Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Umowa pożyczki

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Umowa pożyczki
11-07-2008, 08:48 AM
Umowa pożyczki
Co sądzicie o dostępnej w serwisie Umowie Pożyczki. Przy braku podpisu elektronicznego jakaś nierealna mi się wydaje. Zastanawiam się jak to ugryźć. PB drukuje ją u siebie, wypełnia, podpisuje i skanuje przesyłając następnie do PD? A co z weryfikacją danych? Może lepiej byłoby przy rejestracji na finansowo.pl podawać PESEL, NIP, nr DO. NA razie jedyną możliwością sprawdzenia jest Nasza Klasa , a przed przelaniem pieniędzy na konto PB warto wykonać telefon na podany nr kontrahenta i sprawdzić co się da.

http://video.google.com/videoplay?docid=...6262119830
"Kiedy całe nasze życie zostanie sprowadzone do zarabiania i wydawania pieniędzy, staniemy się najbardziej nieszczęśliwymi, samotnymi i absurdalnymi istotami na świecie." Zygmunt Bauman
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2008, 09:03 AM
RE: Umowa pożyczki
Skan dowodu z widocznymi numerami? Na NK da się w sumie tylko sprawdzić nazwisko, ew. nr telefonu, a i to na wodzie pisane jest, bo z tego co pamiętam, NK nie weryfikuje danych.

http://www.egeria.net.pl masaż, kręgarstwo - polecam!
11-07-2008, 09:06 AM
Wszystkie serwisy utrzymują, że taki podpis nie jest konieczny w przypadku takiej umowy. W przypadku allegro jest podobnie i jednak prawnie jest to wiążące. W sumie to nawet nie mamy bezpośrednio sformułowanej umowy, więc jest jeszcze mniej. A jednak sąd to uznaje i jak najbardziej możliwy jest proces w przypadku problemów z aukcją.

...And Justice For All
SocLen.info - portal informacyjny poświęcony pożyczkom bezpośrednim
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-09-2008, 05:18 PM
Właśnie pierwszy raz pożyczyłem komuś pieniądze na Finansowo. Mam pytanie odnośnie umowy. Przede wszystkim są w niej wolne miejsca jeśli chodzi o numer dowodu pozyczkobiorcy i pożyczkodawcy. Druga sprawa to właśnie to miejsce na podpisy pod samą umową. Jak już napisałem wcześniej chyba do 500zł taki podpis nie jest konieczny, więc po co wogóle jest miejsce na niego skoro i tak nikt tego chyba nie podpisuje. Wracając do numeru dowodu. Bez tego chyba umowa nie jest ważna. Na stronie powinna być możliwość edycji (u mnie nie działa ale może to wina Linuxa i mojej przeglądarki). Czy jeśli ja wpiszę numer dowodu w umowie to pożyczkobiorca to zobaczy (i odwrotnie)?

...And Justice For All
13-09-2008, 07:31 PM
Niezależnie od kwoty umowa pożyczki będzie ważna również gdy zawrzesz ją "ustnie", ale gdy w grę wchodzą kwoty powyżej 500 PLN, to w razie sporu sądowego nie ma możliwości powołania się na dowód ze świadków lub przesłuchania stron gdy umowa jest zawarta bez formy pisemnej (art. 720$1 w zw. z art 74$1 kc)
13-09-2008, 07:35 PM
Tak też myślałem bo właśnie gdzieś już się z tą granicą 500zł spotkałem. Zastanawiam się tylko czy powinienem znać numer dowodu osobistego pożyczkobiorcy z prawnego punktu widzenia. Wydaje mi się, że tak bo w zasadzie tylko to daje mi pewność, że zawarłem umowę z konkretną osobą.

...And Justice For All
13-09-2008, 08:29 PM
PiotrS napisał(a):Niezależnie od kwoty umowa pożyczki będzie ważna również gdy zawrzesz ją "ustnie", ale gdy w grę wchodzą kwoty powyżej 500 PLN, to w razie sporu sądowego nie ma możliwości powołania się na dowód ze świadków lub przesłuchania stron gdy umowa jest zawarta bez formy pisemnej (art. 720$1 w zw. z art 74$1 kc)

chyba, że istnieje początek dowodu na piśmie uprawdopodobniający fakt zawarcia umowy.

Kod promocyjny do rejestracji na kokos.pl: 48d80273c9806. Otrzymasz 10zł gratis i pomożesz w rozwoju forum.
Łatwy sposób na kredyt. Porównywarka kredytowa - kredytometr.pl
13-09-2008, 08:52 PM
celna uwaga. dodać można: albo gdy żąda tego konsument w sporze z przedsiębiorcą, ale w naszej sytuacji się nie przyda raczej...
13-09-2008, 09:40 PM
PiotrS napisał(a):Niezależnie od kwoty umowa pożyczki będzie ważna również gdy zawrzesz ją "ustnie", ale gdy w grę wchodzą kwoty powyżej 500 PLN, to w razie sporu sądowego nie ma możliwości powołania się na dowód ze świadków lub przesłuchania stron gdy umowa jest zawarta bez formy pisemnej (art. 720$1 w zw. z art 74$1 kc)

I dlatego w Finansowo pożyczkodawca może na jednej aukcji inwestować tylko od 50 do 500 zł. Każda kolejna aukcja z tym samym pożyczkobiorcą to kolejna umowa pożyczki, która wygenerowana elektronicznie nawet bez danych dotyczących dowodu osobistego jest wystarczająca na okoliczność sporu sądowego, organów ścigania itp. Serwis Finansowo.pl współpracuje z profesjonalnymi prawnikami i nie zachodzi konieczność ostentacyjnego wytykania błędów prawnych, które nie istnieją he he he
13-09-2008, 10:35 PM
oko napisał(a):I dlatego w Finansowo pożyczkodawca może na jednej aukcji inwestować tylko od 50 do 500 zł. Każda kolejna aukcja z tym samym pożyczkobiorcą to kolejna umowa pożyczki, która wygenerowana elektronicznie nawet bez danych dotyczących dowodu osobistego jest wystarczająca na okoliczność sporu sądowego, organów ścigania itp. Serwis Finansowo.pl współpracuje z profesjonalnymi prawnikami i nie zachodzi konieczność ostentacyjnego wytykania błędów prawnych, które nie istnieją he he he
Myślę, że nikt tutaj nie wytyka Finansowo błędów. Poprostu dyskutujemy na temat umowy.
Jeśli zaś chodzi o kolejne umowy pożyczek dla jednego użytkownika to już tutaj mógłby być problem. Myślę, że 10 pożyczek na 500zł w tym samym momencie dla jednego użytkownika sąd mógłby interpretować jak jedną pożyczkę na 5000zł. Podzielenie pożyczki na kilka mniejszych może być chyba traktowane jako chęć obejścia prawa. W tym przypadku oczywiście raczej nikt nie będzie miał z tym problemu. No chyba, że ewentualny nieuczciwy pożyczkobiorca w sądzie stwierdzi, że pożyczył 5000zł ale nie było umowy na piśmie, więc nie zapłaci...

...And Justice For All
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm