Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Procent niespłaconych pożyczek

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
19-05-2008, 08:15 PM
Muszę przyznać, że dopiero w tym miesiącu udzieliłem swoich pierwszych pozyczek. Skorzystałem z kokos.pl, bo najbardziej przypadł mi do gustu. Szczerze mówiąc boję się trochę o pożyczoną kwotę, ale postanowiłem zaryzykować.

Jak kształtuje się u Was udział spłaconych do niespłaconych pożyczek? Swoje statystyki opublikuję za miesiąc.

Zachęcam do podzielenia się informacjami z innymi użytkownikami forum.

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
Łatwy sposób na kredyt. Porównywarka kredytowa - kredytometr.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2008, 12:42 PM
RE: Procent niespłaconych pożyczek
Ja też wybrałem kokos.pl ponieważ jakiś bardziej przyjazny mi się wydajeWink no i dużo mniej skomplikowany niż monetto. Jak na razie w maju miałem dostać jedną ratę, którą dostałem terminowo. Reszta w czerwcuSmile no i zobaczymy bo w portfelu mam 3 czerwone gwiazdki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
20-05-2008, 05:57 PM
szyderca007 napisał(a):Ja też wybrałem kokos.pl ponieważ jakiś bardziej przyjazny mi się wydajeWink no i dużo mniej skomplikowany niż monetto. Jak na razie w maju miałem dostać jedną ratę, którą dostałem terminowo. Reszta w czerwcuSmile no i zobaczymy bo w portfelu mam 3 czerwone gwiazdki.

Nie martw się tak bardzo tymi czerwonymi gwiazdkami w Twoim portfelu. Statystyki pokazane przez kokos.pl w zeszłym tygodniu pokazywały, że największą grupę niesolidnych dłużników stanowiły osoby z jedną zieloną gwiazdką.

Myślę, że Ci z czerwonymi gwiazdkami mają większą motywację, żeby poprawić swój ranking, jeżeli oczywiście chcą pożyczać taniej. Instnieje możliwość uzyskania zielonej gwiazdki z wpisem w BIK?

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
21-05-2008, 09:48 AM
Ja mam chyba bardziej wiarygodne statystyki - w Monetto i Kokos po ok. 10 pożyczek z ratami w maju.
A wygląda to na dzisiaj tak: Monetto - procent zaległości to 4.51%(1 pożyczka), Kokos 35.55% (2 pożyczki ale za to te na 3-mce czyli z największymi ratami). Nie pożyczałem osobom z czerwonymi gwiazdkami w Kokosie czy też z wskaźnikiem HR w Monetto
21-05-2008, 10:20 AM
Trochę mnie zmartwiłeś, gdyż ja pożyczam w kokos i w zasadzie tylko w aukcjach 3 i 6 miesięcy. Co do gwiazdek to mam wrażenie, że na czerwonych można wyjść lepiej niż na zielonych. Jak ktoś miał kłopoty ze spłacaniem to ma już nauczkę a ktoś kto ich nie miał może liczyć na to, że jakoś się uda.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
21-05-2008, 10:36 AM
Też wychodziłem z założenia że "czerwoni" mają większą motywację do spłaty. Zwłaszcza, że opisy wydawały mi się być wiarygodne. Kiedyś liczyłem w aukcjach zakończonych te z czerwonymi gwiazdkami które uzyskały ponad 50% i wyszło mi wcale nie gorzej niż zielone. Dlatego jestem dobrej myśliShy
24-05-2008, 04:36 PM
Ta statystyka może być zakłamana, ponieważ jak sądzę większość pożyczek idzie właśnie do ludzi z zielonymi gwiazdkami, a statystyka zakłada że mamy taką samą liczbę zielonych i czerwonych pożyczkobiorców.

Jak weźmie pożyczkę 10 zielonych i 5 czerwonych, a następnie nie spłaci 2 zielonych i 2 czerwonych, to można powiedzieć że nie spłacają po równo ci i ci. Ale procentowo z zielonych nie spłaciło 20%, a z czerwonych już 40%.
24-05-2008, 04:51 PM
Bardzo możliwe, że masz rację. Nasza dyskusja to zwyczajne dywagacje bez poparcia odpowiednimi wskaźnikami. Trzeba by sporządzić odpowiednią statystykę żeby stwierdzić takie rzeczy w sensie ścisłym.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
03-06-2008, 12:32 PM
Maj się skończył więc może czas na podsumowanie: tym razem opublikuję po 2 wskaźniki jeden tak jak poprzednio wskaźnik zaległości (zaległości /kwota do spłacenia*100%) a drugi to wskaźnik spłacalności dodatkowo uwzględniający nadpłaty czyli pożyczki spłacane przed terminem (1 - (zaległości - nadpłaty)/kwota do spłacenia)*100%.

Kokos : wskaźnik zaległości 17.79%, Sad wskaźnik spłacalności 109,56% Big Grin (1 zaległość i 3 nadpłaty)

Monetto: wskaźnik zaległości 4.8%, Sad wskaźnik spłacalności 101,60% Big Grin (1 zaległość i 1 nadpłata)

Jak się patrzy na wskaźniki spłacalności to nie jest źle, a nawet lepiej niż dobrze bo wpłynęło więcej niż powinno.
03-06-2008, 03:15 PM
Całkiem nieźle. Podaj jeszcze proszę ile w sumie pożyczek udzieliłeś na kokos i na monetto.

Ja z publikacją swoich statystyk poczekam do 15 czerwca, ponieważ inwestuję jedynie na kokos.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm