Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Indywidualna windykacja sądowa

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Indywidualna windykacja sądowa
22-02-2009, 02:59 PM
RE: Profesjonalna windykacja sądowa na forum soclen.pl
Mam pytanie, czy w "polu windykowana kwota" wpisuje sie kwotę samej pozyczki, czy razem z odsetkami?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2009, 03:13 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2009 06:34 PM przez vincenco.)
W polu windykowana kwota wpisuje się samą wartość pożyczki. Odsetki zostaną doliczone w toku windykacji.

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
Łatwy sposób na kredyt. Porównywarka kredytowa - kredytometr.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-02-2009, 03:20 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2009 03:28 PM przez Nikon.)
vincenco napisał(a):W polu windykowana kwote wipsuje sie samą wartość pożyczki. Odsetki zostaną doliczone.
Odsetmi zosataną doliczone oraz tzn. rekompensata czyli odszkodowanie; wyrównanie, wynagrodzenie strat, szkód, trudów, przykrości itp.
22-02-2009, 03:39 PM
Po pierwsze nie działa u mnie sprawdzenie aukcji, tzn. wklejam link i wyskakuje błąd "Błąd przy identyfikacji numeru aukcji". Próbowałem na różne sposoby, zawsze wychodzi błąd.

Druga rzecz- jak rozumiem każdy PB dochodzi tutaj odrębnie swojej kwoty. Ale większość pożyczek to 100zł, wobec tego opłacalność widzę bardzo małą, a wręcz poniżej kraski, tzn. dołoży się do tego jeszcze. Jeżeli byście nawiązali współpracę z portalem, po czym następowałaby cesja na Was, a później byście występowali do sądu o całą kwotę, wówczas miałoby to sens- opłaty niższe niż od każdego z osobna, a kwota większa, więc to zmobilizuje bardziej komornika. Póki co widzę łatwą drogę na stracenie kolejnych pieniędzy. Dziwi mnie bardzo to, że Kokos itd. sami nie nawiązali współpracy z jakąś kancelarią i nie starają się w jakikolwiek sposób pomóc PD (Cross to jest kpina- miała być windykacja sądowa, jest wielka cisza).
22-02-2009, 03:52 PM
@ Noctern - pracujemy nad zbiorową windykacją sądową. Jest to rozwiązanie bardziej skomplikowane i wymaga więcej czasu na wprowadzenie.

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
22-02-2009, 03:55 PM
Noctern napisał(a):Po pierwsze nie działa u mnie sprawdzenie aukcji, tzn. wklejam link i wyskakuje błąd "Błąd przy identyfikacji numeru aukcji". Próbowałem na różne sposoby, zawsze wychodzi błąd.
Wysłałem prywatną wiadomość w tej sprawie. Czekam na link do aukcji.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
22-02-2009, 04:31 PM
Proszę o przybliżenie tematu kosztów tej windykacji.

http://video.google.com/videoplay?docid=...6262119830
"Kiedy całe nasze życie zostanie sprowadzone do zarabiania i wydawania pieniędzy, staniemy się najbardziej nieszczęśliwymi, samotnymi i absurdalnymi istotami na świecie." Zygmunt Bauman
22-02-2009, 04:38 PM
Koszty zostały dokładnie rozpisane przez kancelarię w tym dokumencie.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
22-02-2009, 06:30 PM
Poprosiliśmy kancelarię FNORD o opublikowanie kosztów windykacji sądowej w formie tabeli (z uwzględnieniem różnych momentów pomyślnego zakończenia postępowania).

23-02-2009, 02:40 AM
vincenco napisał(a):@ Rem - podstawową różnicą pomiędzy windykacją przez Kokos, a FNORD jest forma windykacji. Kokos oferuje windykację polubowną, a my windykację sądową. Decyzja należy do Ciebie, którą drogę chcesz wybrać. Z jednej strony windykacja sądowa jest dużo skuteczniejsza od polubownej, jednak jeżeli decydujesz się na drogę sądową musisz ponieść część kosztów z góry.

COB napisał(a):@Rem
Jeśli zgłosiłeś sprawę do windykacji na Finansowo to przed podjęciem jakichkolwiek innych kroków musisz uregulować wszelkie kwestie z tą firmą. Niezależnie od tego jakie kroki ona podjęła łączy was umowa. Jeśli nie zostanie zerwana to firma uzna, że wszystkie odzyskane środki są skutkiem jej działań i zażąda prowizji. Musisz zatem skontaktować się najpierw z tą firmą.
Dzięki wielkie za odpowiedź. Moje wątpliwości dotyczą jeszcze kwoty od której taką windykację w ogóle warto by zaczynać. Z tego co wyliczyłem pobieżnie przeglądając pdf-a FNORDu wynika, że koszty wyniosłyby minimum 200 zł, czyli chyba nie opłacałoby się windykować kwoty poniżej ~300 złotych? Mam rację? Ile z tych kosztów dałoby się odzyskać, czyli scedować na dłużnika? Czy w ogóle w takim wypadku możliwe byłoby wprowadzenie jakichś pozwów grupowych, aby skrzyknęło się więcej osób poszkodowanych i obniżyły się trochę koszty dzięki temu?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm