Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Podatek od kupionej wierzytelności

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
20-09-2012, 08:35 AM
Kupiłem i skutecznie wyegzekwowałem dług na kokosie. Zleciłem windykację po za kokosem - innej firmie windykacyjnej. Za dług wartości około 550 zł zapłaciłem 150 zł -czyli zysku mam 400 zł minus koszty windykacji= około 350 zł zysku. Jak mam to rozliczyć w PIT ? Czy dostanę PIT od firmy windykacyjnej, czy mam to poprostu dopisać w tej samej rubryce co zyski z kokosa w rubryce 191/192 lub 195/6 w zależności od PIT-a ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2012, 03:44 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2012 03:44 PM przez pepetoja.)
RE: Podatek od kupionej wierzytelności
Musisz wpisac nie jako Belke tylko inne dochody (dochody z innych zrodel)
Koszty musisz miec udokumentowane (faktury itp. wystawione na Ciebiem najlepiej z PESEL)
Przychody wynoszą 550, minus koszty - windykacji - 50 zl i wartość zapłacona przy nabyciu wierzytelności - 150 zł = 350 dochód do opodatkowania - normalnie dodajesz i opodatkowujesz w PIT wg skali

Jesli seryjnie kupujesz i windykujesz/zlecasz, powinienieś założyć działalność gospodarczą
Wtedy będziesz musiał płacić zaliczki co miesiąc lub kwartał i składki ZUS i zdrowotną

jakby co - kokosianka@gmail.com
zagladam tu bardzo rzadko
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm