Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Co powinieneś wiedzieć o BIK
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co powinieneś wiedzieć o BIK
04-12-2012, 11:14 AM
Post: #1
Co powinieneś wiedzieć o BIK
Biuro Informacji Kredytowej posiada informacje o tym, czy terminowo spłaciliśmy poprzednie zobowiązania, ile kredytów spłacamy obecnie, ile pozostało nam do końca spłaty i czy poręczyliśmy spłaty zobowiązań innych osób. Każdy z nas może zamówić raporty BIK, aby dowiedzieć się, jak naszą historię kredytową widzą potencjalni kredytodawcy.
Jeśli jesteś zainteresowany dostępem do informacji o sobie, możesz skorzystać z 3 produktów: Informacji Ustawowej, Raportu PLUS oraz Raportu PLUS z Informacją o Ocenie Punktowej. Informacje istotne przy staraniu się o kredyt znajdziemy w dwóch ostatnich typach raportu.
Raporty PLUS oraz PLUS z Informacją o Ocenie Punktowej dostępne są w polskiej i angielskiej wersji językowej. Wersja angielska jest odpowiedzią na zapotrzebowanie osób przebywających poza granicami kraju, które chcą legitymować się swoją historią kredytową przed zagranicznymi instytucjami finansowymi.
Biuro Informacji Kredytowej wprowadziło możliwość pobrania raportu ze swoją historią kredytową drogą on-line poprzez internetowe konto bankowe. Taką możliwość mają osoby korzystające z bankowości elektronicznej dwóch placówek: PKO Bank Polski oraz Meritum Bank ICB.
Raport PLUS kosztuje w polskiej wersji językowej 30zł, a w angielskiej 40zł. Wersja dwujęzyczna to wydatek rzędu 55zł. Raport PLUS z Informacją o Ocenie Punktowej kosztuje 35zł w wersji polskiej i 45zł w wersji angielskiej. Wersja dwujęzyczna – 60zł. Dodatkowo trzeba dopłacić 10zł za przesyłkę, chyba że raport odbiera się osobiście w BOK. Nieco inaczej kształtują się ceny raportów zamawianych i otrzymywanych drogą elektroniczną. W takim przypadku cena pierwszego raportu w polskiej wersji wynosi 27zł, w angielskiej – 36zł i w dwujęzycznej – 50zł. Cena drugiego raportu, tzn. Raportu PLUS z Informacją o Ocenie Punktowej wynosi w przypadku wersji polskiej – 32zł, angielskiej – 40zł i dwujęzycznej – 55zł.
Pobierając raport i monitorując stan swoich zobowiązań można ochronić się przed nadmiernym zadłużeniem. Raporty PLUS pozwalają każdej osobie na sprawdzenie dowolnie często:

- poprawności swoich danych podlegających wymianie między bankami i SKOK-ami,
- oceny punktowej,
- informacji o zobowiązaniach, które zostały już spłacone i zamknięte,
- stanu poręczonych zobowiązań,
- czy nie posłużono się danymi w sytuacji kradzieży bądź zagubienia dokumentu tożsamości.

Raporty mogą być również wykorzystywane jako certyfikat solidności, którym można posługiwać się w różnych sytuacjach wymagających potwierdzenia wiarygodności, takich jak: kupno samochodu, wynajęcie mieszkania czy zawarcie umowy o pracę.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany większą ilością informacji na temat BIK zapraszam na swój blog: http://www.omnifinanse.pl Postaram się również odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania Uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm