Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Status konta - pożyczkobiorca lub pożyczkodawca

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11-01-2009, 09:40 AM
Czy konto musi mieć jeden ze statusów - pożyczkodawca, pożyczkobiorca, obserwator - czy też status pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy można łączyć?

pzdr, Michał
Kalkulator RRSO
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-01-2009, 01:03 AM
RE: Status konta - pożyczkobiorca lub pożyczkodawca
można mieć konto o tylko jednym statusie. albo jestes w serwisie PB albo PD. Ma to na celu zapobiegnięcie "spekulacjom". Jeśli nic nie inwestowałeś, ani nie pożyczałeś, to w każdym momencie możesz "zmienić" status swojego konta.

Powyższe informacje uzyskałem od bardzo miłej Pani w BOKu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-08-2009, 09:54 PM
To niedobrze Smile Różnie się w życiu dzieje i głupio by było blokować kogoś, komu się sytuacja życiowa odwróciła w którąkolwiek stronę.

Powinno być (moim zdaniem);
Zmiana z pożyczkobiorcy w pożyczkodawcę -> w każdej chwili pod warunkiem spłaty całości zadłużenia.
Zmiana z pożyczkodawcy w pożyczkobiorcę -> w każdej chwili, ale nie możesz brać pożyczki na procent niższy niż sam udzielałeś (pożyczki aktywne, średnia ważona), a napływające środki w pierwszej kolejności zaspokajają dawców.

Na pierwszy rzut oka powinno wystarczyć żeby zapobiec łańcuchom pożyczek, ale w końcu "Polak potrafi" Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-08-2009, 06:16 AM
trzeba by do nich napisac i zapytac sie czy pod pewnmi warunkami mozna zmienic status ale jesli sie nie da to sa dwa rozwiazania:
jestes PD a sobie zakladasz debet na koncie
zakladasz drugie konto na kogos z rodziny
11-08-2009, 07:57 PM
peter78:
1. Niektórzy liczą stan konta od "zera bezwzględnego" Smile
2. Rodzina... dużo by pisać, bo bywa różnie. A używanie nie swojego konta jest be.

Życie jest życie, masz mniej więcej rozplanowany budżet (niekoniecznie świadomie, ale zwykle się "dopinasz"), nawet co nieco odkładasz, a tu ci niespodziewany wydatek wyskakuje (np. awaria samochodu). Jak puściłeś w obieg przez Smavę, Kokosa czy to "coś" na F (M nie uwzględniam, wiadomo dlaczego), to masz pieniążki zamrożone jak lody Antarktydy. W banku byś poszedł i powiedział do miłej pani "oddawaj moją lokatę".

Jak mam np. inwestując wolne środki odciąć się na zawsze od możliwości pożyczki, to nie wydaje mi się to sensowne.
11-08-2009, 11:25 PM
ad 1 - biorąc pod uwagę różne koleje życia proponuje zastosowanie "zera względnego" Smile
ad 2 - miałem tu na myśli raczej żonę(męża)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm