Ankieta: Który serwis social lending jest według Ciebie najlepszy
Kokos
Finansowo
Monetto
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Ranking serwisów social lending

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
08-06-2008, 11:16 PM
Minęło już kilka miesięcy od wejścia na rynek pierwszych serwisów social lending, więc myślę, że nadszedł czas na przeprowadzenie małej ankiety odnośnie popularności.
Sam posiadam konto na kokosie i monetto. Inwestuję jednak narazie tylko na kokosie. Prawdę mówiąc sam nie wiem dokładnie czemu. Myślę jednak, że wszystko moze się jeszcze zmienić, gdyż aktualnie serwisy bardzo dynamicznie się rozwijają. W moim mniemaniu zwycięży ten, który będzie miał lepszy system weryfikacji i co za tym idzie wyższą spłacalność pożyczek.

Zapraszam do głosowania.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2008, 11:31 PM
RE: Ranking serwisów social lending
Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że bezpieczeństwo to nie jedyne kryterium. Ważne są również koszty. Weryfikacje i bezpieczeństwo ma to do siebie, że są kosztowne, a prowizje mogą istotnie zwiększyć koszt pożyczki. Sytuacja dzisiejsza ma się nijak do sytuacji za kilka miesięcy lub lat. Po dotarciu się branży będą już wiarygodni PB i PD, którzy już nie będą potrzebować aż tak bardzo serwisów jak obecnie, gdzie kojarzone są prawie wyłącznie osoby nie mające wcześniej ze sobą do czynienia.

Dlatego też sądzę, że minimalistyczne Finansowo ma spore szanse być istotnym graczem.

pzdr, Michał
Kalkulator RRSO
09-06-2008, 03:05 PM
Ja jednak jestem zdania, że każdy z serwisów powinien chociażby pośredniczyć w ściąganiu zaległości a nie zostawić wszystko użytkownikom, dlatego Finansowo dla mnie odpada. W rywalizacji pomiędzy Kokos a Monetto chwilowo minimalnie wygrywa Monetto (może dlatego że mam tam lepszy wskaźnik spłacalności pożyczek). Z Kokosa ciężko dowiedzieć się cokolwiek na temat pożyczkobiorcy - to trochę taka loteria, chociaż teraz po wprowadzeniu weryfikacji przez Allegro jest już lepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-06-2008, 10:15 PM
Fakt, możliwość windykacji powinna być w standardzie. Jednak zastanawiam się czy ta cała windykacja to nie będzie zamydlanie oczu. Coś mi się wydaje, że nikomu nie będzi się opłacało ścigać ludzi za takie małe sumy. To że jako pożyczkodawcy składamy się na pożyczkę działa na naszą niekorzyść. Kwota ulega rozdrobnieniu, może nie każdy zgłosi do windykacji i w ten sposób opłaca się to coraz mniej. Trzeba zatem poczekać na realne wyniki windykacji, gdyż może okaże się, że Finansowo nie stoi gorzej niż Monetto czy Kokos w ostatecznym rozrachunku.

...And Justice For All
12-06-2008, 04:55 PM
Ja osobiście ostatnio nie mam czasu na śledzenie nowości, ale myślę że oprócz windykacji i weryfikacji ważną sprawą są ubezpieczeniaSmile już gdzieś ktoś poruszył tę sprawę. Wygra ten kto wprowadzi najlepszy system ubezpieczeńSmile a co do pojedynku kokos monetto to mnie bardziej się podoba kokos. Wydaje mi się być przyjaźniej nastawiony do klientaSmile mimo że nie inwestowałem na monetto to czytam forum w miarę na bieżąco. Nie bardzo mi przypada do gustu sposób komunikacji z inwestorami. Jakoś odpychająco działają, przynajmniej na mnieSmile
12-06-2008, 05:48 PM
Moim zdaniem ubezpieczenia dla pożyczkodawcy to raczej nie będzie. Co najwyżej dla pożyczkobiorcy i to coś w stylu "na wypadek śmierci".
Kokos moim zdaniem wygrywa layout-em strony. Zielony dla mnie jest trochę bardziej przyjazny.

...And Justice For All
08-07-2008, 09:22 AM
Layout layoutem, ale funkcjonalność ciągle jest na etapie epoki kamienia łupanego. Boje się, że zanim cały ten rynek nie pojdzie ostro do przodu nikt nie będzie się bawił w dodawnie ekstra funkcjonalności.
08-07-2008, 05:14 PM
Zgadzam sie z Toba Nova w 100%. W tym rynku drzemie ogromny nie wykorzystany potencjał. Nie widać jednak, aby rodzime serwisy social lending miały pomysł na jego wykorzystanie. Może to kwestia jeszcze stosunkowo małej popularności tego sposobu kredytowania?

Jedno jest pewne, gdyby na rynku pojawił się duzy międzynarodowy gracz wszytkie rodzime serwisy poszły by z torbami.

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
Łatwy sposób na kredyt. Porównywarka kredytowa - kredytometr.pl
08-07-2008, 07:52 PM
vincenco napisał(a):Zgadzam sie z Toba Nova w 100%. W tym rynku drzemie ogromny nie wykorzystany potencjał. Nie widać jednak, aby rodzime serwisy social lending miały pomysł na jego wykorzystanie. Może to kwestia jeszcze stosunkowo małej popularności tego sposobu kredytowania?

Za dużo narzekacie. Ja się zgodzę w 10%. Jest jeszcze trochę do zrobienia. Bardzo dużo zostało już zrobione. Chcecie ubezpieczenia all-risk, co jest nierealne. Żaden, podkreślam żaden zagraniczny serwis social lending NIE MA ubezpieczenia 100% ryzyka na niego.

Zdecydowanie trzeba poprawić odsetek spłat, z tym się zgodzę, layout layoutem jak to ktoś wyżej napisał, BEZPIECZEŃSTWO co najmniej 95-97% spłat.

Cytat:Jedno jest pewne, gdyby na rynku pojawił się duzy międzynarodowy gracz wszytkie rodzime serwisy poszły by z torbami.

Tak? O ebayu w Polsce słyszałeś? Darmowy, światowe zaplecze, PayPal. Kariery nie zrobił.
08-07-2008, 10:08 PM
wujek69 napisał(a):Tak? O ebayu w Polsce słyszałeś? Darmowy, światowe zaplecze, PayPal. Kariery nie zrobił.

To była inna sytuacja i jej przywołanie w tym miejscu nie ma najmniejszego sensu.

Ebay chciał się wcisnąć na rynek w 99,5% zdominowany przez Allegro. Allegro istniało w tym momencie w świadomości każdego internauty zainteresowanego (i nie) e-handlem i prawie każdy miał już jakąś historię w allegro.

Rynek social lending w Polsce jest w stanie zalążkowym i gdyby ktoś zaatakował teraz wykładając grube pieniądze na reklamę, to ma spore szanse wybić się przed rodzime serwisy.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm