Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Czy to jest już DG ?

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to jest już DG ?
23-01-2009, 09:33 PM
RE: Czy to jest już DG ?
A ja uważam, że byłbym w stanie wybronić każdą tezę: że to DG i że to nie DG.

Co do przepuszczania kasy przez jedną osobę: jeśli tylko masz status banku, to czemu nie. Pożyczać może każdy, przyjmować depozyty (bo inaczej nie da się nazwać tego co proponujesz) - tylko bank.

To takie moje przemyślenia na szybko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-01-2009, 09:47 PM
PiotrS napisał(a):Co do przepuszczania kasy przez jedną osobę: jeśli tylko masz status banku, to czemu nie. Pożyczać może każdy, przyjmować depozyty (bo inaczej nie da się nazwać tego co proponujesz) - tylko bank.
Ja bym w tej kwestii polemizował biorąc pod uwagę ten dokument:
https://kokos.pl/aktualnosci.php?id=2009_01_22
który dzisiaj pojawił się na Kokosie w związku z ich działalnością. Widać, że jego głównym przesłaniem jest to, że Kokos działa zgodnie z prawem gdyż nie podejmuje decyzji inwestycyjnych za swoich użytkowników. Myślę, że planowali taką funkcjonalność i stąd tak wyraźne poruszenie tej sprawy w dokumencie przedstawionym przez Komisję Nadzoru Finansowego.
Wynika stąd, że podmioty, które wyłącznie pośredniczą w przelewach i same nie decydują o konkretnym wykorzystaniu pieniędzy nie powinny się obawiać.
Jednak to co proponuje prawnik moim zdaniem niczego nie zmienia. Obecnie pieniądze przechodzą przez jeden podmiot - Kokos. Po jego zabiegu będą przechodzić przez dwa. Jeśli ktoś będzie w ten sposób intensywnie inwestował to nie bardzo rozumiem czemu nie miałby być posądzony o DG. Inwestować będzie przecież wciąż tak samo (tyle że z mniejszym zyskiem po prowizji pośrednika).

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-01-2009, 12:54 PM
Witam,

nikt ci nie zabroni uważać, że wybronisz każdą tezę, aż się przekonasz, że się mylisz.

A moja ewentualna koncepcja, którą musiałbym sprawdzić nie opiera się ani na jednym ani na drugim rozwiązaniu prezentowanym przez Was. I moim zdaniem moja koncepcja zmienia sporo w możliwości uznania Waszej działalności za DG. Jednak jak już mówiłem nie sprawdziłem jeszcze do końca jak to zrobić, żeby było ok, bo to sporo roboty. Nie opłaca mi się tracić czasu na coś, co może mi dać potencjalnie zysk tylko jak wstępnie oszacuje, że jest wystarczające zainteresowanie. Pozdrawiam.

COB napisał(a):
PiotrS napisał(a):Co do przepuszczania kasy przez jedną osobę: jeśli tylko masz status banku, to czemu nie. Pożyczać może każdy, przyjmować depozyty (bo inaczej nie da się nazwać tego co proponujesz) - tylko bank.
Ja bym w tej kwestii polemizował biorąc pod uwagę ten dokument:
https://kokos.pl/aktualnosci.php?id=2009_01_22
który dzisiaj pojawił się na Kokosie w związku z ich działalnością. Widać, że jego głównym przesłaniem jest to, że Kokos działa zgodnie z prawem gdyż nie podejmuje decyzji inwestycyjnych za swoich użytkowników. Myślę, że planowali taką funkcjonalność i stąd tak wyraźne poruszenie tej sprawy w dokumencie przedstawionym przez Komisję Nadzoru Finansowego.
Wynika stąd, że podmioty, które wyłącznie pośredniczą w przelewach i same nie decydują o konkretnym wykorzystaniu pieniędzy nie powinny się obawiać.
Jednak to co proponuje prawnik moim zdaniem niczego nie zmienia. Obecnie pieniądze przechodzą przez jeden podmiot - Kokos. Po jego zabiegu będą przechodzić przez dwa. Jeśli ktoś będzie w ten sposób intensywnie inwestował to nie bardzo rozumiem czemu nie miałby być posądzony o DG. Inwestować będzie przecież wciąż tak samo (tyle że z mniejszym zyskiem po prowizji pośrednika).
24-01-2009, 01:13 PM
Na początek prosiłbym o nie cytowanie całych, długich postów zwłaszcza. gdy odpowiedź znajduje się pod cytowanym postem.

Dla mnie takie pośrednictwo da się zrobić dwojako.
Pierwszy sposób jest taki, że przelewają pieniądze do pośrednika, który następnie inwestuje je na aukcjach zgodnie z wyborem PD. Przy takim rozwiązaniu nie ma problemu na linii pośrednik-portal SL. Jednak na linii PD-pośrednik moim zdaniem wciąż jest problem i to nawet jeszcze większy bo działalność staje się chyba jeszcze bardziej zorganizowana jeśli korzystamy dodatkowo z innych podmiotów i narzędzi.
Druga opcja jest taka, że pośrednik wybiera sam, w które pożyczki inwestuje. Zaczyna to wyglądać jak fundusz inwestycyjny i tu pojawia się Komisja Nadzoru Finansowego, gdyż do takiej działalności z pewnością niezbędne są odpowiednie uprawnienia podchodzące pod instytucje bankowe. Plus jest taki, że być może zniknął by problem DG dla PD. Niestety warunki dla pośrednika są raczej nie do spełnienia.
Zatem oba przypadki są raczej nierealne. Być może da się to rozwiązać inaczej ale moim zdaniem jest to raczej niemożliwe.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-01-2009, 03:51 PM
1. Ok.
2. odnośnie pierwszego sposobu mylisz się co do kwalifikacji prawnej;
3. odnośnie 2 masz rację;
4. nie chodzi mi o żadną z tych opcji. Pozdrawiam.
17-03-2009, 11:30 PM
Witam
Jedno jest pewne.
Osiem miesiecy gadania (pisania) i dalej jestesmy w miejscu z tym tematem.
Sam bylem u prawnika oraz w US i obie opinie byly jasne, ciaglosc inwestowania na portalach SL to DG.
pozdrawiam
Artur
21-03-2009, 02:13 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2009 02:15 PM przez konrad86.)
US w słupsku stwierdzil ze to nie dzialalnosc gospodarcza a znajomy z US w warszawie to potwierdzil (konsultowal sie jeszcze z kolegami z US ktorzy pracuja nad allegro)

ps. aciu, jak zdefiniowac ciaglosc inwestowania?

Rób swoje, ryzyko będzie Twoje
22-03-2009, 01:41 AM
prawnik napisał(a):1. Ok.
2. odnośnie pierwszego sposobu mylisz się co do kwalifikacji prawnej;
3. odnośnie 2 masz rację;
4. nie chodzi mi o żadną z tych opcji. Pozdrawiam.

konrad86 napisał(a):US w słupsku stwierdzil ze to nie dzialalnosc gospodarcza a znajomy z US w warszawie to potwierdzil (konsultowal sie jeszcze z kolegami z US ktorzy pracuja nad allegro)

ps. aciu, jak zdefiniowac ciaglosc inwestowania?

wniosek jeden
jaki urzedniki , taka opinia
i to jest prawda o pilskim prawie (O jest do d...y)
czekam na kosz zrzuty na prawnika ktory by to w koncu rozwiklal problem , bo jak tak dalej pojdzie to koniec SL w Polsce chyba juz rychly
pozdrawiam
Artur
23-03-2009, 11:05 PM
u mnie sprawa jasna, skladam pita z belka od samych odsetek i tyle Wink i tak wiem ze 90% uzytkownikow SL w ogole nie zlozy pita z rozliczeniem sie z pozyczek wiec ta dyskusja to tylko teoretyczne, czcze gadanie.. Wydaje mi sie, ze niektorzy zbyt sie ciśnieniują tą sprawą Smile prędzej niebo sie zawali niz US zajmie sie tym

Rób swoje, ryzyko będzie Twoje
03-11-2009, 08:19 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2009 08:20 AM przez ibeck.)
Tropszkę się sprawa pożyczek w SL komplikuje.

http://www.rp.pl/artykul/4,386676_Pozycz...lnosc.html

http://video.google.com/videoplay?docid=...6262119830
"Kiedy całe nasze życie zostanie sprowadzone do zarabiania i wydawania pieniędzy, staniemy się najbardziej nieszczęśliwymi, samotnymi i absurdalnymi istotami na świecie." Zygmunt Bauman
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm