Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Indywidualna windykacja sądowa

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Indywidualna windykacja sądowa
23-02-2009, 09:26 AM
RE: Profesjonalna windykacja sądowa na forum soclen.pl
witam

zalecam uwazna lekture umowy windykacji, uwagi:

1. nie zaplacicie tylko 50 pln jesli widnykacja sie nie powiedzie, wynagrodzenie jest 50 zl zlaiczki + to co sad zasadzi za koszty (-50)PLN, czyli jesli zapadnie wyrok za powiedzmy 500 pln pozyczki a nie uda sie zwindykowac zaplacicie jeszcze 130 PLN + vat.....

2. nie wiem jak to wyglada z sadem, co do zasady nie mam zaufania do wystepowania przed sadem osob nie bedacych radcami/adwokatami...z opisu firmy winika ze jest to po prostu jakas osoba, ktora swiadczy uslugi prawne, nie wiadomo z jakim doswiadczeniem, z jakim wsparciem etc....+ jesli nie jest to radca/adwokat to nie zostana zasadzone koszty zastepstwa (no ale to na wasz plus, bo nie bedziecie musieli doplacac do tych 50 pln zaliczkiWink

3. co z egzekucja, z umowy wynika ze trzeba (obowiazek zlecajacego??) zaplacic za egzekucje, natomiast nie jest okreslone koszt za usluge

pzdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2009, 03:46 PM
Rem napisał(a):Moje wątpliwości dotyczą jeszcze kwoty od której taką windykację w ogóle warto by zaczynać. Z tego co wyliczyłem pobieżnie przeglądając pdf-a FNORDu wynika, że koszty wyniosłyby minimum 200 zł, czyli chyba nie opłacałoby się windykować kwoty poniżej ~300 złotych? Mam rację? Ile z tych kosztów dałoby się odzyskać, czyli scedować na dłużnika?

Popieram prośbę o jakieś milsze dla oka zestawienie. Jakie są minimalne koszty postępowania i ile z tego można przerzucić na dłużnika?

www.ailor.eu - konta, kredyty, karty kredytowe, pożyczki gotówkowe i hipoteczne
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-02-2009, 05:47 PM
@all
Pracuję nad "milszym dla oka" zestawieniem. Proszę o chwilę cierpliwości.

@entremess
1. Dobrze czytasz.
2. Przepraszam że nie opublikowałem swojego CV Smile. Każdy inwestor zlecający dochodzenie roszczeń w sądzie jest reprezentowany przez osoby uprawnione do świadczenia pomocy prawnej zgodnie z przepisami ustawy o radcach prawnych.
3. Koszt usługi poprowadzenia sprawy egzekucyjnej wynosi tyle, ile zasądzi komornik za zastępstwo procesowe w egzekucji, przy czym zaliczka wynosi 20 zł netto, zaś pozostała część honorarium pobierana jest tylko w wypadku udanej egzekucji. (proszę spojrzeć na punkt 3.4 dokumentu koszty sądowe i egzekucyjne)
23-02-2009, 10:29 PM
entremess napisał(a):witam

pozyczki a nie uda sie zwindykowac zaplacicie jeszcze 130 PLN + vat.....

2. nie wiem jak to wyglada z sadem, co do zasady nie mam zaufania do wystepowania przed sadem osob nie bedacych radcami/adwokatami...z opisu firmy winika ze jest to po prostu jakas osoba, ktora swiadczy uslugi prawne, nie wiadomo z jakim doswiadczeniem, z jakim wsparciem etc....+ jesli nie jest to radca/adwokat to nie zostana zasadzone koszty zastepstwa (no ale to na wasz plus, bo nie bedziecie musieli doplacac do tych 50 pln zaliczkiWink

Jesteś tu stosunkowo krótko. Warto poczytac wątki, a na pewno dowiedziałbys się, że FNORD jest kancelaria prawa PiotraS, którego większośc z nas zna z finansowo i z forum. Kiedy Finansowo ma gdzies PD, po naszych róznych przemysleniach, chocby na zamknietym forum dla PD, admini zdecydowali się na umozliwienie nam windukacji sadowej. Jak ktos nie ma zaufania do PiotraS nie musi przeciez windykować tu, może to zrobić sam.
24-02-2009, 12:14 AM
miałem pisać do Piotra, ale ten brak czasu cholerny...
mail od vinc. przypomniał mi o całej sprawie, więc pytam tutaj - od razu skorzystają inni na odpowiedzi

time is money, więc...

1) Czy mogę odesłać emailem skany podpisanych dokumentów ?

2) Jak najszybciej pozbyć się usług dotychczasowych windykatorów "portalowych" udających, że coś robią (albo nawet nie udających, że coś robią - patrz: finansowo) i czy od razu za dopłatą Piotr nie mógłby wypowiadać im umowy ?

3) Pewną nieufność budzi we mnie (nie wiem, nie znam się, jestem paranoikiem, tfu! "inżynierem" chciałem napisać Smile) konieczność podpisania pełnomocnictwa procesowego ogólnego w takim kształcie jak dostałem - czy nie możnaby go zastąpić pełnomocnictwem procesowym szczególnym, w którym wskazuje się konkretnie pozwanego i przedmiot postępowania ?

z lichwiarskim pozdrowieniem Big Grin,
Tomek_L_S
24-02-2009, 12:28 AM
@Tomek_L_S

1) możesz, ale ja też jestem paranoikiem, tfu! znaczy "prawnikiem" chciałem napisać Smile, więc zaczekam z dalszymi krokami aż dostanę oryginały.

2) mogę, ale może po prostu im wypowiedz? to nic trudnego

3) jak najbardziej można - tylko proszę o wpisywaniu w komentarzu imion i nazwisk dłużników. Pełnomocnictwo ogólne zastosowałem z powodów praktycznych - przy większej ilości zleceń wciąż wystarcza to jedno.

I jeszcze uwaga natury ogólnej:

W przypadku zgłaszania do windykacji kilku pożyczek od jednego PB traktujemy to jako pojedyncza sprawę.

Dobranoc.
24-02-2009, 06:36 PM
witam serdecznie
mam pytanko dlaczego w formularzu ktory trzeba wypelnic przed wystapieniem o windykacje uzytkowinicy maja podawac haslo do logowania sie na swoj profil???
pozdrawiam
24-02-2009, 07:21 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2009 07:24 PM przez COB.)
Chodzi o hasło i login z naszego forum. Ma to m.in. zapobiec wpisywaniu zgłoszeń przez automaty oraz umożliwić potwierdzenie profilu użytkownika na forum tak aby był dodatkowy kanał do komunikacji między FNORD a użytkownikami.
Hasło jest potwierdzane w identyczny sposób jak robi to mechanizm forum podczas logowania. Dodam jeszcze, że hasła użytkowników nie są jawnie przechowywane w bazie forum. Znajdują się w niej wyłącznie ich hashe, które pozwalają na ich potwierdzenie ale nie umożliwiają ich odtworzenia.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
25-02-2009, 12:01 AM
Moje zdanie na temat windykacji sądowej:

Przed skierowaniem sprawy do sądu warto się zastanowić czy warto i czy potencjalna windykacja może być skuteczna. W większości przypadków, gdy dłużnik istnieje i ma jakieś dochody warto już przy kwocie długu 300 zł. Jeżeli dłuznik jest "goły" lub po prostu nie istnieje to i tak straciliśmy pieniądze.

Windykacja sądowa ma 3 etapy:
1. wysłanie przez kancelarię wezwania do zapłaty - wielu użytkowników płaci już po otrzymaniu takiego wezwania z nazwą kancelarii prawniczej
2. skierowanie sprawy do sądu - tutaj otrzymujemy prawomocny tytuł wykonawczy, o wystawieniu którego informowany jest dłużnik - niektórzy nie chcąc starcia z komornikiem płacą,
3. skierowanie sprawy do komornika - jeżeli wskażemy komornikowi numer rachunku bankowego (który może zająć i którym dysponujemy), miejsce pracy (gdzie może zająć pobory) lub miejsce zamieszkania (gdzie może przeprowadzić egzekucję z ruchomości) zaliczka na koszty takiej egzekucji będzie minimalna, a i działanie komornika dużo skuteczniejsze.

Dodam tylko, że w większości przypadków mamy wszystkie dane, aby skierować komornika na właściwy trop, co sprawia że nasze koszty będą niewielkie, bo pokrywa je w przypadku skutecznej windykacji dłużnik.

Proces windykacji może zatrzymać się na każdym z etapów, jeżeli uznamy dalsze czynności za bezcelowe. Wtedy minimalizujemy koszty.

W ciągu kilku dni opublikujemy tabelę z kosztami windykacji w poszczególnych etapach. Jak wiecie pracujemy też nad windykacją zbiorową, która zminimalizuje koszty.

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
Łatwy sposób na kredyt. Porównywarka kredytowa - kredytometr.pl
25-02-2009, 12:19 AM
Brawo za pomysl windykacji zbiorowej! Czy wiadomo tak mniej wiecej kiedy moze ona wejsc w zycie? Mam paru dluznikow i nie wiem czy warto czekac Smile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm