Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
nowy serwis

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nowy serwis
09-01-2009, 05:56 PM
RE: nowy serwis
Musisz być nexov mocny z niemca, że spamiętaleś tak szczegółowo tyle tych wstawek:-)

nawrys napisał(a):To co jeszcze podoba mi się w smavie to to, ze po weryfikacji w BIK itd, osoby które widniaja na listach nieuczciwych dłuzników, nie moga brac pozyczek. Drugie kalkulator prognozy zwrotu z inwestycji.
Ad.1
To ma sens TYLKO wtedy, gdy grupą docelową smavy będą obecni klienci banków. A ich do odejścia od tradycyjnej bankowości może sklonić tylko niższa cena kredytu, co z kolei stawia pod znakiem zapytania udzial inwestorów, bo porównywalne nieduże zyski z równie malym ryzykiem znajdą gdzie indziej i nie trzeba się tyle nagimnastykować. A obecny statystyczny klient polskiego s-l to czlek bez zdolności kredytowej w rozumieniu instytucji finansowych, lub notowany na czarnych listach dlużników.
Ad.2
Kalkulator dobrze, że jest i niech se będzie. Tak bardzo bym się tym nie zachwycal. Teoria statystyczna sprawdza się dość dobrze, ale jej warunkiem jest odpowiednia wielkość próby.
Znaczy to, że trzeba udzelać nie kilka/-naście lecz -dziesiąt lub jeszcze lepiej -set pożyczek, aby mieć z tych obliczeń mierzalną korzyść. A czolówka PD z Finansowo, choć tego narzędzia nie mają, to przy tej liczbie prób na samo wyczucie i doświadczenie świetnie sobie radzą.
Co do prognozowania prawdopodobieństwa,to po początkowej euforii i 1,5 m-ca aktywnego inwestowania na Finansowo, sam z siebie zacząlem robić coś takiego na wlasne potrzeby. Bylem cienki ze statystyki, więc nie stosuję żadnego wyszukanego algorytmu z aptekarską precyzją, ale tak trochę "na oko" z dokladnością +/- kilku % i pewnego marginesu staram się nie przekroczyć.

"Nie musisz być wielki, aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim" Les Brown

Idee, które mogą zmienić życie. Takiej okazji jeszcze nie było!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2009, 06:33 PM
Gardener napisał(a):Musisz być nexov mocny z niemca, że spamiętaleś tak szczegółowo tyle tych wstawek:-)
Pamiętałem nie teksty - tylko miejsce na stronie gdzie widziałem akurat te 'tłumaczenia'.
No i zadziałała magia Ctrl+C, Ctrl+V Wink
09-01-2009, 08:00 PM
A ja głupi myślał, że Ty tak z pamięciBig Grin

Nawet bym się zarejestrował gwoli eksperymentu, ale nie mogęSad
Jestem chyba ostatnią osobą w moim powiecie bez nowego DO. Bariera nie do przeskoczenia.

"Nie musisz być wielki, aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim" Les Brown

09-01-2009, 08:24 PM
No ja zasadniczo problemów z rejestracją nie miałem więc jak na ten moment poszło bezboleśnie a z durgiej strony projekt uważam za wyjątkowo ciekawy.
Z tego co pamiętam z wypowiedzi z forum PD byli chętni do tego aby ponosic mniejsze ryzyko choć zwiazan z niżyczmi zyskamiWink
Trzymam kciuki!
09-01-2009, 10:26 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2009 11:16 AM przez nawrys.)
Gardener napisał(a):Ad.1
To ma sens TYLKO wtedy, gdy grupą docelową smavy będą obecni klienci banków. A ich do odejścia od tradycyjnej bankowości może sklonić tylko niższa cena kredytu, co z kolei stawia pod znakiem zapytania udzial inwestorów, bo porównywalne nieduże zyski z równie malym ryzykiem znajdą gdzie indziej i nie trzeba się tyle nagimnastykować. A obecny statystyczny klient polskiego s-l to czlek bez zdolności kredytowej w rozumieniu instytucji finansowych, lub notowany na czarnych listach dlużników.

A ja jednak sądzę, że znajdą się inwestorzy, tak jak na SL w innych krajach, którzy bedą pozyczac na np 15-18 %. Uważam, ze własnie nasze SL poszło w niedobrym kierunku. Pozyczki z założenia maja byc dla PB niższe niz w banku, a dla PD wyzsze niż np na lokacie. Taka jest idea SL. I sądzę, że jeśli smava bedzie dbała o spłacalnośc pozyczek, tak jak robi to w Niemczech, to inwestorzy nie podniecający sie podniesiona adrenaliną, będą tam inwestować jako alternatywę albo jako dodatkowe narzedzie do inwestowania.
A jak na razie polskie SL zrobiło sie jak PRIVIDENTTongue
Są pozyczkodawcy, którzy nigdy nie pozyczają nikomu bez adnotacji o bonusie. Na poczatku tez szukałam takich aukcji i dałam sie nabrać. To na finansowo.
Finansowo jest dla mnie dobre o tyle, że gdy potrzebuje sporadycznie na cito i na kilka dni małej gotówki, to to realizuję. Przy ratach byłoby to bezsensowne. Dlatego uważam, aby finansowo wyrózniało sie od innych serwisów tak do konca powinno realizowac tzw chwilówki na nieduże kwoty.
Przy duzych kwotach lepsze sa raty.
Przyrównac można tu karty kredytowe. Mozna zaciagnąc cały limit i spłacać minimalna kwote i cały czas byc zadluzonym, albo spłacać raty i spłacić zadłużenie.
Dlatego pożyczanie do limitu 10 000 bez rat jest pomysłem chybionym. Skutki tego widzimy po naszych kieszeniach.
11-01-2009, 12:44 PM
Rejestracja przeszła OK. Choć mam tylko komórkę a żądano kierunkowego numeru. Wpisałem 48 i poszło.
Jestem na razie pod wrażeniem. Zapowiada się conajmniej dobrze.

Przynajmniej Scany DO mają.

Obecne serwisy SL sa na tyle skompromitowane, że ktokolwiek otworzy coś nowego to szanse powodzenia ma jak w banku (? he he).

Życzę powodzenia !
11-01-2009, 06:45 PM
Wszystko pięknie tylko ten jakże wysoki stopień zabezpieczeń (porównując do rodzimych serwisów) chyba odstrasza potencjalnych pożyczkobiorców (??) znaczy, że aukcji jak na lekarstwo
a może po prostu za mało są rozreklamowani są :]
11-01-2009, 06:51 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2009 06:55 PM przez nawrys.)
nomad88 napisał(a):Wszystko pięknie tylko ten jakże wysoki stopień zabezpieczeń (porównując do rodzimych serwisów) chyba odstrasza potencjalnych pożyczkobiorców (??) znaczy, że aukcji jak na lekarstwo

Bo serwisy takie nie powinny być dla osób, które nie maja z czego społacać, ale dla tych co maja z czego, a chcą, aby było taniej niz w innych instytucjach. Tylko u nas nikt nie może tego jakoś pojać.
Ponad to serwis jest od kilku dni, więc zanim ktos odesle skany do weryfikacji, to trochę to trwa.
11-01-2009, 07:40 PM
nomad88 napisał(a):Wszystko pięknie tylko ten jakże wysoki stopień zabezpieczeń (porównując do rodzimych serwisów) chyba odstrasza potencjalnych pożyczkobiorców (??) znaczy, że aukcji jak na lekarstwo

Z drugiej strony serwis jezeli mnie pamięć nie myli zaczął działalnośc od 7go stycznia więc nawet nie minął tydzień. Spokojnie myślę, że będzie dobrzeSmile jak dla mnie podejście najbardziej profesjonalne jak na ten momentWink
11-01-2009, 08:06 PM
Profesjonalizmu odmówić im nie można. Zresztą to nie żaden eksperyment, tylko praktycznie ta sama platforma, która już od dluższego czasu z dobrym skutkiem dziala w Niemczech.
Problem tylko w tym, co już wspomniala nawrys, że nie wiadomo, czy polactwo dojrzalo do tego, by to docenić.
A o to, czy się rozreklamują nie ma się co martwić. Mają prężnych partnerów medialnych: tygodnik Newsweek i portal Money.pl
Wystarczy seria reklam w obu i kupa ludu się o nich dowie.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm