Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Smava - zasady dokładnie te same co w Banku

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smava - zasady dokładnie te same co w Banku
26-03-2009, 11:30 PM
RE: Smava - zasady dokładnie te same co w Banku
Prawda jest taka, że wszystko wyjdzie w praniu. Monetto na początku również chwaliło się weryfikacją a sam serwis sprawiał wrażenie najlepiej przygotowanego. Obecnie chyba wszyscy wiedzą jak bardzo źle wygląda ich sytuacja. Smava jest podobna do Monetto pod względem weryfikacji. Na razie chyba starają się przeprowadzać ją rzetelnie. Na Monetto był z tym problem. A niespełnione obietnice są obecnie gwoździem to trumny dla tego serwisu.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-10-2009, 12:28 PM
Smava to gorzej niż bank zebrałam kwotę wpłaciłam 15 zł i nawet nie odświeżyli mojego profilu,nadal jest tam info na temat weryfikacji na listach niesolidnych dłużników,miałam 3 dni robocze na wpłatę 15zł,wyrobiłam się w czasie bo to zaksięgowali ale nie ma żadnej info na temat list! poczekają 3 dni a potem stwierdzą że nie wyrobiłam się w czasie i dlatego nie dostanę pieniędzy.mam grupę A więc nie wiem o co kaman
Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-10-2009, 02:35 PM
gejsza69
Nie mogę się domyślić o co Tobie kaman. List, dług, weryfikacja i wpłata wszystko jednym tchem bez żadnej kropki.

[Obrazek: trzeci.png]
03-10-2009, 05:15 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2009 05:16 PM przez gejsza69.)
Shy RE: Smava - zasady dokładnie te same co w Banku
fastb napisał(a):gejsza69
Nie mogę się domyślić o co Tobie kaman. List, dług, weryfikacja i wpłata wszystko jednym tchem bez żadnej kropki.

za to z przecinkami,smava to bank tylko z tą różnicą że w banku wiesz ile osób i kto zazwyczaj przegląda twoje dane a w smavie nie wiesz nic na temat kto przegląda twoje dane drogi kolego
04-10-2009, 12:45 PM
Nie masz racji. W umowie smavy są jedynie nicki użytkowników. Dopiero przy braku spłaty poznajemy Imię Nazwisko i inne dane.

Nie bronię banków ale porównanie smavy z bankami to nieporozumienie.
Sumując koszty pożyczki i kredytu zazwyczaj wychodzi, że taniej jest np smava. Banki ukrywają oprocentowanie w ubezpieczeniach i innych prowizjach.

Przykład:
Obowiązek polisy na życie suma ubezpieczenia taka i taka. Mówisz ok ale ja mam już i mogę zrobić cesję na bank. Banki na to nie idą. Musisz mieć u nich (czytaj bank zarabia na polisie).

04-10-2009, 01:57 PM
fastb napisał(a):Nie masz racji. W umowie smavy są jedynie nicki użytkowników. Dopiero przy braku spłaty poznajemy Imię Nazwisko i inne dane.

Nie bronię banków ale porównanie smavy z bankami to nieporozumienie.
Sumując koszty pożyczki i kredytu zazwyczaj wychodzi, że taniej jest np smava. Banki ukrywają oprocentowanie w ubezpieczeniach i innych prowizjach.

Przykład:
Obowiązek polisy na życie suma ubezpieczenia taka i taka. Mówisz ok ale ja mam już i mogę zrobić cesję na bank. Banki na to nie idą. Musisz mieć u nich (czytaj bank zarabia na polisie).

Czy zainwestujesz w aukcję osoby która np jest na czarnej liście KRD? wątpię w to.
05-10-2009, 03:48 PM
Odpowiem cytatem z kokos.pl
Historyczne dane w Kokos.pl pokazują, że pożyczki osób z ratingiem czerwonej gwiazdki są najbardziej ryzykownym segmentem inwestycyjnym. Zaleca się, aby w takim przypadku przynajmniej jeden z Inwestorów znał osobiście takiego Użytkownika.

15-12-2009, 09:31 PM
ten serwis to porażka....
rejestrując się przedstawiłem zaświadczenie o zarobkach z międzynarodowej korporacji, S.A., notowana na giełdzie...
powyżej pewnej kwoty musiałem zweryfikować zarobki wyciągami z konta, gdzie Pani mnie pouczała, jak mam je wygenerować (mam za sobą kredyt hipoteczny i kilka innych pożyczek), bo to co przesłałem w pdf nie posiada "pewnego" zapisu...
po kilkukrotnych kontaktach ze strony serwisu straciłem ochotę na jakąkolwiek/dalszą współpracę...

Pani, którą mnie obsługiwała była osobą niekompetentną, nie posiadającą podstawowej wiedzy na temat finansów, kilkukrotnie musiała się "z kimś" skonsultować i oddzwoniać... dwa dni konsultacji i dalej nic!

Pomijam fakt braku akceptacji dochodów z prowizji od sprzedaży...

W Banku zostałem lepiej i mnie rygorystycznie obsłużony!!!

Na wstępie zostałem potraktowany JAK OSZUST... niesmak pozostał...:/

Nie polecam!

Pozdr.
15-12-2009, 10:53 PM
Nie polecasz od strony PB... Smile Wpadnij na finansowo Big Grin tam nikt nikogo nie weryfikuje, a pieniądze wędrują z konta na konto ... żyć nie umierać.

Jednym słowem portal mlekiem i miodem płynący...

Pozdrawiam Big Grin
16-12-2009, 05:23 PM
jamJacob
Podziękuj PB oszustom a nie smavie.
Korzyść ze smavy jest oczywista w przyszłości. Na 100% będą pożyczki na 12-16% realnego oprocentowania.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm