Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Innowacyjny i rewolucyjny system weryfikacji

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
27-06-2009, 04:06 PM
Chciałbym przedstawić swój pomysł na rewelacyjny system weryfikacji użytkowników oraz poznać opinanie co o nim sądzicie

Na początek przedstawię sposoby weryfikacji które zostały już opisane na forum jednak nie są w pełni wiarygodne

- Weryfikacja konta np poprzez wysyłanie kodu na adres domowy Wadą tego systemu jest to ze można zrobić na poczcie przekierowanie na inny adres , lub można wynająć mieszkanie

- Weryfikacją danych na rachunkach : sposób dość czasochłonny , utrudniający nowym użytkownikom możliwość szybkiego wzięcia pożyczki , czasochłonny i nie sprawdzający się w przypadku wynajętego lokum .

Weryfikacją dokumentów tożsamości : Jeżeli ktoś zakupi dokumenty od oszustów którzy zajmują się sprzedażą takich dokumentów całkowicie moze okazać się całkowicie bezużyteczny

A teraz coś o czym jeszcze na forum nie było jeden z najlepszych i chyba zarazem najbardziej skutecznych systemów jakie mogą być

Przy rejestracji użytkownik podaje numer telefonu , oczywiście w większości przypadków oszuści podają numery prepaid które służą wyłącznie do weryfikacji konta po czym przy próbie skontaktowania się włącza się poczta głosowa

Gdyby podawany numer musiał być numerem zarejestrowanym , przypisanym do danej osoby ( np numer telefonu stacjonarnego ) której dane musiały by się zgadzać z tymi z konta bankowego oraz z baz teleadresowych to taka osoba miała by ciężki orzech do zgryzienia

Posiadając zarejestrowany numer np w tp należy regularnie miesięcznie opłacać rachunki , linia z numerem jest najczęściej aktywna przez kilka , kilkanaście lat . W przypadku wynajęcia przypisany numer do danego lokalu się nie zmienia osoby które wynajmują mieszkania najczęściej nie przerejestrowują numerów telefonów .

Aby sprawdzić poprawność numeru zarejestrowana osoba musiała by zadzwonić pod udostępniony do weryfikacji specjalny numer telefonu . Weryfikacja następowała by poprzez identyfikację numeru dzwoniącego , jak ma to miejsce w komórkach . Osoby z obsługi kont porównywali by dane teleadresowe podane w formularzu rejestracyjnym ze zgodnością z tymi z internetowych książek telefonicznych oraz danymi w rachunku bankowym Gdyby się zgadzały konto osiągało by status zweryfikowane

Sposób szybki , prosty i skuteczny
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2009, 05:02 PM
RE: Innowacyjny i rewolucyjny system weryfikacji
Zakładac telefon stacjonarny tylko po to żeby wziąc pożyczke na finansowo po czym znowu go bedzie mozna zlikwidowac.
Super!..jestes ..genialny ..juz lecę szukać operatora, oczywiscie taniego zeby abonament z którego i tak nie bede korzystał - nie podnosił za bardzo kosztu tych pożyczek...

Pozdrawiam i życzę więcej zdrowia...

PS. takiego nicka pewnie nawet COB ci zazdrości [Obrazek: smile-big.png]
27-06-2009, 05:50 PM
Przyszło Ci na myśl że aby podpisać umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych należy przedstawić właściwe dokumenty stwierdzające tożsamość ?
27-06-2009, 06:13 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2009 06:15 PM przez pomysłowy19.)
A czy są jeszcze książki telefoniczne - aktualne w internecie - bo mi się wydaje że jest ustawa zabraniająca udostępniania danych osobowych w internecie i dane w tych książkach są nieaktualne

Chodzi o dane umożliwiające identyfikację np. Imię, Nazwisko i adres

chyba gdzieś o tym słyszałem albo czytałem ale mogę się mylić
27-06-2009, 06:19 PM
W sumie identyfikacja jak robą niektóre banki byłaby dobra wysyłanie kuriera z umową - i sprawdzenie odbiorcy po dowodzie i podpisie - cena to 10 PLN max. przy takiej ilości odbiorców

+ telefon domowy bez porównania danych bo tego nie zrobimy ale w przypadku oszusta prokuratura jedynie uzyska gdzie taki nr jest zarejestrowany

A może ten pomysł jest dobry
27-06-2009, 10:49 PM
w necie jest baza abonamentów chyba Ditel.
ale od wejścia ustawy o ochronie danych już nie da się wyszukiwać wg numeru - aby pokazać kto jest właścicielem.
Trzeba teraz znać nazwisko, adres i dopiero dostaniesz numer jeśli nie ma zastrzeżonego.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-06-2009, 07:05 AM
Coś takiego właśnie

Jeśli na umwie wyraził zgodę na zmieszczenie nr w książce telfoniczne z tego co pamietam jest taki punkcik na każdej umowie

Czyli lipa bo nie każdy chce aby jego nr był w książce telefonicznie bo dzwonią z jakimiś promocjami i Bóg wie z czym jeszcze
29-06-2009, 04:02 PM
Ja bym raczej wolał mieć możliwość kontaktu telefonicznego z PD , bo ta włączająca się poczta to mnie nie bardzo satysfakcjonuje Tongue
01-07-2009, 04:33 PM
Nie każdy domowy posiada
03-07-2009, 04:55 PM
administrator napisał(a):Ja bym raczej wolał mieć możliwość kontaktu telefonicznego z PD , bo ta włączająca się poczta to mnie nie bardzo satysfakcjonuje Tongue

A nawet może lepiejby było gdyby każdy miał obowiązek weryfikacji domowego, bezpieczeństwa by to nie podniosło ale ze skype na domowe za darmo to bym du... dłuznikom pozawracał...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm