Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
PODATEK

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PODATEK
07-03-2014, 11:18 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2014 11:20 PM przez rutra.)
RE: PODATEK
Witam. Mam kilka pytań odnośnie tematu podatku. Jestem studentem, nie pracuje, nie prowadzę DG. Miesiąc temu zacząłem inwestować w pożyczki społecznościowe. Mam kilka pytań, ponieważ nigdy nie pracowałem i nie wypełniałem żadnych PITów.

Po pierwsze czy ten schemat jest aktualny:

(18-02-2009 09:27 AM)wojtek3744 napisał(a):  DLA TYCH POŻYCZKODAWCÓW, KTORZY NIE WIEDZA JAK ROZLICZYC SIE Z FISKUSEM

Zacznę od tego, że odsetki od pożyczki opodatkowane są podatkiem dochodowym bez względu na ich wysokość. Przychody te są opodatkowane 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Oznacza to, że podstawą opodatkowanie jest cały uzyskany przez pożyczkodawcę przychód z tytułu uzyskanych odsetek w danym roku bez pomniejszania o koszty uzyskania przychodu. Przychód ten zaliczany jest jako przychód z kapitałów pieniężnych i jego rozliczenie musimy dokonać na PIT-38.
Przychód z odsetek wpisujemy w pit-38 w pozycji 23. Następnie powtarzamy go w pozycji 25 i 27. Później w pozycji 30 wpisujemy go po zaokrągleniu do pełnego złotego. W pozycji 31 wpisujemy 19%. Następnie w pozycji 32 obliczmy z kwoty z pozycji 30 podatek 19% ( np. poz.30 wynosi 20zł*19%=3,80) i te 3,80 wpisujemy w pozycję 32.Następnie wpisujemy w pozycję 35 kwotę z pozycji 32
( czyli wyliczony podatek- z przykładu 3,80)i zaokrąglamy do pełnych złotych. Następnie wpisujemu w pozycję 44 kwotę z pozycji 35. Jest to kwota do zapłaty do Urzędu Skarbowego.
Pozdrawiam

W lutym pożyczyłem na kokosie 50zł (16% na 12 miesięcy). W marcu tak samo pożyczyłem 50zł (16% na 12 miesięcy). Zakładając, że pożyczkobiorcy będą wywiązywać się z terminów otrzymam do końca kwietnia 14,52zł na Subkonto. Czy w tym momencie będę musiał płacić podatek?

Inwestycja 100zł, więc gdy otrzymam 14,52zł to jeszcze nie będę miał zysku. Chyba, że to już się liczy jako zysk, a zatem jeśli zysk z każdej pożyczki wynosi 8zł to przez 2 miesiące miałbym ok. 2zł z odsetek, czyli podatek po zaokrągleniu 1zł.

Gdybym miał płacić podatek to czy jeszcze coś musiałbym wypełniać czy tylko PIT-38?

Gdzie złożyć ten PIT i jak wypełnić adres zamieszkania? Jestem zameldowany w swojej rodzinnej miejscowości, natomiast przez większość czasu (w roku akademickim) mieszkam w miejscowości, w której studiuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-09-2017, 10:33 AM
też zastanawia mnie źródło czy informacje są wiarygodne

ważne źródło
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wczoraj, 09:54 PM
Staracie się dbać o swoje fundusze w czasie wyjazdów za granicę? Ja muszę się przyznać, że nigdy zbytnio nie przykładałem do tego dużej wagi. Dopiero jak trafiłem na stronę stronę pieniadzezagranica.pl zacząłem przykładać do tego większą wagę. Już wiem jak sobie radzić, żeby nie naliczano dodatkowej prowizji za płatność kartą kredytową czy z jakimiś innymi opłatami. Polecam to każdemu! Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm