Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Jak postępować z monetto?

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
04-04-2009, 11:01 PM
Witam

Monetto powoli staje się trupem (o ile już niem nie jest), PB nie spłacają swoich pożyczek (nawet Ci którzy do tej pory robili to cyklicznie) można snuć podejrzenia ze raty wpłynęły ale monetto się z nich nie rozlicza bo to dość dziwne żeby nagle ani jeden PB nie spłacał rat

Wiele osób ma tam swoje inwestycje, które są zagrożone podwójnie, raz ze trzeba walczyć z osobami które nie spłacają, dwa że trzeba walczyć z serwisem z którym nie ma żadnego kontaktu

wypowiadam się nie tylko w swoim i mieniu ale też wielu osób które nie wiedzą co mają teraz robić, cierpliwie czekać? walczyć z monetto?

pytania jakie mi się nasuwają

1) Czy monetto jeszcze wróci? (raczej nie, chociaż ostatnio 25.03 na stonie KI była informacje że wysłali list z upomnieniem do dłużników, lecz oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni)

2) Co gdy monetto jednak upadnie na amen (jeśli tak się stanie to oby bez naszych pieniędzy na koncie)

3) Co się dzieje z umową po upadku monetto? (umowa jest miedzy PD a PB poprzez konto monetto)

4) Czy jest możliwość odcięcia się od monetto już teraz i pobierania rat samemu?

zapraszam do dyskusji bo chyba warto wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2009, 04:52 PM
RE: Jak postępować z monetto?
ja tez z niecierpliwoscia czekam, az ktos odpowie na te wazne w koncu pytania.
08-05-2009, 10:05 PM
Nikt z Monetto raczej tu nie odpowie Sad Ja mogę coś powiedzieć na pytanie nr 4
4. - jest możliwość ale wymaga to chęci współpracy PB. Ja swoich dłużników którzy mi nie spłacają na monetto namierzam na innych serwisach. Niestety nie zawsze jest chęć współpracy i raczej częściej to ci PB wcale nie myślą spłacać z wiadomych powodów niż Monetto nie księguje spłaconych rat, ale kilka spłat udało mi się odzyskać. Na pocieszenie powiem, że monetto jeszcze księguje raty - we wtorek mi jedna wpłynęła.
09-07-2009, 04:20 PM
sama mam pozyczkę na monetto mała kwota raty bo ok. 25zł zostały cztery raty wpłaciłam ratę jak zawsze na moje konto w monetto 2.07.09 ale do tej pory nie zostało to odnotowane kontaktu tel brak na maile nikt nie odpowiada nie wiem jak spłacę swoje należności nie mam kontaktu z PD. spłacała regularnie a przez monetto będę zadłuzona nie wiem co dalej?
10-07-2009, 01:38 PM
anna napisał(a):sama mam pozyczkę na monetto mała kwota raty bo ok. 25zł zostały cztery raty wpłaciłam ratę jak zawsze na moje konto w monetto 2.07.09 ale do tej pory nie zostało to odnotowane kontaktu tel brak na maile nikt nie odpowiada nie wiem jak spłacę swoje należności nie mam kontaktu z PD. spłacała regularnie a przez monetto będę zadłuzona nie wiem co dalej?

Proponuję zgłosić sprawę na policje. Takie działanie to wyłudzenie ponadto naraża panią na niepotrzebne koszty dotyczące opóźnienia w spłacie.
16-07-2009, 08:26 PM
Witam,
Mam problem z Monetto.
Swego czasu (już ok rok temu) pożyczyłem od innych na Monetto ok 8000 zł (3 pożyczki). 2 pożyczki już całe na szczęście spłaciłem, ale z trzeciej zostało do spłaty 1030 zł.
14.lipca wpłaciłem 150 zł, aby spłacić zgodnie z harmonogramem kolejną ratę (termin 15.lipca), ale środki nie zostały zaksięgowane na moim Monettowym koncie, więc nie mogę spłacić tej raty (już mam przez to 1 dzień przeterminowania).
Martwię się co z tą i kolejnymi ratami, bo nie chcę mieć jakichś "dziwnych" długów dlatego, że serwis sobie padł.

Co radzicie? Czy ktoś miał jeszcze taki problem, że wpłacane środki nie pojawiły mu się na koncie w monetto?
Pozdrawiam,
Tomek
20-07-2009, 03:19 PM
mam podobną sytuację. 3 pożyczki spłacone, czwartą spłacałem regularnie - do 15 lipca 2009. Wpłaty dokonałem przed terminem, ale do tej pory nie widzę, by została zaksięgowana. Na maile monetto nie odpowiada. Napisałem priv do pożyczkodawców - nie odpisali. Być może zatem system wiadomości prywatnych też nie działa.
Wychodzi na to, że funkcjonuje tylko powiadomienie "nie spłacono raty" i system naliczania karnych odsetek.

Chętnie pójdę na policję czy do sądu, ale obawiam się, że kwota 150 pln jest zbyt mała, by kogokolwiek to zainteresowało. Ale może się mylę... Może wiecie, jak to jest. Od jakiej sumy organy zaczynają działać.

Chcę spłacić, co pożyczyłem.
Czekam na pomysły jak rozwiązać sytuację.
04-08-2009, 07:24 AM
tomkab napisał(a):Witam,
Mam problem z Monetto.
Swego czasu (już ok rok temu) pożyczyłem od innych na Monetto ok 8000 zł (3 pożyczki). 2 pożyczki już całe na szczęście spłaciłem, ale z trzeciej zostało do spłaty 1030 zł.
14.lipca wpłaciłem 150 zł, aby spłacić zgodnie z harmonogramem kolejną ratę (termin 15.lipca), ale środki nie zostały zaksięgowane na moim Monettowym koncie, więc nie mogę spłacić tej raty (już mam przez to 1 dzień przeterminowania).
Martwię się co z tą i kolejnymi ratami, bo nie chcę mieć jakichś "dziwnych" długów dlatego, że serwis sobie padł.

Co radzicie? Czy ktoś miał jeszcze taki problem, że wpłacane środki nie pojawiły mu się na koncie w monetto?
Pozdrawiam,
Tomek

jestem w tej samej sytuacji jak pisałam wyżej proszę o info jeśli dowie się pan czegoś więcej o spłacie
anna
17-10-2009, 01:50 AM
Czy ma ktoś jakiekolwiek wieści odnośnie możliwości spłat na Monetto w związku z niedziałaniem serwisu i przez opóźnienie wpłacanych przelewów statusu windykacja i ciągle naliczających niesłusznie odsetek blokując możliwość spłaty uczciwemu PB, proszę o info osób w podobnej sytuacji.
08-11-2009, 12:35 PM
Przez ostatnie 2 miesiące dawało się normalnie spłacać raty. Obecnie znów coś "stanęło" jeśli chodzi o księgowanie wpłat. Przelew raty do monetto zrobiłem 28 października, środki jeszcze nie zostały zaksięgowane :/ Dobrze, że termin mam 15.-go więc jeszcze mam nadzieję (no i dobrze, że to już przedostatnia rata Smile )
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm