiera także datę urodzenia.
DLACZEGO NIE MOŻNA ZAMIEŚCIC W PROFILU SKANU DO, PJ i innych DOKUMENTÓW _ D O B R O W O L N I E _
SKANY TAKIE DOSTĘPNE BYŁYBY TYLKO DLA INWESTORÓW (np. takich którzy porzyczyli pow. 10 000 zł.)
A PB ZA KAŻDYM RAZEM WYRAŻAŁBY ZGODĘ NA DOSTEP KONKRETNEGO INWESTORA DO SKANÓW.
Niema tam danych poufnych. Gdyby PB sie na to zgodził GIODO nie miałby nic do powiedzenia.

Osobiście nie mam złudzeń że weryfikacja zostanie szybko poprawiona.
Niedługo w TVN UWAGA zobaczymy piękny program o oszystwach na portalu, o braku zabezpieczeń, weryfikacji itd.
Może wtedy wprowadzone zostaną "analizowane" ulepszenia.
Czekam więc ...
11-01-2009, 06:22 PM
kmichal79 napisał(a):Weryfikacja?
Ciekawe jak weryfikowane są zdjęcia? Skoro skan dokumentu nie jest wymagany.
Skan dowodu zawiera także datę urodzenia.
DLACZEGO NIE MOŻNA ZAMIEŚCIC W PROFILU SKANU DO, PJ i innych DOKUMENTÓW _ D O B R O W O L N I E _
SKANY TAKIE DOSTĘPNE BYŁYBY TYLKO DLA INWESTORÓW (np. takich którzy porzyczyli pow. 10 000 zł.)
Zgadzam się z tym, ze finansowo powinno weryfikowac na podstawie DO. Nie jestem za skanem DO w profilu.
Dane powinny być udostępniane kazdemu PD, któremu dany PB zalega z płatnościami, w innych wypadkach wcale nie jest to konieczne. I taka adnotacja powinna znaleźć sie np w umowie lub regulaminie.
11-01-2009, 06:34 PM
kurcze z tą weryfikacją nieszczęsną
ja czekam aż smava.pl się rozkręci i papa finansowo (jak to się czyta esemejwa.peel ?? Smile
11-01-2009, 06:47 PM
nomad88 napisał(a):jak to się czyta esemejwa.peel ?? Smile

Z niemieckiego to chyba smafa.peel Smile [v]=f
12-01-2009, 01:51 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2009 01:55 AM przez abaradus.)
kurde co chwile powstają nowe portale, ale konkurencja..ee ale tam chyba nie ma bonusów wiec ja tam i tak nie będę inwestował
12-01-2009, 03:50 AM
bonusow moze nie ma ale widze ze ma to rece i nogi ---- czyli jest windykacja
12-01-2009, 01:34 PM
abaradus napisał(a):kurde co chwile powstają nowe portale, ale konkurencja..ee ale tam chyba nie ma bonusów wiec ja tam i tak nie będę inwestował

Ale jest ryzyko, że w momencie braku spłaty, kiedy bedziesz musiał iśc do sądu, taka osoba moze w obronie powiedzieć, ze dawała Ci wieksze sumy i nie dość, ze pożegnasz te bonusy, to jeszcze wyjdzie twoja lichwa, a ona jest karalna!!!! Czym innym jest bonus kilkuzłowowy (jako napiwek) a czym innym kwota np 30-40 zł przy odsetkach ok 10 zł. Z reguły każdy przy spłącie oddaje zaokraglone odsetki. Osoby, które duzo pożyczają i obiecują 10-15 % bonusy w koncu przestaja być wypłacalne. I taka jest prawda, ze niektórzy PD biorąc udział w takich aukcjach sprawiają, ze inni nie spłacają nie tylko np ich samych, ale i tych, którzy pozyczyli przed kominem.
12-01-2009, 01:37 PM
Aggressor napisał(a):bonusow moze nie ma ale widze ze ma to rece i nogi ---- czyli jest windykacja
Aggressor, do niektórych to nie dociera, to jak rzucanie grochem o ścianę. Tyle tylko, ze to ich wybór. Ja wiem, że niektórzy PD mają w plecy po 4000 zł. Ciekawa jestem ile musieli zarobic, że to im sie opłaca? No chyba, że lubia hazardTongue
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm