Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
nowy serwis

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nowy serwis
08-01-2009, 04:58 PM
RE: nowy serwis
nawrys napisał(a):Oni nie eksperymentuja, oni wprowadzaja to, co już było dawno wprowadzone. Kapital niemiecki 8 mln euro.
8 mln? Ja widzę 350 tys...
Cytat:smava Poland Sp. z o.o. Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabryczna we Wrocławiu, KRS 0000319070, NIP 894 29 61 086, REGON 020864162 Kapitał zakładowy 350.000 zł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2009, 07:12 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2009 10:39 PM przez vincenco.)
Wywiad (angielski):
http://www.wiseclerk.com/group-news/serv...interview/
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-01-2009, 09:16 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2009 09:31 PM przez nawrys.)
matta napisał(a):
nawrys napisał(a):Oni nie eksperymentuja, oni wprowadzaja to, co już było dawno wprowadzone. Kapital niemiecki 8 mln euro.
Cytat:smava Poland Sp. z o.o. Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabryczna we Wrocławiu, KRS 0000319070, NIP 894 29 61 086, REGON 020864162 Kapitał zakładowy 350.000 zł

Ja pisałąm o kapitale niemieckim i to mozna znaleźć na stronie bodajrze w "prasa o ...." (Warto poczytać, poniewaz juz dzisiaj ukazało sie kilka nowych artykułów w znanych czasopismach). A ty piszesz o kapitale spółki polskiej. To jest róznica. Spółka polska nalezy do niemców, jak widac w radzie nadzorczej. Widocznie taki kapitał zakładowy, wystarczyl im do zalożenia spółki w Polsce, w razie bankructwa splnicy ze spółki z o.o. odpowiadają majatkiem do tej kwoty. Obecnie spółke z o.o. mozna załozyć mając kapitał 5000 zł, wczesniej przed 2009 rokiem była to kwota 50 000, tak poszły zmiany.
Rada nadzorcza
http://www.aukcje.org/archives/2009/01/0...-bryda.htm
a tu o kapitale niemieckim

http://www.internetstandard.pl/news/3315...nding.html
na blogach tez można ciekawych rzeczy sie dowiedzieć
http://www.smava.pl/Start+223+981+smava-na-blogach.html
08-01-2009, 11:14 PM
nawrys napisał(a):
matta napisał(a):

Ja pisałąm o kapitale niemieckim i to mozna znaleźć na stronie bodajrze w "prasa o ...." (Warto poczytać, poniewaz juz dzisiaj ukazało sie kilka nowych artykułów w znanych czasopismach). A ty piszesz o kapitale spółki polskiej. To jest róznica. Spółka polska nalezy do niemców, jak widac w radzie nadzorczej. Widocznie taki kapitał zakładowy, wystarczyl im do zalożenia spółki w Polsce, w razie bankructwa splnicy ze spółki z o.o. odpowiadają majatkiem do tej kwoty. Obecnie spółke z o.o. mozna załozyć mając kapitał 5000 zł, wczesniej przed 2009 rokiem była to kwota 50 000, tak poszły zmiany.
Rada nadzorcza
http://www.aukcje.org/archives/2009/01/0...-bryda.htm
a tu o kapitale niemieckim

http://www.internetstandard.pl/news/3315...nding.html
na blogach tez można ciekawych rzeczy sie dowiedzieć
http://www.smava.pl/Start+223+981+smava-na-blogach.html

jak byk wychodzi ze smava polska ma 350 tys, natomiast spolka matka ma 8 mln ....dla porownania chyba monetto ruszalo z tez podobna kwota tj. ca 350-400 tys, potem bylo jakies minimalne podnoszenie kapitalu (o ca 100 tys.) [chyba dane z pamieci ktora jest omylnaWink ]
to ze spolka matka ma 8 baniek nie znaczy ze spolka corka dostanie cos wiecej niz to co juz dostala....choc z drugiej strony w tego typu inwestycjach (z punktu widzenia vc/ba) podpisuje sie statut spolki z warunkowym kapitalem albo uprawnieniem do podnoszenia kapitalu z odrebna umowa warunkowa, tj. jesli np. w ciagu roku osiagniecie cos (wynik, ilosc userow etc), akcjonariusz obejmie nowe akcje i tym samym wniesie wiecej kasiory...

hmm administracja przysnela, nie ma nowej zakladkiTongue

pzdr
entre
09-01-2009, 01:03 AM
No to wreszcie cos co zaciekawia mnie - ale po doswiadczeniach z finansowo proponuje wszystkim pozostac mocno krytycznym w stosunku do kazdego portalu chocby nie wiem jak dobrze sie zapowiadal.
Zobaczymy jak to wyjdzie dalej - szczerze powiem ze mnie najbardziej interesuje windykacja (sposob i jaka firma) oraz wlasnie zarzad i kto nad tym pracuje.
Pozyjemy zobaczymy Big Grin
09-01-2009, 11:16 AM
Wszystko fajnie, jedynie co mi się nie podoba to forma wpłacania pieniędzy czyli wpłacanie do banku z podaniem swojego nicku. Jakoś to mi się dziwne wydaje. Ciekawe czy to będzie zautomatyzowane czy będą to ludzie rozdzielać. Nie mogli zrobić podobnie jak w kokosie.
09-01-2009, 11:32 AM
Narazie mają trochę problemów technicznych do rozwiązania. Przy rejestracji nie wszystko działa tak jak powinno. Również przeglądając samo konto można natrafić na różne braki.
Już pomijam zdarzające się opisy w języku niemieckim Wink

Te wszystkie problemy to pewnie taka choroba niemowlęca tego serwisu.
Chociaż biorąc pod uwagę, że korzystają z gotowych rozwiązań już przetestowanych w innych krajach - nie powinni mieć tych problemów.
09-01-2009, 12:26 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2009 12:37 PM przez nawrys.)
nexov napisał(a):Narazie mają trochę problemów technicznych do rozwiązania. Przy rejestracji nie wszystko działa tak jak powinno. Również przeglądając samo konto można natrafić na różne braki.
Już pomijam zdarzające się opisy w języku niemieckim Wink

Te wszystkie problemy to pewnie taka choroba niemowlęca tego serwisu.
Chociaż biorąc pod uwagę, że korzystają z gotowych rozwiązań już przetestowanych w innych krajach - nie powinni mieć tych problemów.

No coś Ty? Ja nie miałam żadnego problemu z rejestracją. Ciekawe. Mógłbyś podać coś więcej, przy czym wyskakiwały niemieckie opisy?

To co jeszcze podoba mi się w smavie to to, ze po weryfikacji w BIK itd, osoby które widniaja na listach nieuczciwych dłuzników, nie moga brac pozyczek. Drugie kalkulator prognozy zwrotu z inwestycji.
09-01-2009, 12:33 PM
'Problemy' a raczej te niemieckie opisy podobno występowały przed oficjalnym otwarciem chociaż ja też sie rejestrowałem 6.01.09r. i nic nie zauważyłem.
09-01-2009, 01:36 PM
nawrys napisał(a):No coś Ty? Ja nie miałam żadnego problemu z rejestracją. Ciekawe.
Może zrobiłaś to w jakiś inny sposób - albo miałaś szczęście (lub ja miałem pecha Wink ).

W formularzu który dostałem do wydrukowania, podpisania i odesłania - system nie dodał kilku danych, które podałem przy rejestracji (np. PESEL).
Dlatego w parę godzin po wysłaniu formularza, dostałem wiadomość z smava.pl, że mają pewne problemy techniczne i proszą mnie o ręczne dopisanie brakujących danych i ponowne wysłanie formularza.

Ponadto w samym serwisie nie widać informacji o utworzonym dla mnie koncie po stronie Nordea ani o tym które podałem jako swoje (są tylko puste miejsca).
Natomiast w mailu, który dostałem po rejestracji - konto podano prawidłowo.

nawrys napisał(a):Mógłbyś podać coś więcej, przy czym wyskakiwały niemieckie opisy?
Widziałem to w paru miejscach, teraz nie pamiętam dokładnie gdzie to było.
Ale tak dla przykładu podam dwa które pamiętam:

1.
Idziemy po kolei: 'Moja smava' -> 'Moje transakcje' -> 'Moje konto'
W tym oknie wybieramy 'Wpłata' i po zatwierdzeniu przez 'Dalej' pojawia się m.in. komunikat 'Ważna informacja', a pod nim link: Mein Anlegerkonto prowadzący do 'Moje konto'

2.
Idziemy po kolei: 'Moja smava' -> 'Moje transakcje' -> 'Doradca inwestora'.
Pod (narazie pustą) listą zapisanych alertów jest komentarz: Momentan haben Sie keine spezifische Suche gestartet.
A w samej tabelce wśród nazw kolumn można znaleźć: Bonität von / bis, Laufzeit(en), Erwartete Rendite min / max, Treffer.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm