Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
PODATEK

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PODATEK
07-03-2014, 11:18 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2014 11:20 PM przez rutra.)
RE: PODATEK
Witam. Mam kilka pytań odnośnie tematu podatku. Jestem studentem, nie pracuje, nie prowadzę DG. Miesiąc temu zacząłem inwestować w pożyczki społecznościowe. Mam kilka pytań, ponieważ nigdy nie pracowałem i nie wypełniałem żadnych PITów.

Po pierwsze czy ten schemat jest aktualny:

(18-02-2009 09:27 AM)wojtek3744 napisał(a):  DLA TYCH POŻYCZKODAWCÓW, KTORZY NIE WIEDZA JAK ROZLICZYC SIE Z FISKUSEM

Zacznę od tego, że odsetki od pożyczki opodatkowane są podatkiem dochodowym bez względu na ich wysokość. Przychody te są opodatkowane 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Oznacza to, że podstawą opodatkowanie jest cały uzyskany przez pożyczkodawcę przychód z tytułu uzyskanych odsetek w danym roku bez pomniejszania o koszty uzyskania przychodu. Przychód ten zaliczany jest jako przychód z kapitałów pieniężnych i jego rozliczenie musimy dokonać na PIT-38.
Przychód z odsetek wpisujemy w pit-38 w pozycji 23. Następnie powtarzamy go w pozycji 25 i 27. Później w pozycji 30 wpisujemy go po zaokrągleniu do pełnego złotego. W pozycji 31 wpisujemy 19%. Następnie w pozycji 32 obliczmy z kwoty z pozycji 30 podatek 19% ( np. poz.30 wynosi 20zł*19%=3,80) i te 3,80 wpisujemy w pozycję 32.Następnie wpisujemy w pozycję 35 kwotę z pozycji 32
( czyli wyliczony podatek- z przykładu 3,80)i zaokrąglamy do pełnych złotych. Następnie wpisujemu w pozycję 44 kwotę z pozycji 35. Jest to kwota do zapłaty do Urzędu Skarbowego.
Pozdrawiam

W lutym pożyczyłem na kokosie 50zł (16% na 12 miesięcy). W marcu tak samo pożyczyłem 50zł (16% na 12 miesięcy). Zakładając, że pożyczkobiorcy będą wywiązywać się z terminów otrzymam do końca kwietnia 14,52zł na Subkonto. Czy w tym momencie będę musiał płacić podatek?

Inwestycja 100zł, więc gdy otrzymam 14,52zł to jeszcze nie będę miał zysku. Chyba, że to już się liczy jako zysk, a zatem jeśli zysk z każdej pożyczki wynosi 8zł to przez 2 miesiące miałbym ok. 2zł z odsetek, czyli podatek po zaokrągleniu 1zł.

Gdybym miał płacić podatek to czy jeszcze coś musiałbym wypełniać czy tylko PIT-38?

Gdzie złożyć ten PIT i jak wypełnić adres zamieszkania? Jestem zameldowany w swojej rodzinnej miejscowości, natomiast przez większość czasu (w roku akademickim) mieszkam w miejscowości, w której studiuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2017, 10:33 AM
RE: PODATEK
też zastanawia mnie źródło czy informacje są wiarygodne

ważne źródło
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm