Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
jak dobierac kredytobiorcow...

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak dobierac kredytobiorcow...
11-04-2009, 08:26 PM
RE: jak dobierac kredytobiorcow...
Oczywiście oficjalnie nie są to kredyty, gdyż te zarezerwowane są wyłącznie dla banków.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2009, 02:02 AM
RE: jak dobierac kredytobiorcow...
Z moich skromnych doświadczeń i trochę bogatszych związanych z dochodzeniem roszczeń od niesolidnych kontrahentów w pozafinansowo ujmę to tak:
Inwestując osobiście staram się uzyskać kilka podstawowych skanów dokumentów:
dowód osobisty (dwie strony zeskanowane),
umowę o pracę i najlepiej potwierdzenie dokonanego ostatniego przelewu wynagrodzenia.
Niektórzy PB oburzają się ,że prosi się o takie dane ale uważam osobiście, że to podstawa zeby zmniejszyć ryzyko złych inwestycji a tym samym ułatwić sobie późniejsze postępowanie windykacyjne.W końcu to my sami musimy zadbać o nasze pieniądze.Poza tym osoby które odmawiają przesłania takowych dokumentów a deklarują na profilu ogólnym o tym czym to się niby nie zajmują i jakie to posady nie piastują..a odmawiają uwiarygodnienia tych twierdzeń opisów na portalu to w jakiś sposób stają się niewiarygodne dla mnie.Bo kazdy może sobie napisac co chcę w opisie...ale PD powinien dla własnego dobra zadbać o zmniejszenie swojego ryzyka inwestycyjnego (pożyczkowego) posiadając te podstawowe dane. Zresztą można zadać sobie i należy kilka pytań skoro PB chcę pożyczyć X pieniądze a ma tak wspaniały opis na profilu bez zarzutów to dlaczego nie udał się do banku.Dodam ,że przy obecnie średnich bonusach ,które i tak musi zadeklarować PB wychodzi go to duzo drozej.Dlatego też nie udał się do tego banku bo z jakiś X przyczyn nie uzyska tam kredytu lub ma juz wyrobiona marke i akurat potrzebuje szybka pozyczke na finansowo.Dodam, że gdyby każdy z PD prosiłby o te podstawowe dokumenty ( skan dowodu, umowa o prace oraz potwierdzenie przelewu) oszuści i niewypłacalni PB w duzej mierze sami by sie wykruszyli a przynajmniej zredukowali w znacznym stopniu.Chcąc pożyczyc komus pieniądze dobrze jest wiedziec czy w razie braku splaty sa realne szanse na zwindykowanie tych należności a takowe podnosi fakt taki czy PB pracuje - czy posiada stale xródlo dochodów.Dodam, że są i tacy pożyczkobiorcy którzy bez problemów przesłali mi wymagane dokumenty lub ich cześć.Wracając jeszcze do watku tych "wspaniałych opisów" - pozyczkobiorców (niektórych) np extremik i inni (przedsiębiorcy-Kietrz np) to po co pożyczkodawca takiego niby formatu pojawia się ?A to po to że brakuje mu pieniędzy i jego kondycja finansowa nie jest taka ciekawa.Oczywiście zdarzają się osoby PB którzy pragną wspomóc się w osiągnieciu jakiegoś celu na który czasami brakuje im pieniędzy ale moim zdaniem do mniejszość.
Dodatkowym źródłem jest ten portal i wymiana poglądów odnośnie X podejrzanych operacji czy lawinowego wzrostu zadłuzeń w stosunku do realnego wynagrodzenia osiąganego przez PB.
Osobiście wolę uzyskać mniejszy bonus a pożyczyć pieniądze osobie w jak największym stopmniu zweryfikowanej i pożyczającej na realne okresy i przy nie zawysokich bonusach.
Ważne jest też zadanie kilka pytań przed udzieleniem pożyczki często ze stylu odpowiedzi można wywnioskować jaki poziom intelektualny prezentuje druga strona.Np trudno uwierzyć w to,ze ktoś jest jak to niektórzy deklarowali b zaradnym przedsiębiorcą a nie potrafi sklecić poprawnie zdania w języku polskim..Z własnych doświadczeń w pozafinansowo jeszcze raz powtarzam dochodzenie wierzytelności nie jest sprawą szybką i ekspresową jak co niektórzy myślą.Może same uzyskanie wyroku nie jest aż tak trudne ale potem wyegzekwowanie na poziomie postępowania komorniczego to już inna bajka".Komonicy z reguły to leniwe chciwe dupki" najlepiej chcieliby żeby podsunąć im wszystko pod nos.( miejsce pracy dłużnika, rachunki bankowe itp) a jak nie to sami bardzo się ociągają tym bardziej jeśli dochodzona kwota jest niewielka - (empirycznie poznałem ten proces.)Bo od wielkośi wyegzekwowanych kwot procentowo uzyskują wynagrodzenie.Dodam żeby nie było, że taki mądry i ostrożny jestemSmile ,że sam się przejechałem na kilku transakcjach i dlatego teraz staram się otaczać sprawdzonymi w jak najwiekszym stopmniu PB.Oczywiście każdy może miec trochę inne przemyślnia czy doświadczenia ale myślę, że niektóre są wspólne a raczej ich większośc.Powtarzam jeszcze raz lepiej mniej zarobic a pewniej bo niespłacone pożyczki trzeba pokryć tymi spłaconymi.Pożyczkobiorcy mogą sie burzyc może i tym opisem ale jeśli głebiej to przemyślą to dojdą a przynajmniej powinni do wniosku, że to dla ich dobra- szczególnie dla tych uczciwych bo wyeliminowanie nieuczciwych PB pozwoliloby na udzielanie pozyczek o mniejszym oprocentowaniu żeby po przeliczeniach statystyczno matematycznych moc przynajmniej pokryc straty tych niewyplacalnych pozyczek.Zyskaliby na tym wszyscy.Bardzo pobierznie opisałem ten wątek po pora późna ale ku przestrodze początkującym szczególnie-weryfikujcie pożyczkobiorców dla własnego dobra.I dla dobra wspólnoty i idei pożyczek bezpośrednich.Pozdrawiam nocąSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm