Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Windykacja zbiorowa

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windykacja zbiorowa
21-04-2009, 01:51 PM
RE: Windykacja zbiorowa
@deqiure
zrezygnowałem z tych 36,6% (co widać w umowach w tych sprawach ktore ludzie już otrzymali) Więcej liczenia niż to warte. Traktuję wssystko tak samo.

co do dalszego etapu wypowiedzi.
Ja nie zajmuję się co do zasady windykacją polubowną. I nie będę. Jestem kancelaria prawną a nie windykacyjną. Po prostu zgodnie ze sztuką pzrewd sądem wysylam wezwanie do zapłaty. I to jest całość windykacji polubownej. Jak ktoś spłaci - jego szczęście.

A wynagrodzenie otrzymuję wysokie albo nie -zalezy jak na to spojrzeć. Wynosi ono MINIMALNĄ kwotę (przy sprawach wyżej 1.500 złotych nawet obniżoną) zasądzaną przez sąd za zastępstwo procesowe. Nie będę się rozwodził. po prostu to minimum to moja stawka za wygranie sprawy.
Jak Wasz dłużnik będzie miał majątek, to komornik go wyegzekwuje i de facto to on za (prawie) wszystko zapłaci.
O rezygnacji z 36,6% już pisałem. Dodam jeszcze, żeby uciąć spekulacje na temat przeciągania spraw: nie zdarzyło mi się czekać Krócej na nakaz zapłaty (i uprawomocnienie) niż 3 miesiące. A od maja asesorzy sądowi nie mogą orzekać co oznacza, że prawy będą rozpatrywane kilka razy wolniej. (bo sędziowie to ok. 20% w stosunku do liczby asesorów).
Ad. PS. koszty w cenniku przedstawiąją sumaryczne koszty w rozbicu na różne fazy i scenariusze.
Ad. PS2. Niestey Państwo z ociąganiem dosyłacie mi dokumenty. Zakończyłem zbieranie ich w 2 sprawach, obie są na etapie wezwania do zapłaty. Więcej szczegółów n apublicznym forum ujawniał nie będę.

@konrad86
to jest globalna kwota którą rozbija się w proporcji do wniesionej wierzytelności.
W twoim przykładzie będzie to 10% z tych kwot.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2009, 03:31 PM
chcę się upewnić przy wypełnianiu formularza o windykacje zbiorową.mam zaległe spłaty od użytkowników portalu finansowo. jako kwotę windykowaną, wpisuję tylko kwotę, którą pożyczyłam i odsetki naliczone przez portal do dnia terminowej spłaty, ale już bez bonusów?
może mi ktoś odpowiedzieć czy tak będzie prawidłowo?
21-04-2009, 03:36 PM
Proszę wpisać kwotę pożyczki oraz odsetek z umowy (tak jak Pani pisze - do dnia spłaty terminowej).

Bonusu proszę nie uwzględniać.
22-04-2009, 09:06 PM
dequire napisał(a):PS2. Czy mamy już jakieś zakończone sprawy? Czy soclen.pl, jako współorganizator akcji, planuje monitorować skuteczność windykacji zbiorowej?
Jeśli kancelaria udostępni takie dane to z pewnością je zamieścimy. Jak już przedstawiciel wspominał postępowanie trwa dosyć długo ze względów formalnych, których niestety nie da się przeskoczyć.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-04-2009, 03:17 PM
Wczytuję się w zasady i cennik tej windykacji i dochodzę do wniosku, że firma, której zleca się windykację nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoją dziłalność gospodarczą. Wszysko jedno czy uda się zwindykować czy nie pobiera opłaty, przenosząc w ten sposób ryzyko na klienta.
W jaki sposób wyliczana jest kwota za nieudaną windykację? Jeśli firma też ponosi ryzyko to nie powinna wliczać w to swoich kosztów, np. pracowników.
24-04-2009, 04:14 PM
Gustaf,
już to kilka razy w różnych tematach tłumaczyłem.
Dla mnie sprawa kończy się pozytywnie jak wygram proces - prawnikowi się właśnie za to płaci.
Jak przegram - to nie dostanę zapłaty (ponad zaliczkę).
Dla Ciebie ta sam a sprawa może skończyć się negatywnie - bo Twój dłużnik może być bez majątku.

Dla Waszej wygody możliwe scenariusze rozpisano wg Waszego punktu widzenia.
29-04-2009, 09:36 AM
Obecnie możliwość dodawania zgłoszeń do windykacji zbiorowej jest nieczynna z powodu modernizacji systemu. Jak to wpłynie na regulaminowy dwutygodniowy czas na ich dodawanie? Mam dłużnika, który już został zgłoszony 22 kwietnia i chciałem dorzucić do windykacji także moje należności, ale nie mogę. Przy okazji, z ciekawości: co to za modernizacje?Smile
29-04-2009, 09:39 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-04-2009 09:41 AM przez COB.)
Nieczynna jest wyłącznie możliwość dodawania nowych zgłoszeń. Jeśli ktoś już wysłał pierwsze zgłoszenie to mozna się wciąż do niego dołączyć. Jeśli chodzi o zmiany to będzie to głównie modyfikacja regulaminu usprawniająca cały proces.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-04-2009, 01:52 PM
FNORD napisał(a):Jak przegram - to nie dostanę zapłaty (ponad zaliczkę).

No własnie między innymi w zaliczce jest problem. Jeśli dołoży się do tego brak możliwości wypowiedzenia umowy (dyskusja w innym wątku), co jest niezgodne z zasadami współżycia społęcznego, to wychodzi, że konsument jest zawsze na gorszej pozycji.

Nie mam z Fnordem podpisanej umowy więc nie mogę zgłosić się do Sądu polubownego, ale właśnie przygotowuję pisemko do UOKiKu w tej sprawie. Niech na wszelki wypadek sprawdzą wzorzec umowy, będzie łatwiej współpracować.
29-04-2009, 03:50 PM
Dodam od siebie.
Chcemy wprowadzić możliwość wycofania się z umowy w 10 dniowym terminie od jej zawarcia (zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów). Tego nie było wyraźnie zapisane ale każdy kto wyrażał taką wolę był uwzględniany.

Jednocześnie chcemy usprawnić cały proces zawierania umów. Jest to o tyle sprzeczne z powyższym postulatem, iż w przypadku wycofania się kogokolwiek z umowy suma zgłoszonych wierzytelności się zmienia i oczywiście udział każdej z osób również.

Zatem wypadałoby wyznaczyć kolejny 10dniowy termin wyznaczyć na wycofywanie się. Jeśli znów się ktoś wycofa - sytuacja się powtarza.

A ci co chcą sprawę kontynuować się wkurzają bo sprawa lezy i kurzem obrasta.

Jak ktoś ma pomysły jak ten paradoks przeskoczyć - piszcie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm