Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
O ocenie punktowej BIK
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O ocenie punktowej BIK
06-12-2012, 09:33 AM
Post: #1
O ocenie punktowej BIK
Słów kilka o ocenie punktowej BIK
Biuro Informacji Kredytowej udostępnia bankom oraz SKOK-om raporty kredytowe, a wraz z nimi oceny punktowe BIK. Są one wykorzystywane w procesie podejmowania decyzji kredytowych. Klienci o wysokich ocenach punktowych postrzegani są jako bardziej wiarygodni, mają łatwiejszy dostęp do kredytów i mogą spodziewać się atrakcyjnych warunków kredytowania.
Czym jest ocena punktowa BIK?
Ocena punktowa to liczba punktów uzyskanych przez klienta w wyniku zastosowania metody punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena punktowa dokonywana przez BIK wyliczana jest na podstawie danych o kliencie przekazywanych przez banki i Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe.
Jak oceny punktowe wykorzystywane są przez banki i SKOK-i?
Banki i SKOK-i wykorzystują oceny punktowe do szybkiej, obiektywnej i przejrzystej oceny ryzyka kredytowego swoich klientów. Ocenie punktowej mogą podlegać zarówno dotychczasowi klienci, jak i osoby, które po raz pierwszy zgłosiły się do danego banku lub SKOK-u po kredyt albo na przykład kartę kredytową.
Jakie są konsekwencje wysokiej oceny punktowej dla klienta?
Wysoka ocena punktowa to przede wszystkim łatwiejszy dostęp do kredytów. Wiąże się ona także z atrakcyjniejszymi ofertami skierowanymi do ubiegających się o kredyt – to znaczy z korzystniejszymi dla klienta warunkami kredytowania. Trzecią konsekwencją, będąca zaletą, jest szybsze podejmowanie decyzji kredytowych przez banki czy SKOK-i, od których zamierzamy pożyczyć pieniądze.
Jak poznać swoją ocenę punktową?
Poznanie swojej oceny punktowej jest bardzo proste. Wystarczy pobrać z Biura Obsługi Klienta BIK odpowiedni raport – Raport PLUS z Informacją o Ocenie Punktowej. O tym, jak to zrobić, pisałem w artykule pt. Raporty BIK – część 1.
Czy można mieć wpływ na swoją ocenę punktową?
W przypadku oceny punktowej BIK szczególnie istotny wpływ na jej wysokość ma to, jak klient obsługiwał dotychczas posiadane przez siebie kredyty. Brane są tu także pod uwagę karty kredytowe oraz limity w ROR.
Czy opóźnienia w spłacie kredytu już zawsze będą obniżać ocenę punktową?
Opóźnienia w spłatach i zaległości obniżają ocenę punktową w największym stopniu w ciągu pierwszego roku od momentu wystąpienia zaległości lub opóźnienia. Po upływie trzech lat opóźnienie lub zaległość przestaje obniżać ocenę punktową.
Czy bank podejmuje decyzję o udzieleniu kredytu tylko na podstawie oceny punktowej klienta naliczonej przez BIK?
Nie, podczas podejmowania decyzji kredytowych banki i SKOK-i biorą pod uwagę nie tylko ocenę punktową klienta, lecz także inne czynniki.
Jak często naliczana jest ocena punktowa danego klienta?
Oceny punktowe klientów, których dane przechowywane są w bazie BIK, naliczane są na życzenie banku, SKOK-u lub klienta. Raz naliczona ocena przekazywana jest tylko temu bankowi, SKOK-owi lub klientowi, który o nią poprosił.

http://www.omnifinanse.pl - blog z poradami finansowymi Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2013, 05:27 AM
Post: #2
RE: O ocenie punktowej BIK
If bicycles can play in traffic, why don't we see kids' tricycles out there too? Why not skateboards in rush hour traffic? For that matter, why don't we let pedestians use the roads instead of the sidewalks.

plagiarism detector
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 08:33 AM
Post: #3
RE: O ocenie punktowej BIK
Warto przed wzięciem kredytu na mieszkanie zainteresować się jak wyglądamy w BIK. Jesli inwestujemy w nieruchomości nasza historia kredytpwa musi być krystaliczna. Jeśli chodzi o inwestiowanie w mieszkania i domy to mogę polecić firmę, która sprzedaje mieszkania i domy w Komornikach pod Poznaniem.

http://pasieki-komorniki.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2017, 04:12 PM
Post: #4
RE: O ocenie punktowej BIK
No tak, najlepiej najpierw zapoznać się ze wszystkim.

go herehere
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2017, 10:41 AM
Post: #5
RE: O ocenie punktowej BIK
Dzięki, przyda mi się.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2017, 08:26 AM
Post: #6
RE: O ocenie punktowej BIK
Zawsze mnie interesowało jak oni robią tą oceną punktową, dzięki Twojemu poradnikowi już wiem, za co bardzo dziękuje.

Może zobaczysz ubezpieczenie za granicą na wakacyjnapolisa.pl lub nabędziesz ekuz lublin z wakacyjnapolisa.pl ale pamiętaj, że ekuz to nie wszystko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm