Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Procent niespłaconych pożyczek

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Procent niespłaconych pożyczek
08-11-2008, 06:57 PM
RE: Procent niespłaconych pożyczek
Czy moglibyście teraz (po jakimś już czasie) jeszcze raz przedstawić swoje statystyki ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-11-2008, 07:15 PM
Jeśli chodzi o moje statystyki z Kokosa to zapraszam na pierwszą stronę tego wątku:
http://soclen.pl/showthread.php?tid=90
Nie polecam ludziom o słabych nerwach Wink.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-11-2008, 07:44 PM
COB napisał(a):Jeśli chodzi o moje statystyki z Kokosa to zapraszam na pierwszą stronę tego wątku:
http://soclen.pl/showthread.php?tid=90
Nie polecam ludziom o słabych nerwach Wink.

No rzeczywiście...
Trzeba sobie opracować jakieś ostre normy selekcji wypłacalnych klientów, bo bez tego to SL stanie się jakąś filią Caritas a nie sposobem na inwestowanie :/

Ech, na giełdzie dalej niewesoło ale przynajmniej emocje dotyczą 'może w końcu wzrośnie' a nie 'może w końcu odda' Wink
25-07-2009, 02:41 PM
Co do norm selekcji pożyczkobiorców to korzystając z API udostępnionego przez kokos.pl skleciłem taką małą statystykę spłacalności w zależności od ilości pozytywnych komentarzy danej osoby na allegro.pl.

http://pozyczki20.com - zobacz praktyczne informacje o tym jak możesz zarobić na pożyczkach społecznościowych.
05-10-2009, 02:37 PM
Ja jakoś nie mam aż takich porblemów, ani na kokosie, ani na finansowo.pl, ważne żeby nie pożyczać byle komu.
05-10-2009, 04:19 PM
theredel kiedyś też tak mówiłem Smile
05-10-2009, 04:42 PM
I jak wygląda twoja teraźniejszość? Ogólnie to Social Lending jest ryzykowną sprawą, więc nie ma się co dziwić, raz się jest na wozie, raz pod wozem... Ja też miałem momenty, że chciałem wrócić na finansowo (tam najczęściej jakoś inwestuję) i udzielałem kilku pożyczek, z których 50% poszło do windykacji, ale ostatni "come back" jakoś na razie mi idzie. Zawsze staram się dogadać z PB, wbijam od samego początku, żeby nie zrywał kontaktu w razie kłopotów. Mam świadomość, że sporo pożyczkobiorców wpada w sidła własnych długów, ale nie robię z tego tytułu zaraz hałasu. Ma kłopoty, ok, to będziemy rolować pożyczkę, niech tylko spłaca bonusy, w końcu kwota samych bonusów przerasta kwotę udzielonej pożyczki i wtedy już jest pełen luz.
05-10-2009, 04:57 PM
theredel napisał(a):Ja jakoś nie mam aż takich porblemów, ani na kokosie, ani na finansowo.pl, ważne żeby nie pożyczać byle komu.
Ja też miałem momenty, że chciałem wrócić na finansowo (tam najczęściej jakoś inwestuję) i udzielałem kilku pożyczek, z których 50% poszło do windykacji, ale ostatni "come back" jakoś na razie mi idzie.
czyli
50% pozyczek w windykacji = nie mam az takich problemow?
to przy ilu uwazasz ze juz są i zaczynasz myślec ze ..widocznie chyba raczej ...pozyczyłes byle komu? przy 90%?![Obrazek: monkey.png]
05-10-2009, 04:57 PM
theredel napisał(a):Ma kłopoty, ok, to będziemy rolować pożyczkę, niech tylko spłaca bonusy, w końcu kwota samych bonusów przerasta kwotę udzielonej pożyczki i wtedy już jest pełen luz.
Tyle, że coś takiego to już z Social Lending ma niewiele wspólnego.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
05-10-2009, 05:15 PM
@maxter: łapiesz za słówka - napisałem, ze udzieliłem jednorazowo kilku pożyczek, z czego połowa jest niespłacona. Mam na myśli połowę z dokładnie czterech pożyczek, czyli dwie pożyczki. Łącznie mam na swoim koncie więcej niż 4 pożyczki i dwie niespłacone nie zrobiło ze mnie żebraka. Oczywiście jest mi przykro, że nie odzyskałem kasy, ale równie mogłem zostać w 2007 akcjonariuszem Toory i też straciłbym kasę. To jest ryzykowny rynek i trzeba się z tym liczyć.
@COB - może i nie jest to już social lending, ale chyba nie jesteście na finansowo, kokosie, czy smavie dla idei? Nie wiem jak Wy, ale ja to robię, żeby zyskać pieniądze i mam gdzieś, czy naruszam zasady jakiejkolwiek idei. Tam gdzie są pieniądze, nie ma sentymentów. I tak nie jestem straszny, są przecież pożyczkodawcy, którzy odwiedzają osobiście pożyczkobiorców nie obsługujących swojego zadłużenia - wiadomo w jakim celu.

Ogólnie to mam wrażenie, że macie ponure nastroje w temacie pożyczek społecznościowych, ale może się mylę.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm