Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
PODATEK

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PODATEK
16-04-2009, 05:33 PM
RE: PODATEK
Witam koleżanki i kolegów. Już się rozliczyliscie? Ja wlasnie trzymam przed soba pit 38 i proboje to zrobic. Zauwazylem ze jest tam tez miejsce na przekazanie 1 %. I tu pytanie. Jesli w 2008 nie osiagnalem zadnego dochodu oprocz pozyczek na SL to moge odprowadzic ten 1 % ?

Rób swoje, ryzyko będzie Twoje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2009, 09:22 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2009 09:22 PM przez konrad86.)
stanowisko kokosa:
"W przypadku przychodów kapitałowych należy wypełnić PIT36 (w wer. (14) poz.195 lub 196)"
czy ktos z tego forum sie rozliczal????

18-04-2009, 09:54 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2009 10:04 PM przez julinek1.)
Witam!
Oto stanowisko Urzędu Skarbowego w kwestii udzielanych pożyczek

W przypadku osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej od kwot otrzymanych odsetek czy innego wynagrodzenia z tytułu udzielonej pożyczki należy odprowadzić zryczałtowany podatek dochodowy 19%. Podatek ten nalicza się od kwoty przychodu, bez potrącenia kosztów uzyskania przychodu (np. podatku PCC od umowy pożyczki, kosztów dojazdu do pożyczkobiorcy itd.).

Dochodu z tytułu udzielonej pożyczki nie należy łączyć z innymi dochodami, w szczególności nie należy go wykazywać w zeznaniu rocznym PIT.

Sposób rozliczenia podatku od dochodów z udzielonej pożyczki różni się w zależności od statusu pożyczkobiorcy.

Jeżeli pożyczkobiorcą jest osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej, wówczas osoba taka nie ma żadnych obowiązków podatkowych w zakresie PIT. Pożyczkodawca sam odprowadza zryczałtowany podatek dochodowy na rachunek PIT swojego urzędu skarbowego w dniu otrzymania odsetek czy innego przychodu z tytułu udzielonej pożyczki, bez obowiązku składania jakiejkolwiek deklaracji.

Mam nadzieje że to pomoże-pozdrawiam
19-04-2009, 09:05 AM
...a możesz załączyć tą otrzymaną przez Ciebie interpretację US jako plik do pobrania?
Żeby nie było to na zasadzie: "bo ktoś na forum powiedział, ale w sumie i tak nie wiadomo, czy to jest na papierze", tylko by było czarno na białym.
19-04-2009, 09:39 AM
Trochę inwestuję i dlatego chciałam wiedzieć jak to ma się w kwestii odprowadzania podatków,więc zapytałam znajomą pracującą w US i udzieliła mi takiej informacji,którą umieściłam na forum.
Zawsze można sprawdzić u źródła,sklądając wniosek do US o stanowisko w tej sprawie ,dlatego ,aby nie być gołosłownym jutro składam taki wniosek.
19-04-2009, 09:56 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2009 09:57 AM przez konrad86.)
no dobrze czyli rozliczamy sie tak jak napisali na kokosie. na picie NR 36? Smile julinek to samo co ty sie dowiedziales to sie dowiedzialem w poprzednie wakacje od US w slupsku wiec chyba juz mamy jasnosc Smile

22-04-2009, 08:50 PM
Mam takie pytanie czemu w gotowych programach do rozliczania podatku jak wybiorę PIT36 to nie można wybrać też formularza PIT37 na odwrót podobnie po wybraniu PIT37 nie ma dostępu do PIT36. Jak rozumie przy wypełnianiu formularza PIT36 już nie wypełnia się PIT37?[/i]
22-04-2009, 08:56 PM
Tak. Pit 36 zawiera wszystkie niezbędne pola.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-04-2009, 09:02 PM
A można się rozliczyć na PIT38 (zamiast PIT36) nie mając PIT-8c?
28-04-2009, 08:36 AM
Rolleyes RE: PODATEK
Polecam temat który bynajmniej nie wyjaśnia a KOMPLIKUJE sytuację wszystkich inwestorów.

http://www.pit.pl/opodatkowanie_pit_pozy...e_1708.php
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm