Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Czy to jest już DG ?

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to jest już DG ?
11-07-2008, 07:30 PM
RE: Czy to jest już DG ?
zanim urząd się połapie to już większość spraw się przedawni :-)

tak samo było z handlarzami na Allegro, teraz dopiero się za to wzięli
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2008, 07:36 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2008 07:45 AM przez COB.)
Czy ja wiem. Allegro było prekursorem. Obecnie są już świadomi, że internet też muszą kontrolować, więc bardzo szybko mogą się wziąć za wszystkie serwisy. Jeśli wszystko potoczy się nie po myśli inwestorów to będzie można liczyć tylko na to, że ścigać będą tych największych, do których ja się nie zaliczam i zaliczać się zapewne nie będę.

Na tej stronie można złożyć zamówienie na interpretację:
http://www.kip.gov.pl/formularze/ordin/i...hp?start=1
Koszt to około 70 zł chyba.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-07-2008, 02:18 PM
COB napisał(a):Akcja fajna tylko nie tak łatwo takową przeprowadzić. Inwestorów są setki. Jak do nich dotrzeć na takim kokosie chociażby gdzie nie ma prywatnych wiadomości. Swoją drogą ciekawe czy ocenzurowali by taki wątek na forum kokos.

jeszcze nie ocenzurowali

http://forum.kokos.pl/viewtopic.php?f=12...a&start=10

http://www.monetto.pl/board/topic/4646/,2

COB napisał(a):Jeśli wszystko potoczy się nie po myśli inwestorów to będzie można liczyć tylko na to, że ścigać będą tych największych, do których ja się nie zaliczam i zaliczać się zapewne nie będę.

COB ile ty masz lat, że jeszcze nie wiesz, że to tzw. "państwo" ściga i represjonuje tylko maluczkich? :-)
12-07-2008, 02:41 PM
TOMEK_L_S napisał(a):COB ile ty masz lat, że jeszcze nie wiesz, że to tzw. "państwo" ściga i represjonuje tylko maluczkich? :-)
Rzeczywiście chyba mogę być trochę zbyt naiwny w tej kwestii.
Tak czy inaczej ja jestem za zbiórką. Jeśli ktoś chciałby się dołożyć to niech się w tym wątku zadeklaruje. Fajnie by było gdyby znalazł się też ktoś kto potrafi takie pytanie odpowiednio zadać żeby i odpowiedź była odpowiednia. Najlepiej osoba z doświadczeniem w tych kwestiach.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-11-2008, 09:28 PM
Witam wsyztskich

ZWRóCIłEM SIE OSTATNIO DO KOKOS.PL Z TAKIM PYTANIEM

WitamMam do państwa takie pytanie a zarazem prośbęNa wielu forach internetowych został poruszony temat czy aby udzielanie pożyczek w portalu kokos nie jest działalnością gospodarczą.Czy mogliby państwo zająć w tej sprawie stanowisko i zwrócić sie do Urzędu Skarbowego o dokonanie interpretacji czy udzielanie pożyczek np 50 osobom w celach zarobkowych nie jest działalnością gospodarczą. Wydaje mi się że dokonanie tej interpretacji i zamieszczenie oficjalnego stanowiska US na stronie kokos.pl było by bardzo pomocne w rozwianiu wątpliwości wielu osób które chciały by inwestować a nie wiedzą czy potrzebna jest do tego działalność gospodarcza.Proszę o odpowiedz

OTO ODPOWIEDZ:

Witam serdecznie,
bardzo dziękuję za przesłaną korespondencję.

Pragnę poinformować, iż przekazany problem został skonfrontowany z działem prawnym. Konkluzję zamieszczam poniżej:

Serwis kokos.pl przeznaczony jest wyłącznie dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej. Jeśli jednak osoba, będąca inwestorem w kokos.pl udziela pożyczek z zamiarem częstotliwego wykonywania tej działalności, w celu uzyskania z tego tytułu stałego dochodu, występuje w jej działaniu pewna organizacja działań zorientowanych na ciągły, stabilny zysk, to w naszej opinii wypełnia przesłanki prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług finansowych i tym samym stosuje się do niej wymogi rejestracji działalności gospodarczej, łącznie ze zgłoszeniem urzędowi skarbowemu statusu podatnika VAT oraz rejestracji w ZUS dla celów opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Jednakowoż o udzielenie odpowiedzi w zakresie konkretnego stanu faktycznego użytkownik winien wystąpić do stosownych urzędów. Zgodnie z regulaminem serwisu uzyskanie statusu przedsiębiorcy pozbawia użytkownika prawa korzystania z serwisu.

MYSLE ZE CHOC TROCHE ROZWIEWA TO NASZE WATPLIWOSCI CO DO DZIALALNOSCI GOSPODARCZEJ

POZDRAWIAM bad129
14-12-2008, 08:47 PM
Witam,
uważam, że do momentu wydania interpretacji z US, powinniśmy wstrzymać się z udzielaniem pożyczek.
Ja doszedłem do wniosku, że tak właśnie zrobię, ponieważ nie jestem w stanie ocenić, czy nie łamię prawa i nie powinienem zarejestrować działalności gospodarczej.
A jak Wy podchodzicie do tej kwestii?
15-12-2008, 07:44 PM
I tak każdy zapłaci podatek także US nie powinien się doczepić. Zresztą co za różnica można założyć DG i na jedno wyjdzie, bo ZUS i tak zakład macierzysty mi opłaca. Jedynie trzeba by płacić składkę zdrowotną którą na koniec roku uległa by zwrotowi z tytułu nadpłaty jak już w zakładzie płacą.
07-01-2009, 08:03 PM
Witam,

dla tych którzy jeszcze nie czytali Opinii prawnej z kokosa:

https://kokos.pl/index.php?strona=opinia_prawna

Ja nadal nie potrafię stwierdzić czy ciągła, ale moim zdaniem nie zorganizowana (a raczej zorganizowana przez serwis Finansowo) i nie będąca głównym źródłem utrzymania działalność podchodzi pod interpretację działalności gospodarczej.

Czekamy nadal na interpretację z US...
07-01-2009, 11:10 PM
Zyta napisał(a):Witam,

dla tych którzy jeszcze nie czytali Opinii prawnej z kokosa:

https://kokos.pl/index.php?strona=opinia_prawna

Ja nadal nie potrafię stwierdzić czy ciągła, ale moim zdaniem nie zorganizowana (a raczej zorganizowana przez serwis Finansowo) i nie będąca głównym źródłem utrzymania działalność podchodzi pod interpretację działalności gospodarczej.

Czekamy nadal na interpretację z US...

zadnej interpretacji nie bedzie, bo te sa wydawane dla inwydiualnych osob/firm, czyli nawet jak Jan Kowalski dostal interpretacje, to Nowaka moga obciazyc kara jak zrobi to samo....
co do zakwalifikowania jako dzialalnosci gospodarczej, nikt tego nie potrafi zrobic jednoznacznie; sa elementy statuujace ja czyli ciaglosc (czyli powtarzalnosc, stalosc i zorganizowanie) oraz zarobkowosc. kiedy zostana one spelnione i mozna uznac dzialanie za dzialalnosc gospodarcza nikt nie odpowie w ogolny sposob, kazdorazowo bedzie brana pod uwage konkretna sytuacja. Nie ma mozliwosci prostego powiedzenia tak lub nie, prawo niestety nie jest matematyka (stad tez traktowane jako przedmiot humanistycznyWink
23-01-2009, 04:48 PM
1. Tak jak już pisano - każdy przypadek należy oceniać oddzielnie. co do zasady wychodziłbym z założenia, że to DG;
2. interpretacje są indywidualne, tj. chronią tylko adresata i w pełni chronią tylko w odniesieniu do transakcji przeprowadzonych po uzyskaniu interpretacji;
3. to co nazywacie bonusami, to tylko odsetki, więc opodatkowane jak wszystko inne;
4. organy jeśli tylko powezmą podejrzenia co do działalności PD mają dalece wystarczające instrumenty skontrolowania PD;
5. optymalnym rozwiązaniem problemu, przynajmniej tak mi się wydaje na szybko, byłoby założenie DG przez jedną osobę, która przepuszczałaby przez swoją DG pożyczki znacznej ilości osób za pewną opłatą. oczywiście ta osoba zgodziłaby się na to tylko przy znacznej ilości chętnych do skorzystania z usługi - poniżej pewnego poziomu byłoby to dla niej nieopłacalne.
6. sam prowadzę działalność, więc ewentualnie mogę zaproponować taką usługę, jeśli stwierdzę, że jest wystarczająco chętnych i oczywiście po weryfikacji sposobu w jaki to zrobić, żeby nie naruszyć przepisów. do weryfikacji przystąpię jednak dopiero gdy stwierdzę, że potencjalnie mi się to opłaci. Pozdrawiam.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm