Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Od jakiej kwoty się opłaca?

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
21-07-2014, 08:59 AM
Od niedawna inwestuje na kokosie. Jedna z pożyczek przeszła w stan windykacji. Jako, że kwota niewielka (50zł+odsetki) i znalazł się chętny sprzedałem dług za 25% wartości. Gdyby przykładowo sprawa miała trafić do sądu a rozprawa miałaby się odbyć w miejscu zamieszkania PB musiałbym jechać na drugi koniec Polski z trzema przesiadkami.

Od jakiej kwoty opłaca się inwestować aby w razie windykacji nie stracić więcej na różnego rodzaju opłaty wezwań do zapłaty, wyjazdów na rozprawę sądową itp.?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-01-2016, 01:37 PM
RE: Od jakiej kwoty się opłaca?
(21-07-2014 08:59 AM)rutra napisał(a):  Od niedawna inwestuje na kokosie. Jedna z pożyczek przeszła w stan windykacji. Jako, że kwota niewielka (50zł+odsetki) i znalazł się chętny sprzedałem dług za 25% wartości. Gdyby przykładowo sprawa miała trafić do sądu a rozprawa miałaby się odbyć w miejscu zamieszkania PB musiałbym jechać na drugi koniec Polski z trzema przesiadkami.

Od jakiej kwoty opłaca się inwestować aby w razie windykacji nie stracić więcej na różnego rodzaju opłaty wezwań do zapłaty, wyjazdów na rozprawę sądową itp.?

Po pierwsze: e-sąd i nie musisz nigdzie jeździć Smile, ale uwaga , jeśli sąd nie znajdzie podstaw do wydania nakazu zapłaty, to przekaże sprawę do rozpatrzenia sądowi właściwemu ze względu na miejsce zamieszkania POZWANEGO !
Po drugie: zgodnie z umową kokosa sądem właściwym jest Twój sąd Smile (t.zw. właściwość przemienna), więc możesz od razu składać pozew w swoim sądzie.
Po trzecie: jak dobrze pójdzie, a zazwyczaj tak miałem, sąd rozpatrzy sprawę na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron.
Po czwarte: wszelkie koszty ponosi wierzyciel, ale jeżeli egzekucja komornicza zakończy się sukcesem, to komornik odbierze dłużnikowi poza Twoją pożyczką również wszystkie koszty sądowe i komornicze i Ci odda Smile
Po piąte i najważniejsze: to "jeśli" z punktu "po czwarte" - jeśli dłużnik jest wypłacalny, tj. ma dochody i/lub majątek to komornik ściągnie, a jeśli nie ma, bo jest kloszardem, to umoczysz - na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy musi sam ocenić, ja mam granicę 200 zł (chociaż windykowałem już kwoty niższe) i dlatego nie pożyczam kwot poniżej 200 zł Smile i windykuję wszystko. Trzeba pamiętać, że dług przedawnia się dopiero po 10 latach, więc nawet jeżeli egzekucja jest nieskuteczna, to można ją powtórzyć np po 3-4 latach i tak aż do skutku Smile

Pozdrawiam
Reliable_VC
reliable_vc@o2.pl
http://www.reliable.cba.pl
09-08-2016, 07:10 PM
do 1500 zł się opłaca Smile
Wynika to z faktu, iż wysokość kosztów postępowania sądowego i egzekucyjnego zależy od tzw. "widełek". Od 1500 zł koszta są znacznie wyższe.

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-10-2016, 02:43 PM
Według mnie właśnie tak jak kolega wyżej pisze od około 1500 zł się opłaca...

http://podolodzy.pl/szukaj/podolog-sosnowiec/
20-10-2016, 04:56 PM
Jedna osoba napisała, że od 15000, a druga, że do 1500 to zasadnicza różnica Smile

jagody goji opinie
27-10-2016, 05:51 PM
Nie ma dokładnej odpowiedzi na to pytanie. Widełki są odnośnie opłaty sądowej tj. opłaty od pozwu, ale przy e-sądzie opłata jest stosunkowa, chyba 0,1 % od wartości przedmiotu sporu, więc najbardziej się opłaca puszczać przez e-sad.gov.pl Należy jednak pamiętać, że ściągalność przez komorników wynosi jakieś 30-40% w Polsce, więc jest ciężko z windykacją.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm