Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
PODATEK

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PODATEK
28-04-2009, 09:21 AM
RE: PODATEK
Generalnie powstał mętlik.

Dzwoniąc do US --- N I K T nie był w stanie określić jak mam odprowadzić podatek od zysków w PIT czy RYCZAŁT.

Dzwoniąc do KIP (Krajowa Informacja Podatkowa)

ze stacjonarnego 0801055055
z komórki 2233000330
jest notorycznie zajęte.

Może ktoś się dodzwonił i dostał odpowiedź to proszę o info.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-04-2009, 11:08 AM
"Generalnie powstał mętlik.

Dzwoniąc do US --- N I K T nie był w stanie określić jak mam odprowadzić podatek od zysków w PIT czy RYCZAŁT.

Dzwoniąc do KIP (Krajowa Informacja Podatkowa)

ze stacjonarnego 0801055055
z komórki 2233000330
jest notorycznie zajęte.

Może ktoś się dodzwonił i dostał odpowiedź to proszę o info. "
A dlaczego Finansowo w tym temacie nie wypowiada się?
29-04-2009, 07:04 PM
Dlatego że mają to zupełnie gdzieś... dla finansowo najważniejsza jest szata graficzna
30-07-2009, 11:40 PM
Dla mnie wygląda to tak:

Osoby wykazujące przychód z pożyczek, powinny rozliczać się zgodnie z Ustawą o podatku dochodowym (Dz.U. 1991 Nr 80 Poz. 350) . Zgodnie z Art. 10 ust 1 pkt 7) - Źródłami przychodów są kapitały pieniężne - a o tym właśnie mowa. W tym wypadku:

!!! WAŻNE !!!

Podatek dochodowy dla osób fizycznych nie posiadających działalności gospodarczej, dla których przychód nie jest większy niż 85'528zł rocznie, wynosi 18% (nie 19%). Obowiązuje to od 1 stycznia 2009 roku.

!!! WAŻNE !!!

Jestem bardziej skłonny rozliczać się wg tej ustawy, choć jest jeszcze jeden aspekt.

Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym (Dz.U 1998 Nr 144 Poz. 930) tyczy się Osób fizycznych osiągających przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze. Umowa pożyczki jest jedną z tych umów (zgodnie z kodeksem cywilnym). Tak więc wg tej ustawy, rozliczeniem powinien być ryczałt.

TRZEBA ZDOBYĆ JAKIEŚ PISEMNE POTWIERDZENIE, LUB WSKAZANĄ KONKRETNIE PODSTAWĘ PRAWNĄ, RAZEM Z NUMERAMI ARTYKUŁÓW I PUNKTÓW, KTÓRE JASNO WSKAZYWAŁY BY NA SPOSÓB ROZLICZANIA SIĘ Z PRZYCHODÓW Z KAPITAŁÓW PIENIĘŻNYCH, JAKIMI SĄ ODSETKI OD POŻYCZKI.

Jak na dziś, faktycznie nie jest to nigdzie konkretnie określone.
01-09-2009, 09:44 AM
Witajcie. Po tym co przeczytałem na tym forum jestem w szoku i pełen obaw..otóz jestem studentem , nie pracuje od sierpnia zaczałęm inwestowac na finansowo głownie pozyczki bezprocentowe ( nie wnikajcie). udzieliłem maks pozyczeok około 20 osobom na rozne kwoty krótkoterminowe i teraz sie boje czy juz jestem zaliczany pod działąlnsc gospodarcza...zaprzestałem juz inwestycji...
02-09-2009, 12:05 PM
Przecież "Podatek od dochodów kapitałowych" zawiera sie w ustawie o "podatku dochodowym od osob fizycznych" w art 30a i 30b. Zalicza sie tu odsetki o pozyczek. Podatek wynosi 19%. Koniec.
02-09-2009, 12:14 PM
vendetta napisał(a):Witajcie. Po tym co przeczytałem na tym forum jestem w szoku i pełen obaw..otóz jestem studentem , nie pracuje od sierpnia zaczałęm inwestowac na finansowo głownie pozyczki bezprocentowe ( nie wnikajcie). udzieliłem maks pozyczeok około 20 osobom na rozne kwoty krótkoterminowe i teraz sie boje czy juz jestem zaliczany pod działąlnsc gospodarcza...zaprzestałem juz inwestycji...

Oczywiście, że każdy osiągniety dochod (poza paroma wyjątkami) jako rzetelny obywatel pownieneś opodatkowac. Jedyne co w tym wypadku musisz opodatkować, odsetki od twoich pożyczek stawka 19%. No i wypełnić właściwe PIT38, to juz wieksze wyzwanieSmile
02-09-2009, 04:16 PM
Niestety szczere chęci odprowadzenia podatku mogą napotkać na opór US, który zamiast docenić chęć rozliczenia się na starcie pyta czy prowadziliśmy działalność gospodarczą. Warto, więc być świadomym tego, że na taki problem można napotkać.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-03-2010, 03:29 PM
Rozliczenie oczywiście musi być do końca kwietnia.
A kiedy należy fizycznie zapłacić podatek?

Terapia EEG Biofeedback http://www.gabinet.wojczyk.org
Fotografia ślubna Łódź http://www.foto.wojczyk.org
08-03-2010, 06:35 PM
kleks napisał(a):Rozliczenie oczywiście musi być do końca kwietnia.
A kiedy należy fizycznie zapłacić podatek?
Podatek z tytułu PIT opłacamy przed 1 maja

polecam http://soclen.pl/showthread.php?tid=1455
oraz szerzej http://www.pit.pl/opodatkowanie_pit_pozy...e_1708.php
a dokładniej

Cytat:Osoba pożycza osobie

Jeżeli pożyczkobiorcą jest osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej, wówczas osoba taka nie ma żadnych obowiązków podatkowych w zakresie PIT. Pożyczkodawca sam odprowadza zryczałtowany podatek dochodowy na rachunek PIT swojego urzędu skarbowego w dniu otrzymania odsetek czy innego przychodu z tytułu udzielonej pożyczki, bez obowiązku składania jakiejkolwiek deklaracji.

a więc podatek 19% (zaliczkę) (nie 18 lub 32%) osoby fizyczne odprowadzają w dniu otrzymania odsetek. Nie za wesoło, co? Myślę, że czepiać się nie będą ... może za parę lat.

pożyczki bez BIK
wirtualne biuro - adres dla siedziby firmy, rejestracja spółek, sale na godziny
____
Consulting, doradztwo, finanse, inwestycje
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm