Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
PODATEK

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PODATEK
23-02-2009, 09:16 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2009 09:31 AM przez ibeck.)
RE: PODATEK
Formularz PIT-38 przeznaczony jest dla podatników, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody z tytułu:

-odpłatnego zbycia:
-papierów wartościowych,
-pożyczonych papierów wartościowych (sprzedaż krótka),
-pochodnych instrumentów finansowych oraz realizacji praw z nich wynikających,
-udziałów w spółkach mających osobowość prawną;
-objęcia udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną albo wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część.

Wojtek jak to się niby ma ma do odsetek od udzielonych pożyczek?
Ja osobiście wpisałabym do w cz C pozycja 5 - inne źródła dochodu w pit 37

http://video.google.com/videoplay?docid=...6262119830
"Kiedy całe nasze życie zostanie sprowadzone do zarabiania i wydawania pieniędzy, staniemy się najbardziej nieszczęśliwymi, samotnymi i absurdalnymi istotami na świecie." Zygmunt Bauman
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-02-2009, 10:41 AM
oto art. 30a ustawy o podatku dochodowym (w skrócie):

Art. 30a. 1. Od uzyskanych dochodów (przychodów) pobiera się 19 % zryczałtowany podatek dochodowy, z zastrzeżeniem art. 52a:
1) z odsetek od pożyczek, z wyjątkiem gdy udzielanie pożyczek jest przedmiotem działalności gospodarczej,
2) z odsetek i dyskonta od papierów wartościowych,
3) z odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku podatnika lub w innych formach oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, prowadzonych przez podmiot uprawniony na podstawie odrębnych przepisów, z wyjątkiem środków pieniężnych związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą,
4) z dywidend i innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych,
5) od dochodu z tytułu udziału w funduszach kapitałowych, (...)

z ust. 1 p. 1) wynika, że jednak jest to dochód kapitałowy tak długo, jak nie prowadzisz dział gosp. w tej dziedzinie
25-02-2009, 03:08 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2009 03:18 PM przez ibeck.)
Zgadzam się.
http://pity2008.infor.pl/dzial/rozliczen...008_r.html

http://www.pit.pl/opodatkowanie_pit_pozy...e_1708.php

Proszę, jeśli ktoś wie, jeszcze raz opisać - Jaki wypełniać PIT oraz w których polach w przypadku pożyczki od osoby fizycznej -dla osoby fizycznej

http://video.google.com/videoplay?docid=...6262119830
"Kiedy całe nasze życie zostanie sprowadzone do zarabiania i wydawania pieniędzy, staniemy się najbardziej nieszczęśliwymi, samotnymi i absurdalnymi istotami na świecie." Zygmunt Bauman
06-03-2009, 07:07 PM
a dlaczego finansowo nie napisze jakiegos poradnika jak wypelnic pit? Smile
07-03-2009, 03:00 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2009 03:02 PM przez anna_m.)
Witam, mam takie pytanko otrzymałam Pit 8c -( bo mam rachunek inwestycyjny- w roku obrotowym 2008 poniosłam stratę). MOje odsetki od pozyczek chce rozliczyc na tym Picie. I teraz nie wiem czy dobrze rozumiem. W pozycję 23 - inne przychody -> wpisuję sumę odsetek ze wszystkich portali sl. Moja suma dochodów ogołem jest mniejsza niz koszt uzyskania przychodu (wynika to z straty) wiec nie musze placic podatku od dochodu z sl ? Dochody nie są traktowane oddzielnie ?
09-03-2009, 07:22 PM
no właśnie jak sprawa wygląda jeśli ktoś dostał z domu maklerskiego PIT-8c i inwestował w sl gdzie nie ma 8c?
Wtedy wpisać dochody z sl w poz. 23, czy 38 w PIT-38?

www.ailor.eu - konta, kredyty, karty kredytowe, pożyczki gotówkowe i hipoteczne
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-03-2009, 08:10 AM
jesli ktos otrzymal pit 8c to wyjasnilem w swoim pierwszym post jak nalezy wypelnic pit
13-03-2009, 11:00 PM
Do kiedy trzeba sie rozliczyc ?
13-03-2009, 11:51 PM
do końca kwietnia
08-04-2009, 06:03 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2009 06:18 PM przez moneylender.)
Czy ktoś już składał PIT-38 w US rozliczając podatek od przychodów giełdowych + podatek od pożyczek SL? Ja mam taki do rozliczenia i mam pytanie odnośnie metody opisanej przez wojtek3744. Otóż w pozycji 27 wpisać kwotę przychodu z odsetek czy taką jak jest w opisie na formularzu - od komórki 25 odjąć komórkę 26?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm