Odpowiedz 
Tryb drzewa | Tryb normalny
Innowacyjny i rewolucyjny system weryfikacji

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Innowacyjny i rewolucyjny system weryfikacji
04-07-2009, 02:49 PM
RE: Innowacyjny i rewolucyjny system weryfikacji
pomysłowy19 napisał(a):A nawet może lepiejby było gdyby każdy miał obowiązek weryfikacji domowego

Nie każdy domowy posiada.

http://www.egeria.net.pl masaż, kręgarstwo - polecam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-07-2009, 03:09 PM
RE: Innowacyjna i rewolucyja ...wtopa na maxa
pomysłowy19 napisał(a):A nawet może lepiejby było gdyby każdy miał obowiązek weryfikacji domowego
Lilith napisał(a):Nie każdy domowy posiada.
To juz probowałem uświadomić mu na wstępie tego wątku czyli juz w pierwszej odpowiedzi ale jak widac kolega ..nie czytaty jeszcze.
04-07-2009, 03:50 PM
Nie głupi był by sposób wysyłania kuriera który sprawdzał by oryginały dokumentów + do wglądu inwestorów należało by przesłać skany. Można by przedstawiać rachunki telefoniczne świadczące od jakiego czasu telefon jest używany, inne rachunki mogły by służyć za potwierdzenie miejsca zamieszkania(W krajach w których nie ma odpowiedników meldunku urzędy tak właśnie potwierdzają adres petenta). Nie tracimy przy tym wielkiej zalety pożyczek społecznościowych jaką jest szybkość.

Aby jednak zwiększyć bezpieczeństwo powinno się wprowadzić przede wszystkim możliwość łatwego wyboru pomiędzy kilkoma firmami windykacyjnymi, sprzedaży długów i przerzucić koszty windykacji na dłużnika. Przydało by się też umożliwienie ustanowienia przez inwestorów pełnomocnika który za określoną kwotę zajmował by się sprawą(sąd, kontakty z firmą windykacyjną, ewentualne negocjacje z dłużnikiem).

http://pozyczki20.com - zobacz praktyczne informacje o tym jak możesz zarobić na pożyczkach społecznościowych.
04-07-2009, 06:24 PM
Potwierdzenie rachunkami to dobry pomysł ale nie dokońca gdyż rachunek może przychodzić na adres korespondencyjny niekoniecznie na adres świadczenia usługi...

Co do wyboru z większej ilości firm - potwierdzam
A najlepiej byłoby abyśmy jako PD otrzymywali dane wraz z umową bo w sumie każdy PB wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych przez nas jako PD (w drugą stronę to nie działa), wtedy można byłoby wystąpić niekoniecznie przez firmę windykacyjną tylko poprzez okoliczną kancelarię prawną...

Co do przełożenia kosztów windykacji na dłużnika chociaż nie wiem jak ktoby chciał nie da się tego zrobić, gdyż nie jest to wina serwisów czy firm windykacyjnych ale polskiego prawa
04-07-2009, 06:40 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2009 06:50 PM przez pomysłowy19.)
Lilith napisał(a):
Nie każdy domowy posiada.

maxter napisał(a):
Lilith napisał(a):Nie każdy domowy posiada.
To juz probowałem uświadomić mu na wstępie tego wątku czyli juz w pierwszej odpowiedzi ale jak widac kolega ..nie czytaty jeszcze.

A to widzieliście:

pomysłowy19 napisał(a):Nie każdy domowy posiada
04-07-2009, 06:54 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2009 06:56 PM przez maxter.)
Innowacyjne i rewolucyjne...nieporozumienie?!
@pomysłowy19

Sorry ..zapomniałem ze to nie Twoj wątek, myślałem ze zwracam sie do jego autora ...Shy
..który chyba przespał jakis spory etap cywilizacji bo nie zauwazyl ze telefony domowe praktycznie juz zostały wyparte przez komorki wiec nazywanie tego pomysłu rewelacją jes tylko jakims megalomanskim nieporozumieniem Tongue

niemniej jednak sam napisałes o tym obowiązku wiec sam juz nie wiem jakie jest Twoje zdanie - tak jak powiedziałem na samym poczatku - zakładanie telefonu tylko na potrzeby weryfikacji F.jest najdelikatniej mowiac ...chore.
05-07-2009, 01:34 PM
RE: Innowacyjne i rewolucyjne...nieporozumienie?!
Pomysł nie jest dobry bo jak wspomniałeś nikt prawie domowych nie używa, nawet era już chyba kilkanaście miesięcy temu wprowadziła domowe na kartę... Wspomniałem o tym iż kontakt z PB byłby napewno lepszy bynejmniej z tymi, którzy podaliby taki nr do naszej wiadomości... Na ebay jest coś takigo jak weryfikacja domowego (kto poda oczywiście)...

Nie da rady na 100% zabezpieczyć PD a branie przykładu z allegro to nieporozumienie bo weryfikacja na allegro jest przez przelew bankowy...
18-07-2009, 05:06 PM
pomysłowy19 napisał(a):
administrator napisał(a):Ja bym raczej wolał mieć możliwość kontaktu telefonicznego z PD , bo ta włączająca się poczta to mnie nie bardzo satysfakcjonuje Tongue

A nawet może lepiejby było gdyby każdy miał obowiązek weryfikacji domowego, bezpieczeństwa by to nie podniosło ale ze skype na domowe za darmo to bym du... dłuznikom pozawracał...

Moim zdaniem, powinna byc mozliwosc weryfikacji 2 telefonow (stacjonarny i komorkowy) oddzielnie i w kazdym przypadku powinna byc dostepna informacja, czy zweryfikowany numer jest numerem zarejestrowanym u operatora na nazwisko pozyczkobiorcy. Bardzo prosta zasada... Nie chodzi o zadne abonamenty czy przywiazanie telefonu do miejsca zamieszkania. Co z tego, ze jest stacj., jesli pozycza student ktory tam mieszka bez umowy wynajmu (za 2 mce sladu po nim nie bedzie). Liczy sie rejestracja u operatora, bo taką można wykonać osobiscie za pomoca dowodow tozsamosci.
13-10-2009, 10:11 AM
Witam szanownych PD

Jest rozwiązanie problemów dotyczących wiarygodnosci klienta, sama jestem PD choć dopiero zaczynam. Jako wlascicielka serwisu czydostanieszkredyt.pl proponuje by kazdy PB któremu chcemy udzielić kredytu przeszedł przez badanie wiarygodnosci na moim serwisie www. Poczytajcie, nie bede powtarzac informacji zawartych na stronie, ale majac ocene wiarygodnosci i przede wszystkim zgode przyszlego PB na przetwarzanie danych juz na samym poczatku mamy wszystkie jego dane osobowe i wiemy na 100% ze jest ta osobą za którą się podaje.
Z tych i innych względów mamy znacznie bardziej uwiarygodnionego PB i ryzyko znacznie mniejsze. Czas weryfikacji to na prawde maks doba. Co do opłat kwestia dogadania, najważniejsze by znaleźć rodek który przesieje troche w PB, gdyz lepiej dmuchać na zimne niż później po Sądach latać.

pomysłowy19 napisał(a):
administrator napisał(a):Ja bym raczej wolał mieć możliwość kontaktu telefonicznego z PD , bo ta włączająca się poczta to mnie nie bardzo satysfakcjonuje Tongue

A nawet może lepiejby było gdyby każdy miał obowiązek weryfikacji domowego, bezpieczeństwa by to nie podniosło ale ze skype na domowe za darmo to bym du... dłuznikom pozawracał...

PD/PB kanania

Zarejestruj się w nowym serwisie SL. Korzystaj z promocji:
https://zakra.pl/zakra/pp/a74dac44
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | SocLen.pl - forum social lending | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS

Doradztwo finansowe dla firm