Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Windykacja zbiorowa

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windykacja zbiorowa
02-03-2009, 07:05 AM
RE: Windykacja zbiorowa
@all: bardzo proszę o podawanie w zgłoszeniach sumarycznej kwoty wszystkich zgłaszanych pożyczek wraz z umownymi odsetkami.

ad. wypowiedzenie umowy z Cross.
niestety jest to umowa terminowa i w swojej treści nie przewiduje możliwości odstąpienia. Należy odczekać 90 dni a następpnie poinformować CROSS że umowa nie zostanie przedłużona. Przed tym okresem proszę nie zgłaszać spraw - wierzycielem w tej sytuacji jest CROSS, a nie inwestor!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2009, 11:12 AM
Jeszcze gdyby finansowo wylaczylo swoj filtr antyspamowy aby mozna bylo informowac wszsytkich zainteresowanych o prowadzeniu windykacji zbiorowej wobec konkretnego dluznika...
03-03-2009, 07:09 PM
FNORD napisał(a):ad. wypowiedzenie umowy z Cross.
niestety jest to umowa terminowa i w swojej treści nie przewiduje możliwości odstąpienia. Należy odczekać 90 dni a następpnie poinformować CROSS że umowa nie zostanie przedłużona. Przed tym okresem proszę nie zgłaszać spraw - wierzycielem w tej sytuacji jest CROSS, a nie inwestor!!!
Cholercia. Mam nadzieję, że jeśli teraz nie uzbiera się wystarczająco dużo wierzycieli do już rozpoczętego zgłoszenia zbiorowego odnośnie konkretnego użytkownika właśnie z powodu tej umowy z Crossem, to będzie można ją wznowić gdy ta umowa zostanie rozwiązana?
03-03-2009, 08:25 PM
Jeśli teraz nie ma możliwości to nie ma przeszkód żeby powrócić do sprawy w przyszłości. Jeśli ilość zgłoszeń będzie w danym przypadku zbyt mała lub sprawa nie dojdzie do skutku z innych powodów to jesteśmy w stanie cofnąć odpowiednie zgłoszenia i umożliwić ich ponowne wprowadzenie w późniejszym czasie tak aby było możliwe rozpoczęcie sprawy od początku.
Przy sprawdzaniu ilości zgłoszeń warto zwrócić uwagę na wszystkie portale, gdyż sprawy z różnych portali mogą być łączone. Najlepiej jest zasygnalizować to w polu komentarza oraz umieścić wpis na forum tak aby inni użytkownicy również dowiedzieli się o skali działalności danego dłużnika, gdyż często nie są oni nawet tego świadomi.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-03-2009, 09:17 PM
Widzę, że windykacja zbiorowa rozkręca się na całego.
Martwi mnie trochę fakt, że u niektórych dłużników nie będzie czego windykować i cały zapał pójdzie na marne.

Sam bym z chęcią windykował wszystkich moich dłużników, ale wiem, ze większości nie ma "z czego oddać".
04-03-2009, 09:57 PM
Mam pytanie:
czy w przypadku zmiany miejsca zamieszkania dłużnika, lub odmowy przyjecia listu z powiadomieniami, windykacja zostaje z góry uznana za nieudaną??
04-03-2009, 10:06 PM
Rene,
oczywiście nie. Istnieją metody, żeby się dowiedzieć gdzie ktoś mieszka.
05-03-2009, 11:02 AM
a poza tym istnieje chyba coś takiego, że sprawa odbywa się wtedy bez obecności dłużnika w sądzie, prawda? Jeśli list był dwa razy avizowany i nie został odebrany to mimo wszystko przyjmuje się, że został doręczony. W przeciwnym razie upadałaby kazda sprawa, ileż to razy widziałam na poczcie jak ludzie przeglądają pocztę i nie odbierają niejednego listu. To jest tylko gra na zwłokę.
05-03-2009, 02:27 PM
Ewo, jest różnica, czy pozwany faktycznie mieszka tam, gdzie mieszkał, czy się wyprowadził. Jeśli zwyczajnie nie odbiera poczty - nic go nie uratuje. Jeśli wyprowadził się - trzeba go szukać.
07-03-2009, 10:00 AM
Mam pytanie:
Mam dłużnika, który wszystkie pożyczki ma przeterminowane oraz suma wszystkich pożyczek jest mniejsza od 500zł. Czy mogę zgłosić go do windykacji zbiorowej?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm