Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Dodanie niespłacającego dłużnika do rejestrów

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
25-06-2009, 01:50 PM
Cytat:Proces upominawcz wygląda następująco:
60 dni opóźnienia - naliczenie kary umownej, kontakt z pożyczkobiorcą w celu poinformowania o przekazaniu pożyczki do windykacji oraz - w porozumieniu z inwestorami - przekazanie pożyczki do windykacji do wiodącej firmy windykacyjnej w Polsce - Kaczmarski Inkasso - oraz opcjonalnie wpisanie dłużnika na "czarne listy" niesolidnych dłużników.
Jestem ciekawy jak smava to zrobi, skoro pożyczkodawcy to prywatne osoby i smava jest pośrednikiem. Czy przypadkiem słowo opcjonalnie nie jest zabezpieczeniem na wypadek gdyby dłużnika nie dało się dodać do list?

[Obrazek: trzeci.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2009, 01:56 PM
RE: Dodanie niespłacającego dłużnika do rejestrów
Oj ależ ty byś się cieszył gdyby to nie było opcjonalne a realne...ale sobie jeszcze na tą hardcorową przyjemnośc poczekasz bo wydaje mi się że mimo prac nad ustawą szybko ona nie wejdzie (o ile w dalszej perspektywnie wejdzie i nie rozleci się koalicja rządowa..) Tongue
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
30-06-2009, 10:11 AM
Panie Kris26 z Panem co już ustaliliśmy wcześniej nie polemizuję i proszę nie pisać do mnie w 1szej osobie. Przynajmniej do spłaty pożyczki https://kokos.pl/aukcje.php?id=973.
Napisałem to co w poście wyżej do smava odpowiedź nie była zaskakująca:

Cytat:Witam serdecznie,
Oczywiście ma Pan racje.
Biorąc pod uwagę fakt, że pożyczkodawcy to prywatne osoby, przy obowiazujacym stanie prawnym, na chwile obecna smava nie może wpisac pożyczkobiorcy na listy niesolidnych dłużników.
Natomiast smava pracuje ze swoimi partnerami, w tym Krajowym Rejestrem Długów nad rozwiązaniem prawnym, które na to pozwoli.
Możemy jednak zapewnić, że wszyscy niesolidni pożyczkobiorcy, którzy powinni sie znaleźć na tych listach, znajdą sie na nich jak tylko będzie to możliwe.

Czyli to co pisałem z naciskiem na opcjonalnie Tongue kiedyś tam, może, prawdopodobnie....

[Obrazek: trzeci.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-07-2009, 06:47 PM
albo długo NIE fastb-ie.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm